Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 872komentarzy: 0

Chmielewski dla OX.PL!

23-12-2017 22:00

Hokeiści Trzyńca notują w ostatnim okresie dobre wyniki. W Tipsport Extralidze plasują się w czołowej ''4'', a w Lidze Mistrzów są już w półfinale. Spora w tym zasługa również Arona Chmielewski, reprezentanta Polski, który na co dzień przywdziewa barwy Stalowników.
Aron Chmielewski jest ważnym elementem w układance Vaclava Varadi. Fot.:instagram.com/hcocelaricz/ Aron Chmielewski jest ważnym elementem w układance Vaclava Varadi. Fot.:instagram.com/hcocelaricz/

Andrzej Poncza: Na początku chciałbym pogratulować awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Chyba nikt z Was nie sądził, że dojdziecie tak daleko.

Aron Chmielewski: Dziękuje. Jeśli mam być szczery, to myślę że jest zupełnie inaczej. Każdy z nas wierzył, że stać nas na to i dlatego właśnie jesteśmy w półfinale.

AP: W styczniu zmierzycie się z fińską drużyną, JYP Jyvaeskylae. Jak oceniasz szanse przed tym dwumeczem? W końcu nie byli tak przekonujący jak Wy, po drodze remisując z Kometą Brno czy przegrywając z Tapparą.

AC:  Każdy przeciwnik jest na swój sposób inny i ciężko oceniać ich po wynikach z innymi drużynami. Przekonamy się na lodzie, ale jesteśmy dobrych myśli.

AP: Przez dłuższy czas utrzymywaliście kontakt z liderem, ale ostatnie liczne potknięcia spowodowały, że Pilzno ma już kilkanaście punktów przewagi nad Wami. Gra na dwa fronty z pewnością kosztuje Was wiele sił.

AC: Tak to prawda, że Liga Mistrzów kosztuje nas dodatkowe siły, ale jesteśmy dobrze przygotowani i nie zganiał bym winy, za nasze potknięcia, na Champions League.

AP: Ten sezon jest dla Ciebie przełomowy. Dostałeś szansę od Vaclava Varadi i ją wykorzystałeś. Strzelasz bramki, notujesz asysty i jesteś jednym z najbardziej aktywnych hokeistów Trzyńca na tafli. 

AC: Dziękuję za miłe słowa. Jestem zadowolony, że dostałem szansę od trenera na grę i staram się ją wykorzystać jak najlepiej.

AP: Już od kilku lat przebywasz w Czechach. Jakie największe różnice dostrzegasz w polskim i czeskim hokeju? 

AC: Przede wszystkim hokej w Czechach jest postrzegany jako sport narodowy i jest wielkie zainteresowanie tym sportem. Natomiast w Polsce tak nie jest. Wiele by mówić, ale wszystko (młodzież, sponsorzy, liga itp.) zamyka się w pierwszym zdaniu.

AP: Skoro już został poruszony wątek naszego kraju, pomówmy o reprezentacji. Ted Nolan to dobry wybór na selekcjonera naszych hokeistów? Jednym z argumentów "za", była jego praca w NHL, ale przecież polską kadrę prowadzili już doświadczeni szkoleniowcy, między innymi dwójka Zacharkin-Bykow, a wyników brakowało.

AC: Jeśli chodzi o pracę rosyjskich trenerów to nie zgodzę się, że wyników nie brakowało. Reprezentacja awansowała w pierwszym roku do dywizji 1A, co nie udało się za trenera Pysza. Myślę, że i gra wyglądała dużo lepiej oraz wiele zmieniło się w podejściu do gry. Sądzę, że i ten wybór przyniesie pozytywne zmiany i poprawi jakość kadry.

AP: W 2015 r. awansowaliśmy do Dywizji IA. Sądzisz, że mamy szanse na wejście do Elity? Podczas zeszłych mistrzostw zaskoczyła nas Korea Południowa, ale warto przypomnieć, że w jej barwach grają obcokrajowcy (m.in. Amerykanie). W tym roku czeka nas walka między innymi z Kazachstanem, Słowenią oraz Włochami.  

