Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 699komentarzy: 1

Nie zapomnieli o podopiecznych

09-03-2018 11:00

W firmach, szkołach, w prywatnych mieszkaniach i na rynkach miast - jednym słowem wszędzie można było zauważyć maszerujących panów z większymi czy mniejszymi bukietami. W Pogórzu Rada Sołecka zorganizowała wczoraj (8 marca) Dzień Kobiet dla pań, które przebywają w tutejszym Domu Opieki Społecznej.
Był koncert, kwiaty, słodycze i kot straży miejskiej. fot. Jan Bacza Był koncert, kwiaty, słodycze i kot straży miejskiej. fot. Jan Bacza

Członkowie Rady Sołeckiej w Pogórzu nie zapomnieli o podopiecznych domu opieki. - Tutaj mieszkają tylko kobiety, ale i w większości pracują panie, mieszkanki Pogórza - mówi Mariusz Rodenko, sołtys podskoczowskiego Pogórza. Blisko 60 pań, podopiecznych Powiatowego Domu Opieki Społecznej wzięło udział w krótkim koncercie, który zorganizowano z okazji Dnia Kobiet. Przed słuchaczkami wystąpił Tomasz Filipczak, uczestnik Szansy na Sukces i The Voice of Poland. Zabrzmiały przede wszystkim utwory Dżemu, ale nie zabrakło w repertuarze piosenek Niemena.

Był kwiaty, słodycze i konkursy. Wydarzenie uatrakcyjniła skoczowska Straż Miejska, która przybyła ze swoją maskotką – kotem – dodaje Rodenko. Jak mówi Krzysztof Krzyżanowski, dyrektor PDPS w Pogórzu. - Cieszę się, że w ostatnich latach mamy częste i liczne kontakty z mieszkańcami Pogórza. Wspiera nas Rada Sołecka, panie z KGW. Integracja w takiej miejscowości musi się odbywać. Nie zapominajmy, że nasz dom w tej miejscowości istnieje już 57 lat. W ośrodku mieszkają 152 kobiety z różnym stopniu upośledzenia umysłowego. Stany podopiecznych są bardzo różne. - Od ciężkich, leżących osób ze sprzężeniami, aż do stanów niepełnosprawności lekkiej – dodaje dyrektor.

Kilka z pań, jako jedne z nielicznych mieszkanek domów w tej części województwa, otrzymały nawet pracę. Mają pełne etaty, pracują na umowę. Kilkanaście z pań działa również sportowo. Reprezentują Polskę na wydarzeniach sportowych. To mistrzostwa świata, olimpiady - panie trenują w kilku dyscyplinach – bowling, bocce, pływanie.

Takie wydarzenia jak to wczorajsze, przynosi mieszkankom domu wiele radości. Jak mówi dyrektor placówki - Jest gros osób, które posiadają rodziny. Bliscy odwiedzają ich kilka razy w miesiącu. Są takie osoby, które mają odwiedziny tylko z okazji świąt. Ale są i takie panie, dla których to my, pracownicy jesteśmy rodziną. Aby nikt nie czuł się samotny, w lecie, już od 25 lat organizujemy spotkania rodzin. To wydarzenie na kilkaset osób. Zapraszamy sąsiadujące domy opieki. To wielkie wydarzenie dla wszystkich.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 09-03-2018 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronek91
09-03-2018 13:19
bronek91
Współczesne .nowoczesne kobiety wyzwalają się ze swojej płciowości. Pytanie, czy 8 marca nie zużył się..... Czy obecnie nie służy utrwalaniu świadomości ludzkiej w podziale na płeć..... Z którego oczywiście należy się wyzwolić...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 844komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 202komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 276komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 2805komentarzy: 2

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1232komentarzy: 2

Droga Krzyżowa Kończyce

24-03-2018 10:00

W piątek 23.03.2018 o godz. 18:00 z Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich wyruszyła piesza droga krzyżowa do Kościoła p.w Narodzenia NMP w Kończycach Małych.

wyświetleń: 732komentarzy: 0

Młodzież sprzątała po innych

24-03-2018 08:00

Jak co roku na terenach zielonych Cieszyna wiosną pojawiły się nie tylko kwiatki i młode zieleniejące pędy roślin, ale także śmieci. I jak co roku młodzież cieszyńskich szkół ponadpodstawowych uzbrojona w rękawice i worki ruszyła na zorganizowaną przez Komisję Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie akcję sprzątania.

wyświetleń: 503komentarzy: 0

MP: Dominik Bury ze srebrem, Mateusz Haratyk z brązem

23-03-2018 23:30

Za nami pierwsze zmagania na Polanie Jakuszyckiej, gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Dziś (23 marca) rywalizowano w stylu klasycznym. Na 15 km wśród pań najlpesza była Justyna Kowalczyk, a na dwa razy dłuższym dystansie u mężczyzn tryumfował Maciej Staręga.

wyświetleń: 298komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .