Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1107komentarzy: 0

Pięć dekad miłości

13-02-2018 12:00

Pół wieku temu ślubowali sobie miłość, do dzisiaj ona w Nich trwa i ciągle jest podsycana. 16 par z gminy Jaworze otrzymało honorowe medale od prezydenta.
Medale przezydenta, z rąk wójta gminy Jaworze, odebrało 16 par. fot. Anna Talik Medale przezydenta, z rąk wójta gminy Jaworze, odebrało 16 par. fot. Anna Talik

50 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu licząc na miodowe lata, przepełnione wzajemną miłością. Dziś wielu pyta ich o receptę na te wspólne pół wieku, trwając w szacunku i miłości domowego ogniska. Wielu podziwia tę wspólną drogę i osiągnięcie złotych godów.

Ten wyjątkowy jubileusz został uhonorowany przez Wójta Gminy Jaworze, który wnioskował o przyznanie Medalu Prezydenckiego za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par z gminy Jaworze.

W 2017 roku taki Jubileusz obchodzili:

Elżbieta i Augustyn SZCZOTKA
Władysława i Jan SIKORA
Halina i Gustaw RYRYCH
Stanisława i Henryk SOCHA
Ewa i Fryderyk BERNAT
Krystyna i Janusz HLOUŠEK
Irena i Stanisław MAZUREK
Zofia i Władysław HANULA
Zuzanna i Józef GREŃ
Aniela i Leszek KORTA
Zofia i Stanisław NALEPA
Maria i Kazimierz WAWRZUTA
Halina i Jan CZYŻ
Zofia i Antoni KUBACZKA
Marianna i Paweł KORZONDKOWSCY
Helena i Tadeusz KOBLOWSCY

Z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego w Sali „Pod Goruszką” odbyło się spotkanie, podczas którego spotkały się pary, które w ubiegłym roku świętowały ten piękny jubileusz. – Dziękuję Państwu za te wszystkie lata, za to że jesteście żywym świadectwem wzajemnego szacunku, zrozumienia i bezgranicznej miłości. Dziękuję za wspaniały przykład, który na co dzień przekazujecie młodemu pokoleniu. Stanowicie dobry fundament jaworzańskich rodzin. Leszek Kołakowski ongiś napisał: „Sklepieniem zaś domu jest Czas, rzeczywistość najpospolitsza w świecie i najbardziej tajemnicza” – i dlatego dzisiaj, patrząc na Państwa wiem, że ten wspólny czas, tych pięćdziesiąt lat, nie byłoby, gdyby nie ta najpospolitsza na świecie, ale i najbardziej tajemnicza miłość, którą widzę w Państwa oczach – w spojrzeniach, które macie tylko dla siebie – powiedział podczas uroczystości Wójt Gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Następnie odznaczył zasłużonych małżonków Medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i wraz z wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Jaworze Zygmuntem Podkówką i Zbigniewem Putkiem wręczył przygotowane upominki.

Spotkanie było również okazją do wspólnych wspomnień, rozmów i opowieści związanych z tamtym pamiętnym rokiem 1967, kiedy to Jubilaci zawarli związek małżeński.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 13-02-2018 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wisła - trwa remont dworca

17-02-2018 19:00

Trwają prace renowacyjne dworca kolejowego w Wiśle. Budynek w lecie ma zostać oddany do użytku i służyć podróżującym. Inwestycja oznacza też pierwszą część budowy węzła przesiadkowego w mieście.

wyświetleń: 469komentarzy: 0

Na wino do urzędu...

17-02-2018 18:55

To była nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Cieszynie. Mundurowi interweniowali w budynku Urzędu Miasta. Dwóch panów zbyt dosłownie wzieło sobie do serca hasło ''urząd przyjazny dla petenta...''

wyświetleń: 432komentarzy: 0

Paliło się w Bąkowie

17-02-2018 18:50

Przy ulicy Golasowickiej w Bąkowie dzisiaj musieli interweniować strażacy.

wyświetleń: 467komentarzy: 0

Oczami niewidomego: wytyczne do programu ''Aktywny Samorząd 2018''

17-02-2018 17:30

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument „Kierunki działań oraz warunki brzegowe” obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Wiadomości dla fanów piłki nożnej

17-02-2018 16:00

Już za miesiąc, ligowe rozgrywki wznowią piłkarze IV ligi i Okręgówki. Z kolei zawodnicy z klubów A i B-klasowych, wrócą do rywalizacji w kwietniu. Przedstawiamy najświeższe wiadomości z klubów naszego regionu.

wyświetleń: 508komentarzy: 0

OX Sonda - pytamy o sposoby na grypę.

17-02-2018 13:30

OX Sonda - To Wasz głos w rożnych sprawach. Dziś pytamy o sposoby na grypę ... A jaki jest Twój sposób ? Pisz w komentarzu. Jeżeli macie pomysły na kolejne sondy - komentujcie lub piszcie na redakcja@ox.pl. Zapraszamy! 

wyświetleń: 666komentarzy: 1

Utrudnienia na Katowickiej - już wkrótce

17-02-2018 11:20

Teoretycznie, już za kilka tygodni ma w Cieszynie ruszyć przebudowa ulicy Katowickiej, na odcinku od rond na Pastwiskach aż po granicę miasta. Chociaż przebudowywany odcinek ma wynosić zaledwie 2 km, jest to inwestycja duża, droga i co najważniejsze dla kierowców czasochłonna, ponieważ na tym odcinku droga ma zostać wykonana praktycznie na nowo.

wyświetleń: 3267komentarzy: 3

Mam talent na bezpieczeństwo

17-02-2018 10:20

"Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury.

wyświetleń: 413komentarzy: 0

Zebrzydowice: Jubileusze Pożycia Małżeńskiego

17-02-2018 08:00

W czwartek 15.02.2018 w Zebrzydowicach odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich. Okazją do spotkania były jubileusze 50-lecia, 60-lecia i 65-lecie zawarcia związku.

wyświetleń: 1184komentarzy: 0

Nowe rondo w Cieszynie?

16-02-2018 19:00

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby na ulicy Katowickiej w Cieszynie miało pojawić się kolejne rondo. Od kilku lat rond w mieście przybywa, ponieważ jest to jeden ze sposobów na upłynnienie ruchu i walkę z wszechobecnymi korkami. Tym razem jednak rondo miałoby zostać sfinansowane przez prywatnego inwestora, który chciałby w ten sposób zapewnić dojazd do sklepu, który teoretycznie miałby niedaleko ulicy Katowickiej powstać.

wyświetleń: 5948komentarzy: 7
Kontakt z redkacją .