Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1803komentarzy: 0

Gdzieś obok nas: Stowarzyszenie ''Jonasz''

13-01-2018 16:00

''Wielką sztuką jest zdecydować się na trzeźwość, ale jeszcze większą sztuką jest wytrwać w trzeźwości.''
fot. Pixabay fot. Pixabay

Dwadzieścia kilka lat temu kilka osób chcących trzeźwieć jako grupa spotkała się i postanowiła stworzyć klub abstynentów w Skoczowie. W ten właśnie sposób powstało Skoczowskie Stowarzyszenie Abstynentów Klub „Jonasz”.

Stowarzyszenie opiera swą działalność przede wszystkim na pracy społecznej ogółu członków. Jak przyznaje Krzysztof Święczyk Prezes Stowarzyszenia: - celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie w życiu mieszkańców trzeźwości jako moralnego dobra i niezbędnego warunku zapewnienia moralnej i zdrowej pomyślności ludzi, krzewienia abstynencji, a w szczególności wśród młodzieży oraz rozwiązywania problemów związanych z piciem alkoholu, a także łagodzenie społecznych skutków pijaństwa i choroby alkoholowej.

Stowarzyszenie realizuje głównie swoje cele przez:

  • prowadzenie systematycznej działalności informacyjno-propagandowej,
  • inspirowanie i popieranie działań upowszechniających wśród ludności, a zwłaszcza wśród młodzieży,
  • wartościowych postaw życiowych, oraz przedsięwzięć służących tworzeniu warunków do ich kształtowania,
  • organizowanie na terenie szkół młodzieżowego ruchu trzeźwości sprzyjającego wychowaniu w abstynencji młodzieży i aktywnemu jej uczestnictwu w realizacji celów Stowarzyszenia,
  • analizowanie i realizowanie przepisów dotyczących wychowania w trzeźwości i rozwiązywania problemów związanych z piciem alkoholu oraz występowanie w sposób publiczny z wnioskami w tym zakresie,
  • popieranie rozwoju zorganizowanych form samopomocy osób uzależnionych od alkoholu, a w tym grup AA i klubów abstynenta,
  • udzielanie informacji o formach pomocy przez Skoczowskie Stowarzyszenie Abstynentów,
  • organizowanie rodzinnych wycieczek oraz imprez integracyjnych w duchu trzeźwości.


- Realizując swoje cele, Stowarzyszenie współdziała z Zarządem Miasta i administracjami : szkolną, poszczególnych instytucji i stowarzyszeń oraz Kościołem Rzymsko-Katolickim i innymi Kościołami oraz związkami wyznaniowymi, a także z pełnomocnikami Wojewody i Burmistrzem Miasta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – dodaje Prezes „Jonasza”.

Skoczowskie Stowarzyszenie oferuje m.in. mitingi (AA, Al-Anon, współuzależnieni), pomoc terapeuty(poniedziałki 17:00-18:00), bibliotekę z książkami i wydawnictwami aowskimi, codzienne spotkania w klubie (w godzinach 17:00-20:00).

Od trzech lat w klubie spotykają się również osoby uzależnione od narkotyków, a od 30 stycznia br. będą miały miejsce regularne mitingi dla takich osób, których jest wiele i mogą tutaj liczyć na pomoc i wsparcie.

Wszystkie osoby chętne do skorzystania z pomocy grupy, pomocy terapeuty, chęci porozmawiania z trzeźwiejącymi członkami Stowarzyszenia zapraszamy do siedziby przy ul. Rynek 19 w Skoczowie.

Andrzej Koenig

źródło: OX.PL
dodał: red. 13-01-2018 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownikom do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka

23-01-2018 22:10

Wygrana nad stołecznym zespołem smakuje podwójnie. Wiedzą coś o tym kibice Trzyńca, gdyż podopieczni Vaclava Varadi pokonali dziś (23.01) praską Spartę, 1:0.

wyświetleń: 132komentarzy: 0

O budżecie miasta Ustroń

23-01-2018 19:30

Kolejna gmina, do której zaglądamy to Ustroń. Nasz dzisiejszy gość Ireneusz Szarzec, burmistrz tej miejscowości, mówi o tegorocznym budżecie miasta.

wyświetleń: 469komentarzy: 0

Muzeum Drukarstwa zostanie zmodernizowane

23-01-2018 17:30

W planach inwestycyjnych Miasta Cieszyn na rok 2018 znalazło się zadanie – modernizacja Muzeum Drukarstwa. Jak informuje cieszyński magistrat odświeżona zostanie obecna przestrzeń, ale również zaplanowano dobudowę dodatkowego pomieszczenia oraz zagospodarowanie terenu wokół Muzeum.

wyświetleń: 569komentarzy: 1

Laur dla burmistrza Strumienia

23-01-2018 15:55

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostały wręczone XXVI Laury Umiejętności i Kompetencji. Wśród  grona laureatów znaleźli się m. in. Anna Grygierek Burmistrz Strumienia ze Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, Stanisław Szwed Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji oraz Jerzy Wałga wybitny rusznikarz z Cieszyna.

wyświetleń: 735komentarzy: 0

Złap bilet na 8 lat w Tybecie!

23-01-2018 14:05

8 lat w Tybecie czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej.

wyświetleń: 1123komentarzy: 2

Minister przyjechał z karetką

23-01-2018 12:15

Od wczoraj w Strumieniu służy potrzebującym nowa karetka. Nowy pojazd sanitarny został zakupiony z budżetu państwa. Kluczyki ratownikom przekazywał wiceminister Stanisław Szwed i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

wyświetleń: 2741komentarzy: 10

Najciekawsze osiągnięcia architektoniczne - prelekcja UTW

23-01-2018 10:45

W poniedziałek (22.01) na terenie OCKiR działającego przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem w ramach sekcji nauki i techniki Tomasz Wysocki (architekt z Cieszyna) opowiedział o stylach architektonicznych oraz o najciekawszych budowlach świata. Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi wielu ciekawostek o zabytkach architektonicznych z antycznych czasów oraz porównać je z tymi współczesnymi.

wyświetleń: 440komentarzy: 0

Poszukiwania zakończone

23-01-2018 10:00

Wczoraj (23.01.2018) informowaliśmy o zaginięciu nastolatka z Pruchnej. Dziś poszukiwany chłopak się znalazł, cały i zdrowy.

wyświetleń: 9981komentarzy: 1

Monografia Strumienia

23-01-2018 09:15

Bogato wydane, pachnące drukiem egzemplarze książki autorstwa Wojciecha Kiełkowskiego pt. „Strumień w latach 1918-1945” to blisko  600 stron opisujących dzieje Strumienia w latach 1918-1945.

wyświetleń: 625komentarzy: 0

Kalendarz Ewangelicki

23-01-2018 07:30

Ukazuje się od roku 1882. Co podkreślał podczas spotkania z redaktorami Kalendarzy w Książnicy ksiądz Jerzy Below „Kalendarz Ewangelicki” jest o tyle specyficzny na tle omawianych kalendarzy regionalnych, że nie dotyczy tylko naszego regionu, ale całej społeczności ewangelickiej. Toteż dedykowany jest także ewangelikom z innych części kraju, a rozchodzi się w całej Polsce, a także za granicą.

wyświetleń: 1299komentarzy: 24
Kontakt z redkacją .