AC: W tym roku, jak i w poprzednich latach, czekają nas ciężkie mistrzostwa i tak jak zawsze będziemy się starać, aby awansować. Mam nadzieję, że tym razem się uda. Co do „obcokrajowców” w drużynie kadry narodowej, to ostatnio wiele reprezentacji korzysta z takich wariantów i pewnie Ted Nolan też z nich skorzysta. Tym bardziej że ma do dyspozycji swoich rodaków.

AP: Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów zarówno w klubie, jak i reprezentacji.

AC: Również dziękuję. 

źródło: ox.pl
dodał: AP 23-12-2017 22:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownikom do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka

23-01-2018 22:10

Wygrana nad stołecznym zespołem smakuje podwójnie. Wiedzą coś o tym kibice Trzyńca, gdyż podopieczni Vaclava Varadi pokonali dziś (23.01) praską Spartę, 1:0.

wyświetleń: 110komentarzy: 0

O budżecie miasta Ustroń

23-01-2018 19:30

Kolejna gmina, do której zaglądamy to Ustroń. Nasz dzisiejszy gość Ireneusz Szarzec, burmistrz tej miejscowości, mówi o tegorocznym budżecie miasta.

wyświetleń: 458komentarzy: 0

Muzeum Drukarstwa zostanie zmodernizowane

23-01-2018 17:30

W planach inwestycyjnych Miasta Cieszyn na rok 2018 znalazło się zadanie – modernizacja Muzeum Drukarstwa. Jak informuje cieszyński magistrat odświeżona zostanie obecna przestrzeń, ale również zaplanowano dobudowę dodatkowego pomieszczenia oraz zagospodarowanie terenu wokół Muzeum.

wyświetleń: 552komentarzy: 1

Laur dla burmistrza Strumienia

23-01-2018 15:55

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostały wręczone XXVI Laury Umiejętności i Kompetencji. Wśród  grona laureatów znaleźli się m. in. Anna Grygierek Burmistrz Strumienia ze Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, Stanisław Szwed Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji oraz Jerzy Wałga wybitny rusznikarz z Cieszyna.

wyświetleń: 718komentarzy: 0

Złap bilet na 8 lat w Tybecie!

23-01-2018 14:05

8 lat w Tybecie czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej.

wyświetleń: 1087komentarzy: 2

Minister przyjechał z karetką

23-01-2018 12:15

Od wczoraj w Strumieniu służy potrzebującym nowa karetka. Nowy pojazd sanitarny został zakupiony z budżetu państwa. Kluczyki ratownikom przekazywał wiceminister Stanisław Szwed i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

wyświetleń: 2687komentarzy: 10

Najciekawsze osiągnięcia architektoniczne - prelekcja UTW

23-01-2018 10:45

W poniedziałek (22.01) na terenie OCKiR działającego przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem w ramach sekcji nauki i techniki Tomasz Wysocki (architekt z Cieszyna) opowiedział o stylach architektonicznych oraz o najciekawszych budowlach świata. Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi wielu ciekawostek o zabytkach architektonicznych z antycznych czasów oraz porównać je z tymi współczesnymi.

wyświetleń: 437komentarzy: 0

Poszukiwania zakończone

23-01-2018 10:00

Wczoraj (23.01.2018) informowaliśmy o zaginięciu nastolatka z Pruchnej. Dziś poszukiwany chłopak się znalazł, cały i zdrowy.

wyświetleń: 9830komentarzy: 1

Monografia Strumienia

23-01-2018 09:15

Bogato wydane, pachnące drukiem egzemplarze książki autorstwa Wojciecha Kiełkowskiego pt. „Strumień w latach 1918-1945” to blisko  600 stron opisujących dzieje Strumienia w latach 1918-1945.

wyświetleń: 615komentarzy: 0

Kalendarz Ewangelicki

23-01-2018 07:30

Ukazuje się od roku 1882. Co podkreślał podczas spotkania z redaktorami Kalendarzy w Książnicy ksiądz Jerzy Below „Kalendarz Ewangelicki” jest o tyle specyficzny na tle omawianych kalendarzy regionalnych, że nie dotyczy tylko naszego regionu, ale całej społeczności ewangelickiej. Toteż dedykowany jest także ewangelikom z innych części kraju, a rozchodzi się w całej Polsce, a także za granicą.

wyświetleń: 1277komentarzy: 23
Kontakt z redkacją .