Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 886komentarzy: 1

''Technologia jest kobietą''

10-01-2018 19:40

Wczoraj (09.01) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się drugie spotkanie cieszyńskiego TechKlubu. Tym razem rozmawiano o nowych technologiach z kobiecego punktu widzenia. Prelegentkami spotkania pn. ''Technologia jest kobietą'' były Paulina Wójtowicz oraz Anna Błaszczyk z Krakowa.
Drugie spotkanie w ramach TechKlubu za nami / fot. MSZ Drugie spotkanie w ramach TechKlubu za nami / fot. MSZ

W listopadzie 2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach TechKlubu. Było to duże wydarzenie, ponieważ jest to jedyny TechKlub na Śląsku. Najbliższy znajduje się w Krakowie. Drugie spotkanie odbyło się wczoraj (09.01). Pierwsze spotkanie miało zupełnie inną formułę. Rozmawialiśmy o rzeczach bardziej technicznych, związanych z narzędziami, które można wykorzystać do promowania swojej organizacji w internecie. Dziś było znacznie luźniej. Prelegentki opowiadały o swoich doświadczeniach, przemyśleniach i planach na przyszłość, na polu nowoczesnych technologii – przyznał w rozmowie z naszą redakcją koordynator cieszyńskiego TechKlubu Dawid Staniek. 

O promowaniu akcji społecznych w sieci opowiadała Paulina Wójtowicz. Prelegentka mówiła jak zwiększyć swoją rozpoznawalność w internecie. Warto zdać sobie sprawę dlaczego i po co, to robimy. Drugorzędną kwestią jest, jak i co robimy. Internet to worek, który daje nam wiele możliwości, ale trzeba wiedzieć, jak z niego korzystać i co się opłaca – podkreślała Wójtowicz. Kolejnym krokiem na który wskazała prelegentka jest odpowiedni wizerunek w sieci – strona internetowa, a także promocja swojej inicjatywy na innych stronach. Możemy korzystać w sieci z takich narzędzi, aplikacji, które umożliwiają nam promowanie naszych charytatywnych inicjatyw i np. pozwalają na gromadzenie środków.

Wójtowicz podała również kilka przykładów ze świata, jak takie działania realizują inni. Ważne jest, aby wiedzieć jak wykorzystać internet do tego, aby skupić na sobie uwagę świata, mediów itd. Jak wiadomo im większa rozpoznawalność, tym więcej osób o nas usłyszy, a tym samym mamy większą szansę na to żeby zebrać środki i efektowniej pomagać – zwracała uwagę Paulina Wójtowicz. 

Na sile kobiet w branży IT skupiła się Anna Błaszczyk. Druga prelegentka wspomniała o budowaniu społeczności oraz własnej pasji do nowych technologii. Zachęcam kobiety do rozwijania się w branży IT. Możemy pracować dla fajnych firm, które będą nas wspierać i dbać o rozwój naszych kompetencji. Co ważne firmy IT coraz częściej wprowadzają dziewczyny do swoich zespołów. Kobiety są świetnymi organizatorkami, programistkami. Plusem jest na pewno ich duża empatia, mają często inne podejście do wielu spraw, także biznesowych – tłumaczyła Błaszczyk.

Prelegentka zwróciła również uwagę, jak ważne są tego typu spotkania. Uczestniczki mogą bowiem zobaczyć, że są kobiety, które realizują się i bardzo dobrze sobie radzą w świecie nowych technologii. 

Kolejne spotkanie w ramach TechKlubu w Cieszynie odbędzie się za około 3 miesiące. Jakie tematy tym razem zostaną poruszone, tego póki co, nie wiadomo. Co ważne każdy może zaproponować swój temat. Koordynator czeka na inspiracje oraz zachęca uczestników do logowania się na stronie TechKlubu. Cieszyńskim spotkaniom z nowymi technologiami towarzyszą również smakowe niespodzianki (był już tort i fontanna czekoladowa), a jak zapewnia Dawid Staniek na tym nie koniec. Spotkania w ramach TechKlubu są bezpłatne.

