Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 2234komentarzy: 1

W niedzielę MOTO WOŚP

11-01-2018 08:15

Przed nami siódma edycja skoczowskiej motoryzacyjnej imprezy Moto WOŚP. Organizowane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wydarzenie, przyciąga do Skoczowa wielu miłośników sportów motorowych.
W niedzielę emocji nie zabraknie. fot. arc ox.pl W niedzielę emocji nie zabraknie. fot. arc ox.pl

W ostatnich latach najgłośniej i najwidoczniej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Skoczowie. Na wieczorne Światełko Do Nieba ściągają setki osób. Nie brakuje ich także podczas wydarzeń, które odbywają się w ciągu całego dnia. W tym roku odbędzie się już siódma edycja Moto WOŚP. Czyli motoryzacyjnej imprezy, podczas której zbierane będą datki właśnie na cel orkiestry.

Gramy razem z WOŚP – 14 stycznia. Impreza odbywa się na targowisku niedaleko basenu Delfin. To wydarzenie skierowane jest dla pasjonatów samochodów rajdowych i wyścigowych. Ale zapraszamy całe rodziny. Podczas licytacji osoba, która najwięcej zaoferuje, przejedzie się w fotelu pasażera rajdówki. Emocji nie zabraknie, bo jest przygotowany odcinek specjalny z szykanami. Kierowca rajdowy, który jest właścicielem samochodu, będzie przewoził tych, którzy wrzucą do puszki jak najwięcej. Będzie to tzw. 'czasówka', kilka nawrotów i 'dziewięćdziesiątek' – mówi Ryszard Mitręga koordynator wydarzenia. I tradycyjnie – najmłodsi będą mogli się wyżyć plastycznie, przemalowując plakatówkami jeden z podstawionych samochodów.

Jak podkreśla Mitręga, wszystkie atrakcje mają przyciągnąć jak najwięcej widzów, ale i zapełnić WOŚPowe puszki. Nowością w tym roku jest wystawa ciekawych samochodów. - Będą to samochody rajdowe i wyścigowe, m.in. Porsche, ale też klasyczne. Część z nich jako zabytki, ale i tuningowane - dodaje Mitręga. Nie zabraknie licytacji wielu atrakcji, wśród nich jest m.in. przejażdżka ciągnikiem siodłowym, czy voucherów na tor cartingowy.

Specjalnie na imprezę przygotowana będzie też grochówka. - Tylko w ubiegłym roku uzbieraliśmy do puszki przy kotle ponad 2 tysiące złotych. Cieszy, że do całego wydarzenia dokłada się wielu sponsorów. Dzięki temu można zrobić taką imprezę z rozmachem. W Cieszynie takiej nie ma, w Bielsku też – dodaje organizator.

Całe wydarzenie rozpocznie się w niedzielę w południe przy remizie OSP w Skoczowie. Później kawalkada samochodów pożarniczych przejedzie przez miasto - ulicami Mickiewicza, Górny Bór, Targową, na Rynek i dalej w stronę terenu nieopodal basenu.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 11-01-2018 08:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

efelinqa
12-01-2018 10:15
efelinqa
cholerny owsik !!!!! gdyby przeznaczyć całą kasę która leci z dymem w powietrze przy okazji tych cyrków z fajerwerkami to nie jednemu by można było pomóc.. ale polak głupi jest jak but
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Kolęd na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty

22-01-2018 19:20

Zespół Regionalny "Istebna" z Istebnej oraz Chór Męski "Gorol" z Jabłonkowa wystąpili wczoraj (21.01) w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Po koncercie zebrano datki na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty w Cieszynie.

wyświetleń: 561komentarzy: 0

''Bezpieczne ferie''- akcja cieszyńskiej drogówki

22-01-2018 18:15

W minioną sobotę  (20.01.2018 )policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy, razem z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego kontrolowali autokary w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2018''.

wyświetleń: 642komentarzy: 2

Zaginał Adam Kojzar

22-01-2018 16:55

Policjanci poszukują zaginionego Adama Kojzara. 16-letni mieszkaniec Pruchnej ostatni raz był widziany 21 stycznia 2018 r. wieczorem. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 13344komentarzy: 0

Skoczów - posadzą tysiące drzew

22-01-2018 16:30

Rok temu rozdawali sadzonki dębów, teraz posadzą kolejne drzewa. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, odbudowany ma zostać miejski las na Górnym Borze w Skoczowie.

wyświetleń: 860komentarzy: 0

Do Szwajcarii uda się 23-osobowa ekipa, a w niej między innymi Tomasz Pilch

22-01-2018 16:23

Już w najbliższą sobotę (27.01) rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów oraz U-23 w narciarstwie klasycznym. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład, który będzie reprezentował nasz kraj w Goms oraz Kanderstegu.

wyświetleń: 425komentarzy: 0

Ulga rehabilitacyjna na korzystanie z samochodu

22-01-2018 14:55

Rozpoczęły się rozliczenia podatkowe za 2017 rok. Większość z nas korzysta z różnych odliczeń i ulg w tych zeznaniach podatkowych. Jest wśród nich również „ulga rehabilitacyjna", która uległa ostatnio lekkim zmianom.

wyświetleń: 1209komentarzy: 0

Nie musisz wyrażać zgody - sporne pismo od Tauronu

22-01-2018 13:00

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele osób w całym kraju (w tym również na terenie Śląska Cieszyńskiego) otrzymało pisma od dostawy energii elektrycznej, w których Tauron domaga się podania określonych danych osobowych, wraz z zaznaczeniem zgód marketingowych. Zgodnie z treścią pisma, wypełnienie oraz odesłanie specjalnego formularza jest obowiązkowe. Jak się jednak okazuje, pismo to wprowadza klientów firmy w błąd, odesłania formularza nie jest obowiązkowe, a samo działanie jest próbą wyłudzenia zgód marketingowych od klientów firmy.

wyświetleń: 3975komentarzy: 4

Wypadek na DK-81

22-01-2018 11:05

W poniedziałek (22.01) otrzymaliśmy informację o wypadku na drodze DK-81 w Ochabach, na pasie w kierunku Pawłowic. 

wyświetleń: 6685komentarzy: 0

Ośnieżyło i zmroziło

22-01-2018 10:55

Nieco poprawiły się warunki na stokach. Dzięki przymrozkowi, cały czas na nartostradach pracują armatki wytwarzające sztuczny śnieg. Wczoraj spadło trochę też tego naturalnego.

wyświetleń: 972komentarzy: 0

W które niedziele w 2018 roku będzie obowiązywał zakaz handlu?

22-01-2018 09:15

Jakiś czas temu informowaliśmy o przyjęciu ustawy, dotyczącej zakazu handlu w niedziele. Zgodnie z jej zapisami, początkowo konsumenci do zamkniętych w niedzielę sklepów przyzwyczajani będą stopniowo. Oczywiście zakaz handlu nie będzie dotyczył między innymi stacji benzynowych, czy też obiektów gastronomicznych (w tym również piekarni i cukierni), jednak centra handlowe, butiki, czy popularne dyskonty będą musiały do zakazu handlu się dostosować.

wyświetleń: 3650komentarzy: 28
Kontakt z redkacją .