Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2241komentarzy: 1

W niedzielę MOTO WOŚP

11-01-2018 08:15

Przed nami siódma edycja skoczowskiej motoryzacyjnej imprezy Moto WOŚP. Organizowane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wydarzenie, przyciąga do Skoczowa wielu miłośników sportów motorowych.
W niedzielę emocji nie zabraknie. fot. arc ox.pl W niedzielę emocji nie zabraknie. fot. arc ox.pl

W ostatnich latach najgłośniej i najwidoczniej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Skoczowie. Na wieczorne Światełko Do Nieba ściągają setki osób. Nie brakuje ich także podczas wydarzeń, które odbywają się w ciągu całego dnia. W tym roku odbędzie się już siódma edycja Moto WOŚP. Czyli motoryzacyjnej imprezy, podczas której zbierane będą datki właśnie na cel orkiestry.

Gramy razem z WOŚP – 14 stycznia. Impreza odbywa się na targowisku niedaleko basenu Delfin. To wydarzenie skierowane jest dla pasjonatów samochodów rajdowych i wyścigowych. Ale zapraszamy całe rodziny. Podczas licytacji osoba, która najwięcej zaoferuje, przejedzie się w fotelu pasażera rajdówki. Emocji nie zabraknie, bo jest przygotowany odcinek specjalny z szykanami. Kierowca rajdowy, który jest właścicielem samochodu, będzie przewoził tych, którzy wrzucą do puszki jak najwięcej. Będzie to tzw. 'czasówka', kilka nawrotów i 'dziewięćdziesiątek' – mówi Ryszard Mitręga koordynator wydarzenia. I tradycyjnie – najmłodsi będą mogli się wyżyć plastycznie, przemalowując plakatówkami jeden z podstawionych samochodów.

Jak podkreśla Mitręga, wszystkie atrakcje mają przyciągnąć jak najwięcej widzów, ale i zapełnić WOŚPowe puszki. Nowością w tym roku jest wystawa ciekawych samochodów. - Będą to samochody rajdowe i wyścigowe, m.in. Porsche, ale też klasyczne. Część z nich jako zabytki, ale i tuningowane - dodaje Mitręga. Nie zabraknie licytacji wielu atrakcji, wśród nich jest m.in. przejażdżka ciągnikiem siodłowym, czy voucherów na tor cartingowy.

Specjalnie na imprezę przygotowana będzie też grochówka. - Tylko w ubiegłym roku uzbieraliśmy do puszki przy kotle ponad 2 tysiące złotych. Cieszy, że do całego wydarzenia dokłada się wielu sponsorów. Dzięki temu można zrobić taką imprezę z rozmachem. W Cieszynie takiej nie ma, w Bielsku też – dodaje organizator.

Całe wydarzenie rozpocznie się w niedzielę w południe przy remizie OSP w Skoczowie. Później kawalkada samochodów pożarniczych przejedzie przez miasto - ulicami Mickiewicza, Górny Bór, Targową, na Rynek i dalej w stronę terenu nieopodal basenu.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 11-01-2018 08:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

efelinqa
12-01-2018 10:15
efelinqa
cholerny owsik !!!!! gdyby przeznaczyć całą kasę która leci z dymem w powietrze przy okazji tych cyrków z fajerwerkami to nie jednemu by można było pomóc.. ale polak głupi jest jak but
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownikom do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka

23-01-2018 22:10

Wygrana nad stołecznym zespołem smakuje podwójnie. Wiedzą coś o tym kibice Trzyńca, gdyż podopieczni Vaclava Varadi pokonali dziś (23.01) praską Spartę, 1:0.

wyświetleń: 132komentarzy: 0

O budżecie miasta Ustroń

23-01-2018 19:30

Kolejna gmina, do której zaglądamy to Ustroń. Nasz dzisiejszy gość Ireneusz Szarzec, burmistrz tej miejscowości, mówi o tegorocznym budżecie miasta.

wyświetleń: 470komentarzy: 0

Muzeum Drukarstwa zostanie zmodernizowane

23-01-2018 17:30

W planach inwestycyjnych Miasta Cieszyn na rok 2018 znalazło się zadanie – modernizacja Muzeum Drukarstwa. Jak informuje cieszyński magistrat odświeżona zostanie obecna przestrzeń, ale również zaplanowano dobudowę dodatkowego pomieszczenia oraz zagospodarowanie terenu wokół Muzeum.

wyświetleń: 570komentarzy: 1

Laur dla burmistrza Strumienia

23-01-2018 15:55

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostały wręczone XXVI Laury Umiejętności i Kompetencji. Wśród  grona laureatów znaleźli się m. in. Anna Grygierek Burmistrz Strumienia ze Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, Stanisław Szwed Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji oraz Jerzy Wałga wybitny rusznikarz z Cieszyna.

wyświetleń: 736komentarzy: 0

Złap bilet na 8 lat w Tybecie!

23-01-2018 14:05

8 lat w Tybecie czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej.

wyświetleń: 1129komentarzy: 2

Minister przyjechał z karetką

23-01-2018 12:15

Od wczoraj w Strumieniu służy potrzebującym nowa karetka. Nowy pojazd sanitarny został zakupiony z budżetu państwa. Kluczyki ratownikom przekazywał wiceminister Stanisław Szwed i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

wyświetleń: 2747komentarzy: 10

Najciekawsze osiągnięcia architektoniczne - prelekcja UTW

23-01-2018 10:45

W poniedziałek (22.01) na terenie OCKiR działającego przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem w ramach sekcji nauki i techniki Tomasz Wysocki (architekt z Cieszyna) opowiedział o stylach architektonicznych oraz o najciekawszych budowlach świata. Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi wielu ciekawostek o zabytkach architektonicznych z antycznych czasów oraz porównać je z tymi współczesnymi.

wyświetleń: 441komentarzy: 0

Poszukiwania zakończone

23-01-2018 10:00

Wczoraj (23.01.2018) informowaliśmy o zaginięciu nastolatka z Pruchnej. Dziś poszukiwany chłopak się znalazł, cały i zdrowy.

wyświetleń: 9989komentarzy: 1

Monografia Strumienia

23-01-2018 09:15

Bogato wydane, pachnące drukiem egzemplarze książki autorstwa Wojciecha Kiełkowskiego pt. „Strumień w latach 1918-1945” to blisko  600 stron opisujących dzieje Strumienia w latach 1918-1945.

wyświetleń: 625komentarzy: 0

Kalendarz Ewangelicki

23-01-2018 07:30

Ukazuje się od roku 1882. Co podkreślał podczas spotkania z redaktorami Kalendarzy w Książnicy ksiądz Jerzy Below „Kalendarz Ewangelicki” jest o tyle specyficzny na tle omawianych kalendarzy regionalnych, że nie dotyczy tylko naszego regionu, ale całej społeczności ewangelickiej. Toteż dedykowany jest także ewangelikom z innych części kraju, a rozchodzi się w całej Polsce, a także za granicą.

wyświetleń: 1299komentarzy: 24
Kontakt z redkacją .