Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 1996komentarzy: 15

Pamiętają o Wyklętych [live]

01-03-2018 09:55

Dwa lata temu, 15 października w Kiczycach k. Skoczowa został odsłonięty obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych oraz gajowego Józefa Majko. Dzisiaj o godzinie 10.00 przy obelisku rozpoczną się uroczystości upamiętniające Żołnierzy.

8 lipca 1946 roku Oddział "Wędrowca" Narodowej Organizacji Wojskowej zatrzymał się w kiczyckiej gajówce, gdzie następnie został ostrzelany przez siły UB i MO. W starciu zginęło sześciu członków oddziału, zaś Józef Majko, wraz z całą rodziną, trafił do więzienia UB w Cieszynie. Tam gajowy został bestialsko zamordowany, zaś samą gajówkę splądrowano i podpalono. Jesienią 2016 roku w Kiczycach stanął pomnik upamiętniający te wydarzenia i Żołnierzy Wyklętych.

Dzisiaj – 1 marca – w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, o godzinie 10.00 zaplanowano uroczystości przy pomniku. Zapraszamy na transmisję na żywo z tych obchodów.

O godzinie 13.00 na Wzgórzu Kaplicówka odbędzie się rekonstrukcja historyczna Walki Żołnierzy Wyklętych z 1946 r. Wieczorem w Harbutowicach odbędzie się turniej strzelecki, ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Organizatorami wydarzenia są: UM w Skoczowie, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Beskidy”, MCK „Integrator”.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 01-03-2018 09:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (15)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

wranek
01-03-2018 11:13
wranek
Stare konie w wojsko się bawią, a dzieci z podstawówki na mrozie stać. Wychowanie patriotyczne przez zimny wychów. Biedaki byle się nie poodmrażały W innych ciepłych krajach szkoły zamknięte, ale my wstaliśmy z kolan.
koszor
01-03-2018 11:23
koszor
To chyba dzieciństwo spędziłeś u mamy pod spódnicą.
arturrow
01-03-2018 12:47
arturrow
taaaa dzielni chłopcy w lasu :) żałość :)
bronek91
01-03-2018 13:06
bronek91
wranek
No widzisz, jedni wspominają bohaterstwo żołnierzy niezłomnych inni na mrozie walczą o "prawa" i "przywileje" emerytalne funkcjonariuszy SB/UB jak 16 XII 2016r. Każdy ma swoich bohaterów i znajdzie coś dla siebie. Pytanie, co jest słuszne???? Osobiście wolę niezłomnych, przynajmniej w coś wierzyli i mieli zasady.
Hanula
01-03-2018 13:51
Hanula
W tej rekonstrukcji "na żywo" z Kaplicówki to kompletnie nic nie słychać, a szkoda...
krzysztof.mm
01-03-2018 14:08
krzysztof.mm
starsi doskonale pamiętają szkolne akademie z okazji rocznicy rewolucji październikowej czy obowiązkowe pochody pierwszomajowe

młodsi niech się na własnej skórze przekonają, na czym polega pisowski bolszewizm, za którym sami głosowali
bronek91
01-03-2018 14:52
bronek91
krzysztof.mm
na czym polega PO-pisowski bolszewizm, za którym sami głosowali, bo myślą, że ni ma alternatywy;)
ciamajda
01-03-2018 17:34
ciamajda
Teraz już wiem dlaczego przez 4 godz. nie mogłem się dodzwonić na poczte.
krzysztof.mm
01-03-2018 20:06
krzysztof.mm
Pod rządami pisowskiej bolszewii tworzy się nowa, tym razem olbrzymia armia naprawdę wyklętych żołnierzy.
To ci, co z Berlingiem ginęli pod Lenino, wyzwalali Polskę, walczyli o Berlin.
Ci, co służyli w LWP od 1945 do 1990.
PiS za wszelką cenę chce tych ludzi, martwych bądź żywych, poniżyć i upodlić.
To typowo bolszewickie metody.

Haniebne to obyczaje, i o tym trzeba głośno zwłaszcza w tym dniu mówić.
knefel
01-03-2018 21:53
knefel
ja-sioKrzysio czy jak ci tam jeszcze, to może zacznij o tym głośno mówić zamiast się pocić przy klawiaturze.
Wyborca 456
01-03-2018 21:58
Wyborca 456
Pamiętam ze szkoły te akademie ku czci ........
Teraz widzę to samo...
do bronek91: każdy w coś wierzy i ma swoje zasady (czasami te zasady to brak zasad)
bronek91
02-03-2018 10:23
bronek91
Wyborca 456
Może zadośćuczynienia będziesz się domagał? Aż tak zostałeś skrzywdzony?

A Wyborca 456 w co wierzy? Nie każdy w coś wierzy, są również bezwyznaniowi....
hanbes
02-03-2018 18:10
hanbes
O cześć bronek91! Mam prośbę! W przeciwieństwie do ciebie jako bezwyznaniowiec wierzę że znajdziesz jakiegoś bezdomnego bo jeżdżę starym gratem a też marzy mi się jakiś najnowszy VW. No co ? Coś nie tak? A twój pracodawca z Torunia może a ja nie?!
Wyborca 456
03-03-2018 15:41
Wyborca 456
"drogi" bronku91":
- nie czuję się skrzywdzony przez akademie ani tamten system, byłem wtedy młody a młodość zawsze dobrze się wspomina (bo było się młodym).
- nie zrozumiałeś mnie; mówiłem nie o wierze w Boga ale ogólnie (bez konotacji kościelnej), bo niewierzący wierzy, że Boga nie ma i, że po śmierci jest NIC (np.).
bronek91
03-03-2018 22:10
bronek91
hanbes
Każdy orze jak może. Idź i Ty rób podobnie;D:D:D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Oczami niewidomego: choroby oczu (6) astygmatyzm

27-04-2018 09:15

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 230komentarzy: 0

Rezi i Kajto na otwarciu

27-04-2018 07:30

Po raz kolejny w Ustroniu odbędzie się symboliczny start akcji charytatywnej „Płyniemy Polsko”, która w tym roku będzie miała nieco zmienioną formułę, ale cel główny pozostaje cały czas ten sam tj. zebranie funduszy na pomoc w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci.

wyświetleń: 297komentarzy: 0

MŚ 1A: Polacy przygrywają z Węgrami, bramka zawodnika HC Ocelari Trinec

26-04-2018 21:40

Aron Chmielewski po raz kolejny udowodnił, że jest jedną z kluczowych postaci w naszej reprezentacji. Stalownik zdobył bramkę w dzisiejszym (26 kwietnia) meczu, ale Polska przegrała z Węgrami i w sobotę będzie się bronić przed spadkiem do Dywizji 1B.

wyświetleń: 246komentarzy: 1

Iran oczami Haliny Sikory

26-04-2018 21:00

Od Teheranu po wyspę Keszm. Trzy tygodnie z perską architekturą i przyrodą oraz mieszkającymi tam ludzi – o Iranie wciąż jeszcze mało znanym i rzadko odwiedzanym przez turystów opowiadała wczoraj (25.04) Halina Sikora w cieszyńskiej Bibliotece.

wyświetleń: 267komentarzy: 0

Padłe zwierzęta - utylizacja

26-04-2018 19:15

Straż Miejska w Cieszynie przypomina, iż gmina Cieszyn zapewnia zbieranie, transport i unieszkodliwiane zwłok bezdomnych zwierząt, lub ich części oraz współdziałają z przedsiębiorcami podejmującymi działalność w tym zakresie. W ramach tych działań została zawarta umowa z firmą prowadzącą schronisko dla zwierząt „AZYL” w Cieszynie, która ma świadczyć takie usługi.

wyświetleń: 1535komentarzy: 0

Na imprezy do Istebnej (wideo)

26-04-2018 18:40

Zaproszenie na wydarzenia kulturalne Gminy Istebna od 28 kwietnia do 5 maja 2018 roku.

wyświetleń: 993komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

26-04-2018 17:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 435komentarzy: 0

Debata o bezpieczeństwie

26-04-2018 16:15

25 kwietnia 2018 w Sali Pod Pegazem w Skoczowie odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

wyświetleń: 394komentarzy: 0

Koncert absolwentów

26-04-2018 15:00

W środę (25.04) na terenie czeskiego Avionu odbył się koncert absolwentów Podstawowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Na wydarzenie zaproszone zostały nie tylko rodziny i znajomi absolwentów, ale również wszyscy zainteresowani muzyką.

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Postawa godna naśladowania

26-04-2018 13:30

Do tej pory oddał honorowo ponad 26 litrów życiodajnego płynu. Dzięki swojej postawie, pewnie niejednokrotnie przyczynił się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Mł. asp. Tomasz Pocha, który jest kierownikiem ogniwa patrolowego cieszyńskiej komendy, od wielu lat dzieli się swoją krwią z potrzebującymi. Za swoją postawę mundurowy otrzymał  odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.