Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 9769komentarzy: 9

Policjanci podsumowali weekend

27-12-2017 12:10

Czy tegoroczny świąteczny weekend był spokojny? Podsumowali go mundurowi. 29 kolizji, 4 wypadki, 7 osób rannych i 1 ofiara śmiertelna - to bilans długiego świątecznego weekendu na drogach powiatu cieszyńskiego.
W Pogwizdowie na ulicy Cieszyńskiej kierowca autobusu na zakręcie wpadł w poślizg i zjechał z drogi Fot: WRD w Cieszynie W Pogwizdowie na ulicy Cieszyńskiej kierowca autobusu na zakręcie wpadł w poślizg i zjechał z drogi Fot: WRD w Cieszynie

Podczas pięciu dni działań pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE, policjanci drogówki na naszym terenie odnotowali 29 kolizji. Na drogach powiatu doszło do 4 wypadków, w których jedna osoba zginęła a kolejnych 7  zostało rannych. Tradycyjnie tez zatrzymano pijanych kierowców, za „kółko” pod wpływem alkoholu wsiadło aż 6 osób.  

Do najtragiczniejszego wypadku doszło w wigilię Bożego Narodzenia. Około 13.30 w Bażanowicach na ulicy Cieszyńskiej  - 27-letni kierowca renaulta megane na zakręcie drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka renaultem espace. W wyniku zdarzenia kierujący megane zginął na miejscu. 53-letni kierujący renault espace oraz dwoje pasażerów zostali przewiezieni do szpitala.  – informuje mł. asp. Krzysztof PAWLIK, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.  Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci. Do pozostałych wypadków drogowych doszło w Wiśle, Cieszynie, Ustroniu. CZYTAJ: Tragiczne zdarzenie w Bażanowicach

Dziś (27.12.2017) od wczesnych godzin rannych do 11.00 na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do 6 kolizji drogowych. - W Pogwizdowie na ulicy Cieszyńskiej kierowca autobusu na zakręcie wpadł w poślizg i zjechał z drogi Następnie uszkodził ogrodzenie posesji i wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 63-letni mieszkaniec Cieszyna, który kierował autobusem podróżował bez pasażerów. Sprawca został ukarany mandatem – relacjonuje Pawlik

Mundurowi apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Należy pamiętać, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg może być oblodzona i śliska, co znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu. Łatwo jest wpaść w poślizg i stracić panowanie nad samochodem.

(red.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 27-12-2017 12:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krolik bugs
27-12-2017 14:03
krolik bugs
Heh... Linea Trans ?? Wiecznie się im śpieszy....
tedi55
27-12-2017 15:41
tedi55
no dobrze że nic nikomu się nic nie stało tym bardziej że jechał sam
hanbes
27-12-2017 16:30
hanbes
Nie tylko LineaTrans, uważam że jeszcze gorsi są wszelakiego rodzaju furgony dostawcze, tym to się spieszy..!
bronek91
27-12-2017 17:30
bronek91
Był PKS Cieszyn.... furgonów dostawczych nie było. Chcieli niby wolnego rynku, są tego efekty... Naprawdę, stan techniczny niektórych pojazdów pozostawia wiele do życzenia. Trzepie, trzęsie, wszystko dookoła dzwoni, czasami mam wrażenie, że pojazd się lada chwila rozklekocze. Pojazdy wyglądają, jakby za nowości służyły do przewozu warzyw albo czegoś podobnego a na rynku wtórnym zostały dostosowane do przewozu towaru ludzkiego.

Teraz przyjdzie jeden z drugim i powie... To po co ludzie korzystają, niech se jadą w bardziej komfortowych warunkach. Niestety, ale niejednokrotnie wyboru ni ma i nawet jak przyjedzie taki złom, czasem spóźniony, ludzie cieszą się, iż coś przyjechało i to się dla nich liczy.

Niestety, ale ludzie jako zbiorowość a nawet jako jednostki, nie są istotami racjonalnymi. Pamiętajmy, że chciwość jest wymieniana jako drugi główny grzech główny. Zatem nie dziwmy się konsekwencji.
hanbes
27-12-2017 18:54
hanbes
Był PKS Cieszyn... furgonów dostawczych nie było...
Chłopie! O co ci chodzi?! W powyższych komentarzach zwracamy uwagę na nieostrożność i nadmierną szybkość niektórych kierowców a TY się wcinasz elaboratem o winie wolnego rynku i grzechu chciwości! Ja rozumiem, każdy ma prawo do przedstawiania swoich poglądów ale pisz w temacie! Daj se siana! Wstęp do aplikacji "Mój kościół" jest poniżej...
marian1951
27-12-2017 20:07
marian1951
Dobrze Bronek piszesz. Nie masz klapek na oczach, tylko traktujesz problem szerzej.Jaki jest kóń każdy widzi.
Przepierón
27-12-2017 21:35
Przepierón
bronek91 "Naprawdę, stan techniczny niektórych pojazdów pozostawia wiele do życzenia"
Stan umysłu kierowców pozostawia jeszcze więcej do życzenia. Jakim trzeby być idiotą, chamem, debilem, ścierwem, żeby po spożyciu alkoholu (0,5-3 promile) jechać samochodem , bądź w obszarze zabudowanym pędzić 100 km/h i więcej.
Kiedyś wymówką kierowców był zły stan dróg a co teraz jest? Powiadasz że zły stan techniczny pojazdów? To dlaczego nowe pojazdy typu biały dostawczak powodują tyle kolizji? Dlaczego ginie tyle ludzi na przejściach dla pieszych? Chcesz mi powiedzieć że przyczyną tego zachowania kierowców z linków było brak odblasków u pieszych i ich nie widzieli ? Zła tancerka to sie i na suknie wymówi.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=0&v=lwC912JXeS0
https://www.youtube.com/watch?time_continue=0&v=GKB9m_chMmE
bronek91
28-12-2017 11:32
bronek91
hanbes, coś Ty taki nerwowy? Zawsze byłeś taki równo- mierny a tu tak ostentacyjnie, bez szacunku per Chłopie się odwołujesz, jakbyś jeszcze z obory nie wyloz. Co jest tego powodem? Dobrze wiesz, że jak na elaborat tekst jest za krótki i trzeba być ślepym aby nie zauważyć związku z treścią artykułu. Przewiń informacje o wypadkach autobusów i busików od 2012 roku w regionie, chociażby nawet w oparciu o portal ox. Jakoś dziwnym sposobem, jak pojawią lekko inne warunki atmosferyczne, co roku jakiś busik jest w rowie, wypada z drogi, są także ofiary. Sam jako pasażer podobnych busików od 2012 zaliczyłem aż dwa dzwony. Oczywiście technika jazdy kierowców niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia i jest powodem niejednego zdarzenia. Jednak, gdybyś przeczytał ze zrozumieniem, nie zwróciłem uwagi w pierwszej kolejności na, jak podałeś wolny rynek i chciwość, ale na STAN TECHNICZNY POJAZDÓW. To iż jest to również wynik podejścia ludzi przez pryzmat rynku i chciwość to inna sprawa. Już zwróciłem uwagę na warunki świadczenia usług, można z uzasadnieniem nabrać podejrzeń co do stanu technicznego tych pojazdów. Oczywiście, nie winię szoferów, chcą zarobić, pracodawca innego sprzętu nie dał. Jednak wiadomo, że jak mam taki a nie inny pojazd, jadę ostrożniej. Niestety, ale czas na przebycie danych odcinków trasy wymaga od kierowców, niejednokrotnie posiadających pojazdy o złym stanie technicznym, stosowania brawurowej jazdy. Efekt możemy podziwiać w kronikach policyjnych. Straż Miejska po wypadku busika w Świętoszówce zrobiła eksperyment polegający na samym przejechaniu, zgodnie z przepisami, odpowiednich odcinków trasy. Nie kasowali biletów, nie zatrzymywali się na przystankach i jakoś nie wyrabiali się.

Brawurowa jazda plus zły stan techniczny zwiększają ryzyko zdarzenia drogowego, w efekcie czego mogą być ofiary. W pojazdach z gorszym stanem technicznym, układ hamulcowy nie działa jak należy, układ kierowniczy może robić problemy, nie wspominam już o oponach.

Jestem pewien, iż gdyby, nie daj Bóg były ofiary w zdarzeniu z busikiem. Okoliczni panowie i panie w mundurach lansowaliby się akcjami ze sprawdzaniem trzeźwości, stanów technicznych pojazdów zbiorowego transportu, sprawdzaniem ciśnienia w kołach, rzecznik mówiłby o bezpieczeństwie dzieci, które takimi a nie innymi środkami transportu się poruszają, czynione byłyby wycieczki po miejscowych komisariatach.... Wszystkie te scenariusze, na wypadek ...... są doskonale znane.

Co do aplikacji, od tego rodzaju kwestii, gdybyś czytał ze zrozumieniem nie jest aplikacja ''Mój kościół'', tylko ''Moja Komenda''. Zatem po pierwsze, czytaj ze zrozumieniem, po wtóre, zapoznaj się z funkcjami aplikacji ''Moja Komenda''. No chyba iż jesteś pewien, iż miejscowa Policja nadal nie będzie robić nic w tej sprawie, wówczas faktycznie, lepiej być przygotowanym na organizację pogrzebu i spotkanie z Panem Bogiem.

bronek91
28-12-2017 11:36
bronek91
Przepierón,
'' Stan umysłu kierowców pozostawia jeszcze więcej do życzenia''- cytat

Nie będę negował, z komentarzu do hanbes podaję przykład, z czego ta brawura u kierowców busików może wynikać. Stan techniczny w niektórych przypadka zwiększa ryzyko.

'' Chcesz mi powiedzieć że przyczyną tego zachowania kierowców z linków było brak odblasków u pieszych i ich nie widzieli ? Zła tancerka to sie i na suknie wymówi.''- cytat

Nic nie chcę powiedzieć. W komentarzy miałem na myśli konkretne zdarzenie z busikiem. Resztę sam dogłębnie i właściwie określiłeś, nie będę negował i ryplejował.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zwłoki w mieszkaniu

22-04-2018 21:30

Ciało 45-letniego mężczyzny znalezione zostało dzisiaj w Międzyświeciu.

wyświetleń: 1556komentarzy: 0

Hokeiści Komety wygrali w WERK Arenie i zostali mistrzami Czech

22-04-2018 20:01

Stalownicy, aby zachować cień szansy na tytuł, musieli wygrać dzisiejsze spotkanie. Ale hokeiści Komety Brno wykorzystali pierwszy meczbol i świętują 13. mistrzostwo w historii klubu.

wyświetleń: 173komentarzy: 0

Nie żyje Tadeusz Kopoczek

22-04-2018 19:00

W sobotę 21 kwietnia zmarł redaktor Tadeusz Kopoczek (03.05.1930-21.04.2018). Miał 87 lat. Znany głownie jako redaktor i fotograf Głosu Ziemi Cieszyńskiej, ale także twórca Cieszyńskiego Klubu Hobystów, działacz harcerski oraz założyciel grupy penetrującej w latach 70-tych XX wieku cieszyńskie podziemia.

wyświetleń: 1191komentarzy: 0

Spotkanie z Iką Graboń - specjalistką od kawy

22-04-2018 18:00

W sobotę (21.04) na terenie księgarnio-kawiarnii Kornel i Przyjaciele w Cieszynie odbyło się spotkanie z Iką Graboń - trenerką baristów, sensorykiem i autorką książki "Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie". Rozmowa dotyczyła nie tylko kawy, ale również poglądów autorki na wiele tematów, a także herbaty i zapachów.

wyświetleń: 238komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Ryszard Cienciała

22-04-2018 15:00

Ryszard Cienciała - kierownik do spraw bezpieczeństwa imprez masowych. Kto odpowiada za bezpieczeństwo?Co stanowi największe zagrożenie?Jacek Porzycki zapytał też o najtrudniejsze sytuacje w pracy, bezpieczeństwo dzieci i gwiazdorzenie celebrytów. Czy w trakcie imprez masowych jesteśmy bezpieczni?Zapraszamy do obejrzenia rozmowy. 

wyświetleń: 450komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

22-04-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 383komentarzy: 0

Jednośladem bezpiecznie do celu

22-04-2018 10:00

Jednośladem bezpiecznie do celu to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak szeroko zakrojona kampania skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów.

wyświetleń: 486komentarzy: 0

Lekcje przyrody w terenie

22-04-2018 08:00

Kolejną klasą, która wiedzę przyrodniczą zamiast w szkolnych murach zdobywała w terenie jest klasa IV z S.P. Nr 2 w Cieszynie. 18 kwietnia w piękny słoneczny poranek grupa pod opieką nauczycielki Kariny Pasterny i pod przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą.

wyświetleń: 353komentarzy: 2

Msze i nabożeństwa online

22-04-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.  

wyświetleń: 623komentarzy: 0

Elektrometal świętował 70. urodziny

21-04-2018 21:00

Wczoraj (20.04) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie świętowano urodziny znanej firmy, głównie na rynku górniczym i gazowniczym. Elektrometal obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Zobacz relację z tego wydarzenia.