 

Pisaliśmy:  Pierwsze spotkanie TechKlubu

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 10-01-2018 19:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krolik bugs
11-01-2018 14:55
krolik bugs
Bicie piany i sztuka dla sztuki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Jan Olbrycht europosłem roku 2018!

21-03-2018 19:30

Jan Olbrych po raz trzeci otrzymał nagrodę MEP Awards 2018, tym razem  w kategorii sprawy gospodarcze i monetarne. Nagrodę przyznano za pracę nad wieloletnim budżetem Unii.

wyświetleń: 441komentarzy: 3

Mokate - Pracodawca Godny Zaufania

21-03-2018 17:10

Końcem lutego, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, ogłoszono wyniki VII edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. W konkursie nagrodzono firmy, które wyróżniają się odpowiedzialną, zgodną z normami europejskimi polityką pracowniczą i socjalną. Wśród laureatów znalazło się Mokate, które otrzymało nagrodę w kategorii „programy stażowe”.

wyświetleń: 1086komentarzy: 0

Bezpieczeństwo priorytetem

21-03-2018 16:10

Promowanie właściwych zachowań i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – te słowa były tematem przewodnim dzisiejszego spotkania policjantów cieszyńskiej drogówki i kierowców rajdowych z uczniami szkoły w Ochabach Małych.

wyświetleń: 378komentarzy: 0

Goleszów - odbiorą stare graty

21-03-2018 15:00

Meble, ale i inne wielkogabarytowe przedmioty będzie można oddać podczas zbiórki odpadów, którą od połowy kwietnia zaplanowano w sołectwach gminy Goleszów.

wyświetleń: 1034komentarzy: 0

Gość Ox.pl - zespół ''Lunatyp'' z Cieszyna

21-03-2018 14:00

O nietypowych miejscach koncertów, byciu czarownicą i ilustracjach muzycznych. Jak Goście poradzili sobie z piosenką na żywo? Zapraszamy do oglądania i słuchania "Lunatypu".

wyświetleń: 592komentarzy: 0

Edukują by było bezpieczniej

21-03-2018 13:40

Od samego rana policjanci cieszyńskiej drogówki prowadzą na terenie całego powiatu działania "Bezpieczny pieszy". Podobnie jak w poprzednich tego typu akcjach, celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. 

wyświetleń: 695komentarzy: 0

Trzecia środa za darmo w Kolejach Śląskich

21-03-2018 12:00

W poniedziałek (19.03) prezes Kolei Śląskich oficjalnie przedstawił kolejny projekt spółki, który ma wejść w życie już w najbliższą środę – 21 marca. Zgodnie z jego założeniami w każdą trzecią środę miesiąca kierowcy samochodów będą mogli poruszać się pociągami Kolei Śląskich za darmo.

wyświetleń: 1076komentarzy: 2

Historia muzyki na Śląsku Cieszyńskim

21-03-2018 10:47

We wtorek (20.03) na terenie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odbyło się spotkanie w ramach sekcji "przeszłość i teraźniejszość" cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W czasie spotkania zaproszony gość, prof. dr hab. Magdalena Dziadek, opowiedziała o historii muzyki na terenie Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 335komentarzy: 0

Wiosenne spotkanie nestorów

21-03-2018 09:12

We wtorek (20.03) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Cieszynianka" odbyło się wiosenne spotkanie nestorów. Na uroczyste spotkanie zostali zaproszeni "nestorzy", czyli osoby, które ukończyły 75. rok życia a zamieszkują na osiedlu Pogórze w Cieszynie.

wyświetleń: 531komentarzy: 0

Wybierzcie tę najpiękniejszą!

21-03-2018 07:30

Konkurs „Popisz się pisanką” jest organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Integrator oraz Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Do 16 marca MCK otrzymywało prace dzieci. Teraz trwa etap głosowania na najpiękniejsze prace. Zachęcamy do oglądania i głosowania! Wybierzcie tę najpiękniejszą!

wyświetleń: 1338komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .