Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1788komentarzy: 0

Gdzieś obok nas: Stowarzyszenie ''Jonasz''

13-01-2018 16:00

''Wielką sztuką jest zdecydować się na trzeźwość, ale jeszcze większą sztuką jest wytrwać w trzeźwości.''
fot. Pixabay fot. Pixabay

Dwadzieścia kilka lat temu kilka osób chcących trzeźwieć jako grupa spotkała się i postanowiła stworzyć klub abstynentów w Skoczowie. W ten właśnie sposób powstało Skoczowskie Stowarzyszenie Abstynentów Klub „Jonasz”.

Stowarzyszenie opiera swą działalność przede wszystkim na pracy społecznej ogółu członków. Jak przyznaje Krzysztof Święczyk Prezes Stowarzyszenia: - celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie w życiu mieszkańców trzeźwości jako moralnego dobra i niezbędnego warunku zapewnienia moralnej i zdrowej pomyślności ludzi, krzewienia abstynencji, a w szczególności wśród młodzieży oraz rozwiązywania problemów związanych z piciem alkoholu, a także łagodzenie społecznych skutków pijaństwa i choroby alkoholowej.

Stowarzyszenie realizuje głównie swoje cele przez:

  • prowadzenie systematycznej działalności informacyjno-propagandowej,
  • inspirowanie i popieranie działań upowszechniających wśród ludności, a zwłaszcza wśród młodzieży,
  • wartościowych postaw życiowych, oraz przedsięwzięć służących tworzeniu warunków do ich kształtowania,
  • organizowanie na terenie szkół młodzieżowego ruchu trzeźwości sprzyjającego wychowaniu w abstynencji młodzieży i aktywnemu jej uczestnictwu w realizacji celów Stowarzyszenia,
  • analizowanie i realizowanie przepisów dotyczących wychowania w trzeźwości i rozwiązywania problemów związanych z piciem alkoholu oraz występowanie w sposób publiczny z wnioskami w tym zakresie,
  • popieranie rozwoju zorganizowanych form samopomocy osób uzależnionych od alkoholu, a w tym grup AA i klubów abstynenta,
  • udzielanie informacji o formach pomocy przez Skoczowskie Stowarzyszenie Abstynentów,
  • organizowanie rodzinnych wycieczek oraz imprez integracyjnych w duchu trzeźwości.


- Realizując swoje cele, Stowarzyszenie współdziała z Zarządem Miasta i administracjami : szkolną, poszczególnych instytucji i stowarzyszeń oraz Kościołem Rzymsko-Katolickim i innymi Kościołami oraz związkami wyznaniowymi, a także z pełnomocnikami Wojewody i Burmistrzem Miasta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – dodaje Prezes „Jonasza”.

Skoczowskie Stowarzyszenie oferuje m.in. mitingi (AA, Al-Anon, współuzależnieni), pomoc terapeuty(poniedziałki 17:00-18:00), bibliotekę z książkami i wydawnictwami aowskimi, codzienne spotkania w klubie (w godzinach 17:00-20:00).

Od trzech lat w klubie spotykają się również osoby uzależnione od narkotyków, a od 30 stycznia br. będą miały miejsce regularne mitingi dla takich osób, których jest wiele i mogą tutaj liczyć na pomoc i wsparcie.

Wszystkie osoby chętne do skorzystania z pomocy grupy, pomocy terapeuty, chęci porozmawiania z trzeźwiejącymi członkami Stowarzyszenia zapraszamy do siedziby przy ul. Rynek 19 w Skoczowie.

Andrzej Koenig

źródło: OX.PL
dodał: red. 13-01-2018 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela

21-01-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na ostatni w tym roku odcinek naszego cyklu 'Koncert Życzeń Stela' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 178komentarzy: 0

LOTOS Cup 2018: Trzy zwycięstwa dla TS Wisły Zakopane

21-01-2018 11:00

Przy pięknej, zimowej aurze rozegrano drugie zawody XIV edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Po raz kolejny rywalizację zdominowali podopieczni trenera Józefa Jarząbka z klubu TS Wisła Zakopane, którzy triumfowali w trzech kategoriach – Junior D,C oraz A.

wyświetleń: 176komentarzy: 0

Rusz powietrzem z BuggyGym

21-01-2018 09:00

W sobotę (20.01) na terenie OCKiR odbyły się zajęcia dla mam z małymi dziećmi, dotyczące zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej z wózkami (przeprowadzono między innymi zawody dotyczące biegów z dziecięcym wózkiem), poruszony został również temat jakości powietrza, kobiety dowiedziały się jak się bronić, gdy jest ona zła.

wyświetleń: 581komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

21-01-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 650komentarzy: 0

Szafa z ubraniami w centrum Cieszyna

20-01-2018 19:30

''Zostaw jeśli masz za dużo - weź gdy potrzebujesz'' - ten napis widnieje na szafie, która od jakiegoś czasu stoi w Cieszynie przy ul. Zamkowej. Szafa cieszy się zainteresowaniem i być może pozostanie w Cieszynie na dłużej, a nie tylko w okresie zimowym.  Jak podoba się Wam ten pomysł?

wyświetleń: 2390komentarzy: 0

W Turcji zabrakło Tomasza Pilcha, który stracił koszulkę lidera cyklu

20-01-2018 19:25

Erzurum gościło skoczków w ramach Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy z Polaków okazał się zawodnik WSS Wisła, Aleksander Zniszczoł, który dwukrotnie uplasował się w czołowej "10".

wyświetleń: 450komentarzy: 0

Daniel Andre Tande najlepszy w Oberstdorfie

20-01-2018 18:36

Za nami konkurs indywidualny na Mistrzostwach Świata w Lotach, które odbywają się w Oberstdorfie. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, po złoto sięgnął Daniel Andre Tande. Srebro zdobył Kamil Stoch, a brąz Richard Freitag. Piotr Żyła zajął 17. miejsce.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Rabunek w Ustroniu

20-01-2018 18:30

17 stycznia rano policjanci otrzymali zgłoszenie najpierw o jednej, później o drugiej kradzieży z włamaniem.

wyświetleń: 5857komentarzy: 4

LOTOS Cup 2018: Skoczkowie zainaugurowali XIV edycję

20-01-2018 18:29

W piątek na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie oraz skoczkinie zainaugurowali XIV Edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach wiekowych i zdominowali ją reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy wywalczyli trzy złote medale, zwyciężając w Juniorze E, D oraz A.

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Bank nie działa? Spokojnie, to tylko krótka przerwa techniczna.

20-01-2018 17:35

Jeżeli w ten weekend (20-21.01) nie będzie działała bankowość internetowa, bankowość mobilna a w dodatku usiłując dodzwonić się na infolinię banku również nic nie zdziałamy (nikt nie odbierze telefonu) to nie powód do obaw. Aż 9 banków zapowiedziało bowiem przerwy techniczne w weekend, a w związku z tym niektóre usługi mogą być niedostępne. Pełen pakiet możliwości dla osób posiadający konto w tych bankach powinien wrócić jednak już po kilku godzinach.

wyświetleń: 891komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .