Kontakt24

wyświetleń: 581komentarzy: 0

Stalownicy pewnie pokonali Chomutov!

06-01-2018 00:05

Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Tak przedstawia się bilans trzynieckich hokeistów, w 2018 roku. Dziś pokonali, we własnej hali, Chomutov.
Chyba nikt nie spodziewał się, że Stalownicy w tak dobrym stylu, wstąpią do nowego roku. Fot.:youtube.com Chyba nikt nie spodziewał się, że Stalownicy w tak dobrym stylu, wstąpią do nowego roku. Fot.:youtube.com

Wynik spotkania otworzył, niedawno sprowadzony, Roman Vlach, który w 19. minucie pokonał Lukesa. Warto jednak wspomnieć, że kilka minut wcześniej, goście, a dokładnie Vondrka, mieli doskonałą okazję do pokonania Simona Hrubca, ale górą wyszedł golkiper gospodarzy.

Decydująca okazała się druga część spotkania. Nie upłynęło nawet pół minuty od jej rozpoczęcia, a Vlach podwyższył na 2:0. Kolejne dwie bramki znowu padły łupem graczy Vaclava Varadi. W 28. minucie do siatki gości trafił Tomas Marcinko. Również on zanotował dziś dobre spotkanie. Oprócz zdobytej bramki, zaliczył jeszcze dwie asysty.

Hokeiści Chomutova strzelili pierwszego gola tuż przed zakończeniem drugiej tercji. Na listę strzelców wpisał się Stovicek. Co prawda, goście wygrali trzecią odsłonę, ale zdobyli tylko jedną bramkę i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy - 4:2.

- Chcieliśmy nawiązać do spotkania ze Spartą, w którym zdobyliśmy trzy punkty i zagraliśmy świetny hokej. Pierwsze dwie tercje zagraliśmy perfekcyjnie, nasi zawodnicy kombinowali i strzelali ładne bramki. Trochę odczuliśmy bramkę z końca drugiej tercji i w trzeciej nieco nas przycisnęli. Na szczęście świetnie bronił Hrubec. Chcę podziękować podopiecznym za to, co dziś pokazali. W nowym roku gramy świetnie i wierzymy, że będziemy to kontynuować - przyznał na pomeczowej konferencji Marek Zadina, asystent Vaclava Varadi.

Postawa hokeistów Trzyńca, w nowym roku, musi zadowalać fanów. Tym bardziej, że na horyzoncie widać już półfinałowe starcie z Jyvaeskylae, które zostanie rozegrane 9 stycznia. Jednak dwa dni wcześniej, podopiecznych Varadi, czeka jeszcze mecz w ramach Tipsport Extraligi. W 38. kolejce podejmą, na wyjeździe, Pardubice. W tabeli Stalownicy pozostali na czwartym miejscu.

Tipsport Extraliga, 37. kolejka

HC Ocelari Trinec - Pirati Chomutov 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

19' Vlach, 21' Vlach, 28' Marcinko, 30' Adamsky - 40'Stovicek, 43' Dietz