Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 597komentarzy: 3

Koncert muzyki żydowskiej w Strumieniu

12-03-2018 15:40

Chociaż 8 marca i pozytywne emocje związane z Dniem Kobiet już niestety za nami, to ciągle nie koniec wyjątkowych atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o Paniach w naszym powiecie. Gmina Strumień przyzwyczaiła nas już do tego, że święto Kobiet obchodzi tradycyjnie przez cały miesiąc! To za sprawą wyjątkowego cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu (emgok) pod Patronatem Burmistrz Strumienia Anny Grygierek.

W ostatnią niedzielę w sali widowiskowej strumieńskiego emgok-u gościła muzyka fado w wykonaniu Kingi Rataj. Był to pierwszy z koncertów tegorocznego cyklu „Miesiąc Kobiet”. Na kolejne, muzyczne wydarzenie skierowane nie tylko dla Pań Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza już w sobotę 24 marca. Tym razem coś specjalnie dla miłośników kultury i sztuki żydowskiej. Wystąpi pochodzący z Bielska-Białej zespół Anashim odwołujący się w swojej twórczości do bogactwa rozmaitych nurtów muzyki żydowskiej.

Koncert odbędzie się w nowoczesnej, strumieńskiej sali widowiskowej, zaprojektowanej od podstaw specjalnie po to, by dostarczać publiczności jak najlepszych wrażeń audio-wizualnych. To ważna wiadomość szczególnie dla osób, które jeszcze do tej pory nie miały okazji odwiedzić nowego, strumieńskiego Ośrodka Kultury, który od kilku lat znajduje się przy ulicy Młyńskiej 14, w budynku poddanemu gruntownej renowacji, przystosowanemu specjalnie do potrzeb działalności nowoczesnej placówki kulturalnej. Tym bardziej warto skorzystać z okazji i 24go marca odwiedzić Strumień!

Zespół Anashim wystąpi w składzie:

Marta Gzowska-Sawicka (wokal)
Wojciech Golec (akordeon)
Eugeniusz Kubat (kontrabas)
Krzysztof Maciejowski (skrzypce)
Marcin Żupański (klarnet bas., flet, saksofon, djembe )


Zespół jest laureatem wyróżnienia na konkursie Radiowej Dwójki NOWA TRADYCJA 2014, w 2015 roku wydał premierowy album "Sekretny ogród", gościł na wielu scenach muzycznych i teatralnych oraz festiwalach m.in. SIMCHA we Wrocławiu, ZACHOR w Białymstoku, ZBLIŻENIA w Gdańsku czy DŹWIĘKI SŁÓW w Lublinie.

Koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu zespołu Anashim
Sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu
ul. Młyńska 14,
24 marca (sobota)
godzina 18:00


Bilety w cenie 20 zł są dostępne w biurze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Młyńskiej 14. Istnieje również możliwość zakupienia biletów za pośrednictwem przedpłaty na konto Ośrodka Kultury. Dane do przelewu znajdują się na stronie www.emgok.pl w zakładce „kontakt”. Zakupione tą drogą bilety po zaksięgowaniu wpłaty będą dostępne do odbioru w kasie bezpośrednio przed koncertem.

Na koncert zaprasza Miejsko-Gminny Ośrodek w Strumieniu i Burmistrz Strumienia Anna Grygierek 

art. spons.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 12-03-2018 15:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Międzol
12-03-2018 18:41
Międzol
A gdzie jakieś komentarze tych wszystkich mądrali którym przeszkadza religia i z nią cokolwiek powiązane. Widocznie tylko Obrażanie KATOLI, jest w modzie.
krzysztof.mm
14-03-2018 07:19
krzysztof.mm
kolejny jełop

wbij sobie pod swą moherową czapkę, że w Polsce ludziom nie przeszkadzają muzułmanie ani żydzi, przede wszystkim dlatego, że ich tu NIE MA, tylko rozpolitykowany kościół katolicki, jego pyszni, rozpasani i wypasieni biskupi, obłudni i chciwi księża

a dla przykładu głupota takich jak ty to już problem głównie dla twojej rodziny
Międzol
16-03-2018 11:29
Międzol
Koleś jełopa poszukaj w lustrze.
Jeszcze jedna wycieczka z twoimi wypocinami w moją stronę lub mojej rodziny, a pofatyguje się i to zgłoszę.
I uświadom sobie to, że tacy jak wy to margines, a im głośniej szczekacie, tym bardziej przekonujecie ludzi, że nie ma powrotu do poprzedniego stanu rzeczy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 36komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 78komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 136komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 256komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 425komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 543komentarzy: 0

Stalowników dzieli jedna wygrana od półfinału

22-03-2018 11:15

Kto gra u siebie, ten zwycięża. Takim prawem toczy się ćwierćfinałowa seria pomiędzy Trzyńcem a Pardubicami. Piąte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stalowników, którzy wczoraj (21 marca) gościli rywali w Werk Arenie. Podopieczni Vaclava Varadi prowadzą w serii 3:2, a gra się do czterech zwycięstw.

wyświetleń: 248komentarzy: 0

Z ''Maryśką'' przez granicę

22-03-2018 11:00

30-latek z  Mikołowa został zatrzymany przez cieszyńskich mundurowych. Znaleziono przy nim 200 gram marihuany.  Za kratkami może spędzić teraz nawet 5. lat.

wyświetleń: 872komentarzy: 0

Batikowe pisanki

22-03-2018 10:40

W środę (21.03) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyły się warsztaty, które rozpoczęły przygotowania do Wielkanocy na osiedlu Podgórze. W czasie trwania zajęć Sylwię Grudzień wytłumaczyła uczestnikom, w jaki sposób wykonać pisanki metodą batiku, po czym każdy miał szansę sprawdzić, jak wygląda to w praktyce, przygotowując własną pisankę.

wyświetleń: 260komentarzy: 0

Wideo: Istebna znana i mniej znana

22-03-2018 09:15

Rozmowy o przebiegu granic pomiędzy Polską i Czechami oraz o zacnych ludziach. Zaprasza Radio Istebna

wyświetleń: 517komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .