Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 736komentarzy: 0

LOTOS Cup 2018: Skoczkowie zainaugurowali XIV edycję

20-01-2018 18:29

W piątek na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie oraz skoczkinie zainaugurowali XIV Edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach wiekowych i zdominowali ją reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy wywalczyli trzy złote medale, zwyciężając w Juniorze E, D oraz A.
Fot: mat.pras. Fot: mat.pras.

Punktualnie o godzinie 12:00 na obiekcie HS-44 najmłodsi następcy mistrza rozpoczęli XIV edycję zawodów LOTOS Cup w skokach narciarskich. Zwycięstwo w kategorii Junior E odniósł Kacper Jarząbek z TS Wisły Zakopane, który po skokach na odległość 41 oraz 40,5 metra o 1,2 punktu pokonał Kamila Waszka z LKS Olimpia Goleszów (39 i 41,5 m). Podium uzupełnił kolejny z reprezentantów klubu z Goleszowa – Antoni Orawski, który lądował odpowiednio na 39 i 40 metrze. – Moje skoki były dobre, tylko zabrakło trochę tej odległość, dlatego nie wiedziałem czy to ja wygram – opowiada Jarząbek. – Moja forma nie jest jeszcze najlepsza. Muszę przede wszystkim popracować nad dojazdem i odbiciem – trafieniem w próg, ale generalnie jestem zadowolony z inauguracji – dodaje. – Podczas serii finałowej był minimalny wiatr, który troszkę przeszkadzał w skakaniu, ale nie jakoś bardzo – podkreśla triumfator.
Wśród Młodziczek najlepsza okazała się zawodniczka ze Słowacji - Tamara Mesikova, która skakała 37,5 oraz 35,5 metra. Prawie 14 punktów za nią uplasowała się Marcelina Bełtowska z zakopiańskiego AZS-u, która dwukrotnie lądowała na 35 metrze. Brązowy medal zdobyła natomiast Sara Tajner (33,5 i 34 m) z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk .

Tuż po dekoracji najmłodszych uczestników zawodów LOTOS Cup 2018 rywalizacja przeniosła się na skocznię HS-77, gdzie toczyła się walka o medale w pięciu kategoriach wiekowych. W Juniorze D na najwyższym stopniu podium stanął kolejny z podopiecznych trenera Jarząbka – Jan Rzadkosz. Reprezentant TS Wisły Zakopane zdominował zmagania w swojej kategorii i po skokach na odległość 69 oraz 68,5 metra o prawie 30 punktów pokonał drugiego Klemensa Joniaka (LKS Poroniec Poronin – 63 i 62 m). Trzecie miejsce zajął Marcin Wróbel z klubu AZS Zakopane, który lądował odpowiednio na 61 i 62 metrze. 

Pewne zwycięstwo w kategorii Juniorki odniosła Joanna Kil. Reprezentantka Kadry Narodowej Kobiet oraz zakopiańskiego AZS-u w pierwszej serii uzyskała 63,5 metra, w drugiej wylądowała 2,5 metra dalej i tym samym drugą Katarzynę Harsche (ZKN Sokół Zagórz – 59,5 i 58,5 m) wyprzedziła o ponad 27 punktów. Podium uzupełniła klubowa koleżanka Kil – Joanna Szwab, która skakał 56 oraz 59,5 metra. – Warunki były naprawdę super. Moim zdaniem skocznia przygotowana była idealnie. Do tego jeszcze prawdziwa zimowa pogoda, co dało nam super efekt jak na inaugurację cyklu – chwali organizatorów Joanna Kil. – Natomiast jeśli chodzi o moje skoki, to nie są one tak dobre jak były jeszcze niedawno. W ostatnim czasie miałam mały spadek formy, ale w każdym skoku jest coraz lepiej. Druga seria pokazała już, że wykonana praca procentuje – dodaje. – Myślę, że jestem zadowolona z mojej aktualnej dyspozycji, chociaż to nie jest jeszcze to, na co mnie stać, ale pracuję nad tym. Za tydzień wyjeżdżamy na Mistrzostwa Świata Juniorów i tam chcę zaprezentować się jak najlepiej – podkreśla podopieczna Krystiana Długopolskiego.

