Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 412komentarzy: 0

Zlin okazał się skuteczniejszy w Werk Arenie

07-02-2018 14:00

To był ostatni mecz w Tipsport Extralidze przed dłuższą przerwą, jaka czeka naszych sąsiadów. Ligowi hokeiści wrócą na lód dopiero pod koniec lutego, ponieważ już w ten piątek rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, na których nie brakuje również reprezentacji Czech. We wczorajszym (6 lutego) meczu, Zlin okazał się skuteczniejszy w starciu z Trzyńcem i przerwał mu zwycięską serię, która zakończyła się na siedmiu spotkaniach.
Zlin, po raz drugi w tym sezonie, pokonał Trzyniec w Werk Arenie. Fot. youtube.com Zlin, po raz drugi w tym sezonie, pokonał Trzyniec w Werk Arenie. Fot. youtube.com

Trzyniec rozpoczął ze Zlinem dobrze. A nawet bardzo dobrze. Ale u podopiecznych Vaclava Varadi zawodziła skuteczność. Zaś gości ratował Libor Kasik, ich bramkarz. I to, w głównej mierze, dzięki niemu spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zlina. Na początku pierwszej części spotkania Stalownicy stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką rywali, ale świetnie spisywał się Kasik. Z kolei ich nieporadność w ataku ukarał, po drugiej stronie, Slahar, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie. Wyrównał, w ostatniej minucie pierwszej części spotkania, David Musil. 

W drugiej tercji lepsi okazali się gospodarze. Dzięki trafieniu Martina Ruzicki, z 25. minuty, wygrali ją 1:0. Z tego, jak potoczyło się to spotkanie do końca, muszą być kibice Trzyńca zawiedzeni. Stalownicy do 40. minuty panowali nad tym, co dzieje się na lodzie. Przed rozpoczęciem trzeciej tercji gospodarze oddali ponad dwa razy więcej strzałów na bramkę, niż hokeiści Zlina. Ci swą skuteczność zademonstrowali w ostatnich dwudziestu minutach.

Honejsek, Slahar, Ondracek. Trzej kaci, którzy w trzeciej części spotkania zmusili Simona Hrubca do trzech kapitulacji. Ta trójka zapewniła gościom trzy punkty. Bardzo ważne trzy punkty, bo przybliżają one Zlin do play-off. O udział w nim nie muszą się martwić Stalownicy, gdyż zajmują trzecie miejsce. Wiele na to wskazuje, że podopieczni Varadi utrzymają tę pozycję do zakończenia rundy zasadniczej. Następne ligowe spotkanie czeka ich w ostatni dzień lutego, w Chomutovie.

- Przed dłuższą pauzą chcieliśmy zagrać dobrze z rywalem, który walczy o pierwszą "6". Dzisiejszy mecz nam w ogóle nie wyszedł. Wyrównać udało nam się ze szczęściem. Szanse, które sobie stwarzaliśmy, nie potrafiliśmy wykorzystać. Dodatkowo w potyczkach ze Zlinem, kiedy nie wykorzystujesz okazji, to one lubią się mścić. Na początku trzeciej tercji w łatwy sposób inkasowaliśmy na 2:2. Prosiliśmy się o to, aby dzisiaj nie zdobyć ani jednego punktu. Martwi nas przerwanie zwycięskiej serii, której nie udało nam się jeszcze utrzymać. Musimy przygotować się na ostatnie trzy mecze. O meczu ze Zlinem musimy jak najszybciej zapomnieć i zacząć grać tak, jak podczas zwycięskiej passy - przyznał na pomeczowej konferencji Vacalav Varada, trener Trzyńca.

 

 

Andrzej Poncza

źródło: b. d.
dodał: AP 07-02-2018 14:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wisła - trwa remont dworca

17-02-2018 19:00

Trwają prace renowacyjne dworca kolejowego w Wiśle. Budynek w lecie ma zostać oddany do użytku i służyć podróżującym. Inwestycja oznacza też pierwszą część budowy węzła przesiadkowego w mieście.

wyświetleń: 484komentarzy: 1

Na wino do urzędu...

17-02-2018 18:55

To była nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Cieszynie. Mundurowi interweniowali w budynku Urzędu Miasta. Dwóch panów zbyt dosłownie wzieło sobie do serca hasło ''urząd przyjazny dla petenta...''

wyświetleń: 454komentarzy: 0

Paliło się w Bąkowie

17-02-2018 18:50

Przy ulicy Golasowickiej w Bąkowie dzisiaj musieli interweniować strażacy.

wyświetleń: 498komentarzy: 0

Oczami niewidomego: wytyczne do programu ''Aktywny Samorząd 2018''

17-02-2018 17:30

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjął dokument „Kierunki działań oraz warunki brzegowe” obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

wyświetleń: 206komentarzy: 0

Wiadomości dla fanów piłki nożnej

17-02-2018 16:00

Już za miesiąc, ligowe rozgrywki wznowią piłkarze IV ligi i Okręgówki. Z kolei zawodnicy z klubów A i B-klasowych, wrócą do rywalizacji w kwietniu. Przedstawiamy najświeższe wiadomości z klubów naszego regionu.

wyświetleń: 512komentarzy: 0

OX Sonda - pytamy o sposoby na grypę.

17-02-2018 13:30

OX Sonda - To Wasz głos w rożnych sprawach. Dziś pytamy o sposoby na grypę ... A jaki jest Twój sposób ? Pisz w komentarzu. Jeżeli macie pomysły na kolejne sondy - komentujcie lub piszcie na redakcja@ox.pl. Zapraszamy! 

wyświetleń: 671komentarzy: 1

Utrudnienia na Katowickiej - już wkrótce

17-02-2018 11:20

Teoretycznie, już za kilka tygodni ma w Cieszynie ruszyć przebudowa ulicy Katowickiej, na odcinku od rond na Pastwiskach aż po granicę miasta. Chociaż przebudowywany odcinek ma wynosić zaledwie 2 km, jest to inwestycja duża, droga i co najważniejsze dla kierowców czasochłonna, ponieważ na tym odcinku droga ma zostać wykonana praktycznie na nowo.

wyświetleń: 3281komentarzy: 3

Mam talent na bezpieczeństwo

17-02-2018 10:20

"Mam talent na bezpieczeństwo" to tytuł konkursu adresowanego do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym, teatralnym Miejskich oraz Gminnych Ośrodków Kultury.

wyświetleń: 414komentarzy: 0

Zebrzydowice: Jubileusze Pożycia Małżeńskiego

17-02-2018 08:00

W czwartek 15.02.2018 w Zebrzydowicach odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich. Okazją do spotkania były jubileusze 50-lecia, 60-lecia i 65-lecie zawarcia związku.

wyświetleń: 1193komentarzy: 0

Nowe rondo w Cieszynie?

16-02-2018 19:00

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, jakoby na ulicy Katowickiej w Cieszynie miało pojawić się kolejne rondo. Od kilku lat rond w mieście przybywa, ponieważ jest to jeden ze sposobów na upłynnienie ruchu i walkę z wszechobecnymi korkami. Tym razem jednak rondo miałoby zostać sfinansowane przez prywatnego inwestora, który chciałby w ten sposób zapewnić dojazd do sklepu, który teoretycznie miałby niedaleko ulicy Katowickiej powstać.

wyświetleń: 5961komentarzy: 7
Kontakt z redkacją .