Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1236komentarzy: 0

Do Szwajcarii uda się 23-osobowa ekipa, a w niej między innymi Tomasz Pilch

22-01-2018 16:23

Już w najbliższą sobotę (27.01) rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów oraz U-23 w narciarstwie klasycznym. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład, który będzie reprezentował nasz kraj w Goms oraz Kanderstegu.
Czy lider Pucharu Kontynentalnego wywalczy medal w Szwajcarii? Fot. PZN Czy lider Pucharu Kontynentalnego wywalczy medal w Szwajcarii? Fot. PZN

Do Szwajcarii wybierze się 23-osobowa kadra. Najliczniejsze grono z naszego regionu tworzą skoczkowie narciarscy. Ich liderem, bez wątpienia, będzie lider Pucharu Kontynentalnego, Tomasz Pilch. 17-latek ma już za sobą także występy w Pucharze Świata, gdyż otrzymał szansę od Stefana Horngachara na 66. Turnieju Czterech Skoczni. Oprócz niego, wystąpi jeszcze trzech zawodników WSS Wisła - Paweł Wąsek, Bartosz Czyż oraz Kacper Juroszek. Piątym powołanym skoczkiem jest reprezentant TS Wisła Zakopane, Damian Skupień.

Również w biegach narciarskich wystąpią przedstawiciele naszego regionu. W Szwajcarii rywalizować będą mistrzowie Polski - Dominik oraz Kamil Bury. Obaj są zawodnikami MKS-u Istebna. Na liście startowej nie zabraknie także Mateusza Haratyka z NKS-u Trójwieś Beskidzka. Z kolei u pań, największe nadzieje wiąże się z Elizą Rucką. 17-latka zanotowała dobre występy podczas tegorocznych Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 potrwają od 27 stycznia (sobota) do 4 lutego (niedziela). 

Kadra Polski na MŚJ i U-23 w narciarstwie klasycznym:

Skoki narciarskie - mężczyźni

 • Tomasz Pilch (WSS Wisła)
 • Paweł Wąsek (WSS Wisła)
 • Bartosz Czyż (WSS Wisła)
 • Damian Skupień (TS Wisła Zakopane)
 • Kacper Juroszek (WSS Wisła)

Skoki narciarskie - kobiety

 • Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
 • Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)
 • Kamila Karpiel (AZS Zakopane)
 • Joanna Kil (AZS Zakopane)

Kombinacja norweska

 • Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)
 • Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
 • Maciej Zborowski (KS Chochołów)
 • Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
 • Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane)

Biegi narciarskie - mężczyźni

 • Dominik Bury U-23 (MKS Istebna)
 • Kamil Bury U-23 (MKS Istebna)
 • Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka)
 • Michał Skowron (MKS Karkonosze)

Biegi narciarskie - kobiety

 • Eliza Rucka (MKS Istebna)
 • Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)
 • Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki SKI)
 • Klaudia Kołodziej (LKS Witów Mszana Górna)

Andrzej Poncza/pzn.pl

źródło: b. d.
dodał: AP 22-01-2018 16:23
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 6komentarzy: 0

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 107komentarzy: 0

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 1373komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 461komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 616komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 2740komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 1274komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 1262komentarzy: 6

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 888komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1359komentarzy: 5
Kontakt z redkacją .