Trzecie w karierze zwycięstwo w zawodach LOTOS Cup odniósł w piątek Krystian Zygmuntowicz. – Moje skoki były dobre, ale nie idealne, dlatego mogły być jeszcze lepsze – przyznaje zwycięzca w Juniorze C. – Aby moje skoki były lepsze, to przede wszystkie zabrakło pełnego dokończenia. Kolejnym minusem jest również to, że za bardzo otwierałem się górą – dodaje Zygmuntowicz. – Poza tym skakało mi się bardzo dobrze. To była moja trzecia wygrana w tak ważnych zawodach i jestem bardzo zadowolony z tego dnia, oby tak dalej. Skocznia była świetnie przygotowana, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne zawody – podsumowuje podopieczny Andrzeja Gąsienicy. Zawodnik klubu LKS Poroniec Poronin po skokach na odległość 69,5 oraz 71 metrów triumfował w Juniorze C. 5,4 punktu za nim uplasował się Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane, który lądował na 66 oraz 70 metrze. Brązowy medal w tej kategorii wiekowej wywalczył, powracający po kontuzji, Jan Habdas z klubu LKS Klimczok Bystra, który skakał 66,5 oraz 69,5 metra.  Złoto w Juniorze B zdobył na inaugurację Mateuszu Gruszka z AZS Zakopane. 17-latek po skokach na odległość 71 oraz 69,5 metra o 2,2 punktu wyprzedził Szymona Jojko z klubu WSS Wisła (68,5 i 71 m).

Natomiast na trzecim miejscu zawody ukończył Piotr Kudzia z klubu LKS Klimczok Bystra, który uzyskał 68 oraz 69,5 metra.
W Juniorze A na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Jarząbek. 19-latek z klubu TS Wisła Zakopane w pierwszej serii skoczył 68 metrów, w fiale wylądował 2,5 metra dalej i drugiego Pawła Twardosza (68,5 i 69 m) z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice pokonał o 2,2 punktu. Brązowy medal wywalczył Mateusz Rajda z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, który oddał skoki na odległość 66,5 oraz 68,5 metra.
W dniu 28. urodzin w roli delegata technicznego debiutował Jakub Kot – wychowanek programu LOTOS Cup, a obecnie trener zawodniczek w zakopiańskim AZS-ie, który jak przyznaje, troszkę się denerwował. – Warunki, które panowały na skoczni były bardzo dobre i to znacznie ułatwiło nam naszą pracę, dlatego jako DT nie miałem trudnego zadania. Mimo, iż na starcie było dużo zawodników, to płynnie udało nam się przeprowadzić konkurs – przyznaje Jakub Kot. – Na pewno tego dnia towarzyszyło mi dużo emocji, bo pełniłem funkcję delegata technicznego, opiekowałem też się naszymi zawodnikami i zawodniczkami z klubu, a w dodatku były dzisiaj moje urodziny – dodaje. – Mam nadzieję, że jako jury zawodów spisaliśmy się dzisiaj dobrze. Przyznam się, że przed rozpoczęciem denerwowałem się, ale miałem przy sobie doświadczone osoby na stanowisku Kierownika Zawodów oraz Asystenta DT, od których mogłem się wiele nauczyć i to na pewno zaprocentuje na przyszłość – zaznacza 28-latek. – Tak jak wspomniałem, warunki mieliśmy bardzo dobre do rozegrania zawodów, dlatego moją rolą jako Delegata Technicznego pozostało sprawne i zgodne z regulaminem przeprowadzenie zawodów – dodaje. Jakub Kot zadowolony był również z występu swoich zawodniczek z zakopiańskiego AZS-u. – Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi. Pracę z dziewczynami jako trener rozpocząłem dopiero kilka miesięcy temu. Na pewno nasze ambicje są duże, natomiast dzisiaj mieliśmy jedno miejsce na podium – druga była Marcelina Bełtowska, natomiast tuż za najlepszą trójką uplasowała się Pola Bełtowska. Dlatego mogę podsumować, że było całkiem nieźle – ocenia rezultaty swoich podopiecznych. – Są to bardzo młode zawodniczki i moim zadaniem jest to, aby wprowadzić je w ten sport, zainteresować je skokami, aby z miłą chęcią przychodziły na trening. Atmosferę w zespole mamy bardzo dobrą i to dobrze wróży na przyszłość – podsumowuje Kot.


Anna Karczewska/PZN

źródło: ox.pl
dodał: CR 20-01-2018 18:29
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 39/663/2018

23-05-2018 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 546komentarzy: 0

Menażka i ożeż ty! - najtrudniejsze słowa dyktanda

23-05-2018 07:30

Wczoraj (22.05) w Cieszynie odbyła się kolejna, IX już edycja, Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie", skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. W tym roku nagrodę główną, unikatowe pióro, po raz pierwszy w historii konkursu otrzymał uczeń z Czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 283komentarzy: 0

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 356komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 311komentarzy: 0

Owce już na hali

22-05-2018 18:30

Na halach Cieńkowa w Wiśle od niedzieli pasą się znów owce.  Tegoroczny sezon wypasu rozpoczął się tradycyjnym obrzędem mieszania, czyli połączenia zwierząt w jedno stado.

wyświetleń: 533komentarzy: 0

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 2470komentarzy: 4

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 621komentarzy: 1

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 4195komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 856komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 987komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .