Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 887komentarzy: 0

O kolarzu Guerciotti-Kiwi Atlantico robi się coraz głośniej

10-02-2018 16:35

W hiszpańskiej gazecie ''La Voz de Galicia'' ukazał się artykuł o Kamilu Białończyku. Kolarz, pochodzący z Zebrzydowic, od niedawna reprezentuje barwy Guerciotti-Kiwi Atlantico.
Kamil Białończyk, w listopadzie ubiegłego roku, podpisał kontrakt z grupą Guerciotti - Kiwi Atlantico. Fot.: arch. prywatne Kamila Białończyka Kamil Białończyk, w listopadzie ubiegłego roku, podpisał kontrakt z grupą Guerciotti - Kiwi Atlantico. Fot.: arch. prywatne Kamila Białończyka

"(...)To niesamowita zmiana, która uderzyła w tak krótkim czasie", czy też "wielki potencjał". Właśnie takie słowa padają pod adresem 19-letniego kolarza. A autorem tych słów nie jest byle kto, bo dyrektor hiszpańskiej grupy, Enrique Salgueiro. Uważa także, że jego głównym atutem jest jazda pod górę. 

Guerciotti - Kiwi Atlantico to hiszpański klub, który w składzie ma nie tylko kolarzy z regionu, ale również obcokrajowców. Team liczy 11 zawodników, z czego siedmiu Hiszpanów oraz czterech zagranicznych. Taka polityka działaczy klubu okazuje się trafna, bo kolarze świetnie ze sobą współpracują. - Muszę przyznać, że atmosfera w drużynie wręcz przerosła moje oczekiwania. Mamy bardzo zgrany zespół, z czego jestem bardzo zadowolony - uważa Białończyk.

Kolarze hiszpańskiej ekipy przygotowują się do, zbliżającego się wielkimi krokami, wyścigu Manuel Sanroma, który będzie dla nich pierwszym sprawdzianem. Białończyk, w całym roku, będzie miał sporo okazji do zaprezentowania swych możliwości, gdyż ma zaplanowane 70-80 dni do ścigania.

- Międzynarodowa polityka zespołu przyczynia się do tego, iż praca klubu jest dostrzegana przez wielu organizatorów wyścigów, co wpływa na nasz bogaty kalendarz startów. W sezonie 2018 mamy wiele zawodów w Hiszpanii, m.in. bardzo ciężki wyścig Vuelta a Vetusta. Jest to odpowiednik wyścigu Vuelta a Asturias, w którym startował mój były trener, Sławomir Kohut, wówczas w ekipie Miche-Guerciotti. Priorytetem będą dwa wyścigi w Polsce, na które dostaliśmy zaproszenia. Pierwszym z nich jest CCC Tour Szlakiem Grodów Piastowskich (10-13 maja), a drugim  wyścig Bałtyk-Karkonosze Tour (16-20 maja) - mówi 19-letni zawodnik hiszpańskiej ekipy.

Kolarz, pochodzący z Zebrzydowic, nie może narzekać na warunki do trenowania, bo te ma wręcz idealne. Na północy Hiszpanii są liczne góry, co nie tylko umożliwia poprawę w jeździe na szczyt, ale również w doskonaleniu zjazdów. 

Jak już wcześniej naznaczono, pierwszy sprawdzian dla Białończyka nadchodzi wielkimi krokami. Już za tydzień (17-18.02) czeka go wyścig Manuel Sanroma.

 

Andrzej Poncza/La Voz de Galicia

źródło: ox.pl
dodał: AP 10-02-2018 16:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wisła - trwa remont dworca

17-02-2018 19:00

Trwają prace renowacyjne dworca kolejowego w Wiśle. Budynek w lecie ma zostać oddany do użytku i służyć podróżującym. Inwestycja oznacza też pierwszą część budowy węzła przesiadkowego w mieście.

wyświetleń: 480komentarzy: 1

Na wino do urzędu...

17-02-2018 18:55

To była nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Cieszynie. Mundurowi interweniowali w budynku Urzędu Miasta. Dwóch panów zbyt dosłownie wzieło sobie do serca hasło ''urząd przyjazny dla petenta...''

wyświetleń: 450komentarzy: 0

Paliło się w Bąkowie

17-02-2018 18:50

Przy ulicy Golasowickiej w Bąkowie dzisiaj musieli interweniować strażacy.

wyświetleń: 489komentarzy: 0

Oczami niewidomego: wytyczne do programu ''Aktywny Samorząd 2018''

17-02-2018 17:30

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument „Kierunki działań oraz warunki brzegowe” obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

wyświetleń: 204komentarzy: 0

Wiadomości dla fanów piłki nożnej

17-02-2018 16:00

Już za miesiąc, ligowe rozgrywki wznowią piłkarze IV ligi i Okręgówki. Z kolei zawodnicy z klubów A i B-klasowych, wrócą do rywalizacji w kwietniu. Przedstawiamy najświeższe wiadomości z klubów naszego regionu.

wyświetleń: 511komentarzy: 0

OX Sonda - pytamy o sposoby na grypę.

17-02-2018 13:30

OX Sonda - To Wasz głos w rożnych sprawach. Dziś pytamy o sposoby na grypę ... A jaki jest Twój sposób ? Pisz w komentarzu. Jeżeli macie pomysły na kolejne sondy - komentujcie lub piszcie na redakcja@ox.pl. Zapraszamy! 

wyświetleń: 670komentarzy: 1

Utrudnienia na Katowickiej - już wkrótce

17-02-2018 11:20

Teoretycznie, już za kilka tygodni ma w Cieszynie ruszyć przebudowa ulicy Katowickiej, na odcinku od rond na Pastwiskach aż po granicę miasta. Chociaż przebudowywany odcinek ma wynosić zaledwie 2 km, jest to inwestycja duża, droga i co najważniejsze dla kierowców czasochłonna, ponieważ na tym odcinku droga ma zostać wykonana praktycznie na nowo.

wyświetleń: 3279komentarzy: 3

Mam talent na bezpieczeństwo

17-02-2018 10:20

"Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury.

wyświetleń: 413komentarzy: 0

Zebrzydowice: Jubileusze Pożycia Małżeńskiego

17-02-2018 08:00

W czwartek 15.02.2018 w Zebrzydowicach odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich. Okazją do spotkania były jubileusze 50-lecia, 60-lecia i 65-lecie zawarcia związku.

wyświetleń: 1189komentarzy: 0

Nowe rondo w Cieszynie?

16-02-2018 19:00

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby na ulicy Katowickiej w Cieszynie miało pojawić się kolejne rondo. Od kilku lat rond w mieście przybywa, ponieważ jest to jeden ze sposobów na upłynnienie ruchu i walkę z wszechobecnymi korkami. Tym razem jednak rondo miałoby zostać sfinansowane przez prywatnego inwestora, który chciałby w ten sposób zapewnić dojazd do sklepu, który teoretycznie miałby niedaleko ulicy Katowickiej powstać.

wyświetleń: 5959komentarzy: 7
Kontakt z redkacją .