Dominik lepszy od Kamila w biegu na 15 km techniką dowolną

Biegacze narciarscy mają za sobą kolejny występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Dzisiaj (16 lutego) rywalizowano na dystansie 15 km techinką dowolną.

Na starcie pojawiło się trzech biało-czerwonych: Dominik i Kamil Bury (obaj MKS Istebna) oraz Maciej Staręga. Najlepszy z nich okazał się młodszy z braci, Dominik. 21-latek zajął 33. miejsce, choć po ukończeniu zmagań nie ukrywał, że jego celem była "30". - Jestem zadowolony z tego występu, ale mam też niedosyt, bo bardzo chciałem być w "30". Brakowało mi takiego strzału. Cały czas byłem taki zamulony, co strasznie mnie dołowało psychicznie. Przed tym piątkowym biegiem zacisnąłem zęby i powiedziałem sobie, że pobiegnę na tyle, na ile mnie stać. Choćbym miał zdechnąć na tej trasie albo się na niej położyć, to w planie miałem tylko walkę - przyznał Bury.

Pozostali dwaj polscy reprezentanci uplasowali się znacznie niżej. Kamil Bury zajął 78. miejsce, a Maciej Staręga był 82.

Zwyciężył Dario Cologna, który, jako pierwszy w historii, zdobył tytuł mistrza olimpijskiego na dystansie 15 km trzeci raz z rzędu. Za jego plecami uplasowali się kolejno: Simen Hegstad Krueger oraz Denis Spicow.