Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1163komentarzy: 2

Wisła mówi nie banerom reklamowym

23-02-2018 07:30

Gdy tylko przekroczy się granice miasta Wisła, można zobaczyć rzeszę dużych banerów reklamowych, które bogato ''zdobią'' teren praktycznie całego miasta. Ostatnio władze Wisły postanowiły wypowiedzieć wojnę wszechobecnym reklamom, które ich daniem zasłaniają turystom piękne widoki i szpecą całe miasto.
fot. arc. ox.pl fot. arc. ox.pl

Reklam w mieście jest naprawdę dużo. Problem dotyczy wielu polskich miast, jednak w miejscowościach turystycznych, gdzie mieszkańcy innych miejscowości przyjeżdżają podziwiać piękne widoki, są szczególnie uciążliwe i mogą wpłynąć negatywnie na wizerunek miasta. Dlatego władze w Wiśle postanowiły w jakiś sposób problem rozwiązać. - Na chwilę obecną jesteśmy na etapie, w którym podjęto uchwałę intencyjną, dotyczącą zwalczania wszechobecnych reklam. Następnym krokiem miało być wyłonienie wykonawcy, który sporządzi warunki i zasady sytuowania reklam. Nie ma jeszcze żadnych konkretnych założeń w tej kwestii. Inicjatorem podjętych działań jest burmistrz miasta Wisła – poinformowała w rozmowie z ox.pl Monika Wrzecionko z Referatu Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości w wiślańskim urzędzie.

 Zgodnie z założeniami, mają zostać wskazane miejsce, które nie są ważne dla krajobrazu, w związku z czym nie byłoby przeciwwskazań w umieszczaniu tam banerów reklamowych. Adekwatnie do tego, mają również zostać wydzielone strefy, z których reklamy będą musiały zniknąć – będą to strefy wolne od reklam. W miejscach, w których sytuowanie reklam będzie dozwolone, istnieje możliwość ograniczenia ich ilości. Zostaną również ustalone wymogi wizualne, dotyczące banerów reklamowych. Przykładowo, ograniczona może zostać ich wielkość. Zmiany mają dotyczyć również opłat za reklamy, które zostaną ujednolicone.

Na razie brak dokładnych informacji, w jaki sposób wszystkie te założenia mają wejść w życie. Uchwała intencyjna jest dopiero początkowym krokiem, który ma w jakiś sposób problem zbyt dużej ilości reklam rozwiązać, dopiero wyłonienie wykonawcy nada sprawie odpowiedni bieg. Przed Radą Miasta Wisły pozostaje jeszcze kwestia stworzenia odpowiedniej uchwały reklamowej, która ma powstać w oparciu o dokumentacje oraz analizy, które specjalnie w tym celu mają zostać przygotowane.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 23-02-2018 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ciotka matylda
23-02-2018 11:34
ciotka matylda
Najwyższa pora aby zlikwidować to szkaradztwo. Dla kogo są te obrzydliwe anty-reklamy i dlaczego rada chce wymyślać jakieś nowe zasady? Jakie jest uzasadnienie dla tej chmary antyreklam? Dziasiaj w dobie wszelakich smarfonów i zainstalowanych w nich nawigacji,odszukanie interesującego nas obiektu to najmniejszy problem. Moim zdaniem wystarczy powiadomić właścicieli reklam o podwyżce opłat za reklamy w pasie drogowym. Ilu z nich płaci? Mała akcja edukacyjna przyniesie więcej pożytku niż wymyślanie nowych zasad. Proszę sobie przypomnieć ile z tych reklam ktoś zapamiętał, zero. Turysta przyjeżdżający do nas ma dawno zarezerwowany pobyt. Wątpię aby na podstawie banerów szukał miejsca dla siebie. Likwidacja tego badziewia wpłynie na odkrycie piękna naszych terenów. Czy w Austrii,Włoszech też jest pełno tego gó....na? Nie! A turystów w bród. Przestańcie tworzyć nowe prawo które będzie prawem martwym!
dyszol
23-02-2018 14:46
dyszol
Już samo nawiązanie do ustawy o prawie budowlanym spowodowałoby sklasyfikowanie dobrej połowy banerów reklamowych przy drogach jako NIELEGALNE i w świetle prawa obligatoryjnie do usunięcia. Są tam jasno określone rozmiary i dozwolona odległość od drogi, w zależności od jej rodzaju. Niestety żadna formacja nic z tym nie robi. Druga kwestia to plan zagospodarowania przestrzennego który zwłaszcza strefę ścisłego centrum opisuje pod kątem tego co dozwolone, a co nie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 209komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 210komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 168komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 256komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 473komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 731komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 706komentarzy: 0

Stalowników dzieli jedna wygrana od półfinału

22-03-2018 11:15

Kto gra u siebie, ten zwycięża. Takim prawem toczy się ćwierćfinałowa seria pomiędzy Trzyńcem a Pardubicami. Piąte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stalowników, którzy wczoraj (21 marca) gościli rywali w Werk Arenie. Podopieczni Vaclava Varadi prowadzą w serii 3:2, a gra się do czterech zwycięstw.

wyświetleń: 336komentarzy: 0

Z ''Maryśką'' przez granicę

22-03-2018 11:00

30-latek z  Mikołowa został zatrzymany przez cieszyńskich mundurowych. Znaleziono przy nim 200 gram marihuany.  Za kratkami może spędzić teraz nawet 5. lat.

wyświetleń: 1166komentarzy: 0

Batikowe pisanki

22-03-2018 10:40

W środę (21.03) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyły się warsztaty, które rozpoczęły przygotowania do Wielkanocy na osiedlu Podgórze. W czasie trwania zajęć Sylwię Grudzień wytłumaczyła uczestnikom, w jaki sposób wykonać pisanki metodą batiku, po czym każdy miał szansę sprawdzić, jak wygląda to w praktyce, przygotowując własną pisankę.

wyświetleń: 341komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .