Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 548komentarzy: 0

Dwadzieścia lat UST

07-03-2018 17:50

Mały jubileusz czeka widzów Ustrońskich Spotkań Teatralnych - już 20 lat na ustrońskich scenach goszczą dobre sztuki i wspaniali aktorzy.
Dariusz Kordek gra głównąrolę w musicalu 'BODO' fot FB/musical bodo Dariusz Kordek gra głównąrolę w musicalu 'BODO' fot FB/musical bodo

A zaczęło się wszystko w ubiegłym wieku, tak, tak - w 1999r. w obecnym Muzeum Ustrońskim m. in. Jerzy Zelnik i Olgierd Łukaszewicz zaprezentowali swoje monodramy. Rok później w sali klubowej MDK "Prażakówka" w jednoosobowych sztukach wystąpili Edward Żentara, Joanna Szczepkowska i Mikołaj Grabowski – wspomina Barbara Nawrotek – Żmijewska, dyrektor Domu Kultury w Ustroniu.

Dopiero od 2001r. przedstawienia zaczęły odbywać się na scenie sali widowiskowej, praktycznie na proscenium, bo światło sceny było jeszcze wówczas zamurowane, ukrywając za sobą sceniczną ruinę. W 2005 r. aktorzy przyjeżdżający do Ustronia mieli już pełny komfort gry - pełnowymiarowa scena została wyremontowana, nowe garderoby zaskakiwały wyposażeniem. - I tak niepostrzeżenie minęło 20 lat - raz bardziej udanych, raz mniej - ale zawsze różnorodnych. W tym roku proponujemy Państwu w dniach 13 - 16 marca trzy spektakle zawodowych teatrów i aktorów oraz kilka spektakli teatrzyków amatorskich - laureatów corocznego Miejskiego Przeglądu Teatralnego – dodaje dyrektorka Prażakówki.

13 marca o godz. 18.00 jubileuszowe UST-a rozpoczną się komedią nieprzewidywalną - "Przebojem sezonu". Fabuła opiera się o losy uwielbianego przez tłumy aktora - celebryty, którego życie to bajka... do pewnego momentu. Intryga uknuta przez najbliższych powoduje różne perturbacje a życie wymyśla najdziwniejsze rozwiązania. W sztuce tej wystąpią: Ewa Kuklińska, Katarzyna Jamróz, Michał Milowicz i Michał Pietrzak.

Kolejny spektakl. 14 marca, to prawdziwie czarna komedia , której premiera przypadła na jesień 2017 roku. "Ranny ptaszek" w obsadzie: Barbara Bursztynowicz, Leon Charewicz i Tomasz Ciachorowski to mocna dawka humoru i ważne, międzyludzkie sprawy. Dwa akty rozpięte na życiowych emocjach, ludzkich ułomnościach, codziennych śmiesznostkach i niespełnionych tęsknotach. Sztuka skłania do refleksji nad tym, co warto w życiu traktować ze śmiertelną powagą a co z przymrużeniem oka. Dla widza wyrobionego - aktorstwo bez chałtury. Dla nowicjusza - trzymająca w napięciu akcja. Dla starszych par - może ku przestrodze, dla młodych małżeństw - może ku nauce.

W czwartek, 15 marca o godz. 10.00 będzie można zobaczyć laureatów Miejskiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych. Jak zawsze warto obejrzeć nagrodzone sztuki w wykonaniu naszych pociech. - Te dopracowane reżysersko i scenograficznie spektakle zachwycają nie tylko najbliższych, a występującym w nich aktorom dają szanse zmierzenia się z tremą, sceną, mikrofonami i dużą widownią. Kto wie, czy takie doświadczenie nie zaprocentuje w przyszłości karierą artystyczną? Z całego serca życzę tego młodym artystom - mówi Nawrotek – Żmijewska.

