Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1288komentarzy: 0

Pięć dekad miłości

13-02-2018 12:00

Pół wieku temu ślubowali sobie miłość, do dzisiaj ona w Nich trwa i ciągle jest podsycana. 16 par z gminy Jaworze otrzymało honorowe medale od prezydenta.
Medale przezydenta, z rąk wójta gminy Jaworze, odebrało 16 par. fot. Anna Talik Medale przezydenta, z rąk wójta gminy Jaworze, odebrało 16 par. fot. Anna Talik

50 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu licząc na miodowe lata, przepełnione wzajemną miłością. Dziś wielu pyta ich o receptę na te wspólne pół wieku, trwając w szacunku i miłości domowego ogniska. Wielu podziwia tę wspólną drogę i osiągnięcie złotych godów.

Ten wyjątkowy jubileusz został uhonorowany przez Wójta Gminy Jaworze, który wnioskował o przyznanie Medalu Prezydenckiego za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par z gminy Jaworze.

W 2017 roku taki Jubileusz obchodzili:

Elżbieta i Augustyn SZCZOTKA
Władysława i Jan SIKORA
Halina i Gustaw RYRYCH
Stanisława i Henryk SOCHA
Ewa i Fryderyk BERNAT
Krystyna i Janusz HLOUŠEK
Irena i Stanisław MAZUREK
Zofia i Władysław HANULA
Zuzanna i Józef GREŃ
Aniela i Leszek KORTA
Zofia i Stanisław NALEPA
Maria i Kazimierz WAWRZUTA
Halina i Jan CZYŻ
Zofia i Antoni KUBACZKA
Marianna i Paweł KORZONDKOWSCY
Helena i Tadeusz KOBLOWSCY

Z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego w Sali „Pod Goruszką” odbyło się spotkanie, podczas którego spotkały się pary, które w ubiegłym roku świętowały ten piękny jubileusz. – Dziękuję Państwu za te wszystkie lata, za to że jesteście żywym świadectwem wzajemnego szacunku, zrozumienia i bezgranicznej miłości. Dziękuję za wspaniały przykład, który na co dzień przekazujecie młodemu pokoleniu. Stanowicie dobry fundament jaworzańskich rodzin. Leszek Kołakowski ongiś napisał: „Sklepieniem zaś domu jest Czas, rzeczywistość najpospolitsza w świecie i najbardziej tajemnicza” – i dlatego dzisiaj, patrząc na Państwa wiem, że ten wspólny czas, tych pięćdziesiąt lat, nie byłoby, gdyby nie ta najpospolitsza na świecie, ale i najbardziej tajemnicza miłość, którą widzę w Państwa oczach – w spojrzeniach, które macie tylko dla siebie – powiedział podczas uroczystości Wójt Gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Następnie odznaczył zasłużonych małżonków Medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i wraz z wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Jaworze Zygmuntem Podkówką i Zbigniewem Putkiem wręczył przygotowane upominki.

Spotkanie było również okazją do wspólnych wspomnień, rozmów i opowieści związanych z tamtym pamiętnym rokiem 1967, kiedy to Jubilaci zawarli związek małżeński.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 13-02-2018 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 170komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 233komentarzy: 0

Owce już na hali

22-05-2018 18:30

Na halach Cieńkowa w Wiśle od niedzieli pasą się znów owce.  Tegoroczny sezon wypasu rozpoczął się tradycyjnym obrzędem mieszania, czyli połączenia zwierząt w jedno stado.

wyświetleń: 339komentarzy: 0

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 1506komentarzy: 3

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 422komentarzy: 1

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 3170komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 722komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 832komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 4062komentarzy: 2

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1546komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .