Kulomiotom nie udało się stanąć na podium

Niestety, inaczej wyobrażaliśmy sobie konkurs w pchnięciu kulą, na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham. Ani Konrad Bukowiecki, ani, pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego, Michał Haratyk, nie zdobyli medalu.

Od początku konkursu, rywale wysoko podnieśli poprzeczkę. Już w pierwszej próbie Tomas Walsh pchnął kulę na 22,13 m, co jak się później okazało, zagwarantowało mu złoty medal. Polacy nie zaczęli zbyt dobrze. Haratyk w dwóch pierwszych próbach osiągnął ten sam wynik - 19,89 m. Podczas trzeciego pchnięcia, kula poleciała blisko metr dalej niż w poprzednich próbach, ale nawet to nie pozwoliło Halowemu Mistrzowi Polski znaleźć się w czołowej "8" i wziąć udział w wąskim finale.

Bukowieckiemu udało się awansować do wąskiego finału, ale zajął w nim ostatnią pozycję. Zwyciężył Nowozelandczyk, Tomas Walsh. Na podium stanęli jeszcze David Storl i Tomas Stanek.