Na zakończenie XX Ustrońskich Spotkań Teatralnych - 16 marca w piątek -zobaczymy na scenie Dariusza Kordka z towarzyszeniem 4 aktorów/ tancerzy - Agnieszką Darkowską, Justyną Ostach, Kamilem Woźniakiem i Dariuszem Taraszkiewiczem. "Bodo musical" - bo o nim mowa - to spektakl rozśpiewany i roztańczony, którego partnerem przy produkcji było Egurrola Dance Studio. Ten wyjątkowy musical ma nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów. Do tego swoistego uroku dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu. - Ponadto widza czekają jeszcze dodatkowe efekty dźwiękowe i sztuczki magiczne a w to wszystko wpleciona jest opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego, uwikłanego w czasy wojny, będącego pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny. Na wszystkie spektakle – oprócz amatorskich – zapraszam na godzinę 18.00 – zachęca Barbara Nawrotek – Żmijewska dyrektor MDK „Prażakówka” w Ustroniu.

Na Portalu OX.pl niebawem konkursy, w których będzie można wygrać zaproszenia na Ustrońskie Spotkania Teatralne.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 07-03-2018 17:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Oczami niewidomego: choroby oczu (6) astygmatyzm

27-04-2018 09:15

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Rezi i Kajto na otwarciu

27-04-2018 07:30

Po raz kolejny w Ustroniu odbędzie się symboliczny start akcji charytatywnej „Płyniemy Polsko”, która w tym roku będzie miała nieco zmienioną formułę, ale cel główny pozostaje cały czas ten sam tj. zebranie funduszy na pomoc w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci.

wyświetleń: 297komentarzy: 0

MŚ 1A: Polacy przygrywają z Węgrami, bramka zawodnika HC Ocelari Trinec

26-04-2018 21:40

Aron Chmielewski po raz kolejny udowodnił, że jest jedną z kluczowych postaci w naszej reprezentacji. Stalownik zdobył bramkę w dzisiejszym (26 kwietnia) meczu, ale Polska przegrała z Węgrami i w sobotę będzie się bronić przed spadkiem do Dywizji 1B.

wyświetleń: 246komentarzy: 1

Iran oczami Haliny Sikory

26-04-2018 21:00

Od Teheranu po wyspę Keszm. Trzy tygodnie z perską architekturą i przyrodą oraz mieszkającymi tam ludzi – o Iranie wciąż jeszcze mało znanym i rzadko odwiedzanym przez turystów opowiadała wczoraj (25.04) Halina Sikora w cieszyńskiej Bibliotece.

wyświetleń: 267komentarzy: 0

Padłe zwierzęta - utylizacja

26-04-2018 19:15

Straż Miejska w Cieszynie przypomina, iż gmina Cieszyn zapewnia zbieranie, transport i unieszkodliwiane zwłok bezdomnych zwierząt, lub ich części oraz współdziałają z przedsiębiorcami podejmującymi działalność w tym zakresie. W ramach tych działań została zawarta umowa z firmą prowadzącą schronisko dla zwierząt „AZYL” w Cieszynie, która ma świadczyć takie usługi.

wyświetleń: 1535komentarzy: 0

Na imprezy do Istebnej (wideo)

26-04-2018 18:40

Zaproszenie na wydarzenia kulturalne Gminy Istebna od 28 kwietnia do 5 maja 2018 roku.

wyświetleń: 994komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

26-04-2018 17:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 435komentarzy: 0

Debata o bezpieczeństwie

26-04-2018 16:15

25 kwietnia 2018 w Sali Pod Pegazem w Skoczowie odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

wyświetleń: 395komentarzy: 0

Koncert absolwentów

26-04-2018 15:00

W środę (25.04) na terenie czeskiego Avionu odbył się koncert absolwentów Podstawowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Na wydarzenie zaproszone zostały nie tylko rodziny i znajomi absolwentów, ale również wszyscy zainteresowani muzyką.

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Postawa godna naśladowania

26-04-2018 13:30

Do tej pory oddał honorowo ponad 26 litrów życiodajnego płynu. Dzięki swojej postawie, pewnie niejednokrotnie przyczynił się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Mł. asp. Tomasz Pocha, który jest kierownikiem ogniwa patrolowego cieszyńskiej komendy, od wielu lat dzieli się swoją krwią z potrzebującymi. Za swoją postawę mundurowy otrzymał  odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 1799komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .