Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 12002komentarzy: 0

Zamarzł w Cieszynie - nie udało się go uratować

07-02-2018 14:20

Wczoraj (06.02) policjanci z Cieszyna zostali zaalarmowani przez przypadkowego przechodnia, który w godzinach porannych w trakcie uprawiania joggingu natknął się na przemarzniętego mężczyznę. Leżący na ścieżce spacerowej w rejonie ulicy Bolko Kantora w Cieszynie 38-latek był nieprzytomny. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się policja, a wkrótce później pogotowie ratunkowe.
fot. cieszyńska policja fot. cieszyńska policja

- Zostaliśmy zawiadomieni o wyziębionym mężczyźnie. Policjanci bardzo szybko pojawili się na miejscy i podjęli resuscytację, ponieważ mężczyzna nie oddychał – poinformował portal ox.pl Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej policji – gdy pojawiło się pogotowie ratunkowe, mężczyzna został przewieziony do szpitala w stanie ciężkiej hipotermii.

Dziś dowiedzieliśmy się, że mężczyzna zmarł wczoraj wieczorem w szpitalu. Co ciekawe, mężczyzna nie był osobą bezdomną. Jak ustaliła policja 38-letni mężczyzna był mieszkańcem Cieszyna, posiadał mieszkanie, na chwilę obecną nie wiadomo, dlaczego noc spędził poza domem. Wstępnie został wykluczony udział osób trzecich, jednak prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. Sprawę będą wyjaśniać cieszyńscy policjanci.

Zgodnie z prognozami pogody, niskie temperatury mają się w regionie w najbliższym czasie utrzymać. Policja apeluje, aby nie lekceważyć niskich temperatur, jednocześnie policjanci proszę o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur – zwłaszcza dzieci oraz osoby starsze. Nie można być obojętnym na widok osób pijanych, czy bezdomnych. Należy również pamiętać o osobach mieszkających samotnie. Wielokrotnie od czujności osób trzecich zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji należy informować służby ratownicze. W tych wypadkach numery ratujące życie to: 112, 997 i 999.

W czasie zimowych mrozów, obojętność bardzo często może doprowadzić do tragedii. Osoby starsze, wywracając się na śliskim podłożu często nie mogą wstać, niejednokrotnie nie posiadają przy sobie telefonów komórkowych. Pozostawione bez pomocy, często są skazane na śmierć. Dodatkowo, widząc osobę siedzącą w stanie zamroczenia, bądź też leżącą, nie możemy zakładać, że jest nietrzeźwa i w związku z tym pomoc jest niepotrzebna. Alkohol przyczynia się do jeszcze szybszego wyziębienia organizmu, więc takie osoby również bardzo często zamarzają. Bardzo często, woń alkoholu może być spowodowana cukrzycą. Widząc niepokojącą sytuację, najlepiej jest sprawdzić, czy nie należy powiadomić odpowiednich służb, bądź też po prostu zadzwonić na numer alarmowy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 07-02-2018 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wisła - trwa remont dworca

17-02-2018 19:00

Trwają prace renowacyjne dworca kolejowego w Wiśle. Budynek w lecie ma zostać oddany do użytku i służyć podróżującym. Inwestycja oznacza też pierwszą część budowy węzła przesiadkowego w mieście.

wyświetleń: 484komentarzy: 1

Na wino do urzędu...

17-02-2018 18:55

To była nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Cieszynie. Mundurowi interweniowali w budynku Urzędu Miasta. Dwóch panów zbyt dosłownie wzieło sobie do serca hasło ''urząd przyjazny dla petenta...''

wyświetleń: 457komentarzy: 0

Paliło się w Bąkowie

17-02-2018 18:50

Przy ulicy Golasowickiej w Bąkowie dzisiaj musieli interweniować strażacy.

wyświetleń: 502komentarzy: 0

Oczami niewidomego: wytyczne do programu ''Aktywny Samorząd 2018''

17-02-2018 17:30

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument „Kierunki działań oraz warunki brzegowe” obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

wyświetleń: 206komentarzy: 0

Wiadomości dla fanów piłki nożnej

17-02-2018 16:00

Już za miesiąc, ligowe rozgrywki wznowią piłkarze IV ligi i Okręgówki. Z kolei zawodnicy z klubów A i B-klasowych, wrócą do rywalizacji w kwietniu. Przedstawiamy najświeższe wiadomości z klubów naszego regionu.

wyświetleń: 513komentarzy: 0

OX Sonda - pytamy o sposoby na grypę.

17-02-2018 13:30

OX Sonda - To Wasz głos w rożnych sprawach. Dziś pytamy o sposoby na grypę ... A jaki jest Twój sposób ? Pisz w komentarzu. Jeżeli macie pomysły na kolejne sondy - komentujcie lub piszcie na redakcja@ox.pl. Zapraszamy! 

wyświetleń: 672komentarzy: 1

Utrudnienia na Katowickiej - już wkrótce

17-02-2018 11:20

Teoretycznie, już za kilka tygodni ma w Cieszynie ruszyć przebudowa ulicy Katowickiej, na odcinku od rond na Pastwiskach aż po granicę miasta. Chociaż przebudowywany odcinek ma wynosić zaledwie 2 km, jest to inwestycja duża, droga i co najważniejsze dla kierowców czasochłonna, ponieważ na tym odcinku droga ma zostać wykonana praktycznie na nowo.

wyświetleń: 3281komentarzy: 3

Mam talent na bezpieczeństwo

17-02-2018 10:20

"Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury.

wyświetleń: 414komentarzy: 0

Zebrzydowice: Jubileusze Pożycia Małżeńskiego

17-02-2018 08:00

W czwartek 15.02.2018 w Zebrzydowicach odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich. Okazją do spotkania były jubileusze 50-lecia, 60-lecia i 65-lecie zawarcia związku.

wyświetleń: 1193komentarzy: 0

Nowe rondo w Cieszynie?

16-02-2018 19:00

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby na ulicy Katowickiej w Cieszynie miało pojawić się kolejne rondo. Od kilku lat rond w mieście przybywa, ponieważ jest to jeden ze sposobów na upłynnienie ruchu i walkę z wszechobecnymi korkami. Tym razem jednak rondo miałoby zostać sfinansowane przez prywatnego inwestora, który chciałby w ten sposób zapewnić dojazd do sklepu, który teoretycznie miałby niedaleko ulicy Katowickiej powstać.

wyświetleń: 5962komentarzy: 7
Kontakt z redkacją .