Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1544komentarzy: 1

Ustroń - Wisła dwa bratanki

22-12-2017 15:05

Wisła z Ustroniem stworzyła wspólny kalendarz wydarzeń. Podczas konferencji prasowej włodarze obu miast przedstawili dziennikarzom efekt pracy promocji gmin. Nie rywalizować a współpracować i zapraszać turystów do siebie - mówili burmistrzowie beskidzkich miejscowości.
Od lewej: burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec i burmistrz Wisły Tomasz Bujok. fot. Jan Bacza Od lewej: burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec i burmistrz Wisły Tomasz Bujok. fot. Jan Bacza

Dobrosąsiedzkie stosunki między Ustroniem a Wisłą wkraczają w kolejny etap zacieśniania współpracy. Dwa popularne kurorty turystyczne w Beskidach po raz pierwszy w historii wydały wspólny kalendarz imprez. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie turystów i mieszkańców licznymi imprezami i wydarzeniami, które odbywają się w obu miastach. - Obie gminy mają do zaoferowania wiele atrakcji, a bogate kalendarium imprez to od lat nasz znak firmowy – przekonuje burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec. i jak dodaje - Nie chcemy prowadzić pseudo konkurencji czy rywalizacji. Chcemy współpracować, musimy uzupełniać się, a nie konkurować. Ta działalność na gruncie promocji imprez czy wydarzeń jest wyróżnikiem wśród gmin na Śląsku Cieszyńskim. Tak, aby mieszkańcy i turyści mogli skorzystać z szerokiej palety propozycji.

Kalendarz zawiera ponad 70 propozycji imprez z obu miast. Jak przyznaje burmistrz Wisły, Tomasz Bujok – często były problemy pogodzić terminy z wydarzeniami w obu miejscowościach. Ale udało się. Na pewno w ciągu roku pojawią się również nowe wydarzenia. Kalendarz będzie więc na bieżąco uzupełniany. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom gości. To dobry moment, żeby pokazać współpracę dla dobra naszych miejscowości. Bujok podkreślał również bliskość obu miast. Zaznaczył, że być może od sezonu letniego uda się wprowadzić wahadłowe połączenie kolejowe między Wisłą a Ustroniem, które będzie dużym udogodnieniem dla turystów. Chcemy pokazywać całą ofertę naszych dwóch miejscowości - mówi.

Na początek wydrukowano 10 tysięcy kalendarzy, są dystrybuowane w informacjach turystycznych i w miejscach wydarzeń. - Warto zauważyć, że turyści nie widzą Ustronia i Wisły jako odrębnych miast. Kojarzą nas z jednym terenem. To wynika też z badań, wskazują one, że osoby, które nas odwiedzają, chcą poznać naszych sąsiadów – podkreśla Ewa Zarychta, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle. - W okresie świąteczno-noworocznym jest u nas dużo turystów i ten kalendarz wychodzi w idealnym momencie, bo będzie już dla nich dostępny i każdy będzie mógł sobie zaplanować pobyt w naszym regionie w najbliższym roku – dodaje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak – naczelnik ustrońskiego Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki.

Ale jak mówiono podczas spotkania, kalendarz ma być dopiero początkiem przyszłej współpracy, bo miasta chcą rozwiązywać wspólnie rónież  różne problemy. Jak chociaż walczyć w gminach z nadmiarem wielkopowierzchniowych reklam. W planach na przyszłość obu miast jest również uruchomienie wspólnej wypożyczalni rowerów.


Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 22-12-2017 15:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Gal
22-12-2017 18:52
Gal
Każda współpraca, która daje korzyści układającym się stronom, co rozumiem jako korzyści dla wszystkich mieszkańców bez względu na różnice poglądów, witam z zadowoleniem. Oby to nie kończyło się na zadowoleniu tylko samorządowców!
Apropos "..dwa bratanki..." Tracę serce dla Węgrów, jakoś tak się ostatnio składa...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownikom do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka

23-01-2018 22:10

Wygrana nad stołecznym zespołem smakuje podwójnie. Wiedzą coś o tym kibice Trzyńca, gdyż podopieczni Vaclava Varadi pokonali dziś (23.01) praską Spartę, 1:0.

wyświetleń: 141komentarzy: 0

O budżecie miasta Ustroń

23-01-2018 19:30

Kolejna gmina, do której zaglądamy to Ustroń. Nasz dzisiejszy gość Ireneusz Szarzec, burmistrz tej miejscowości, mówi o tegorocznym budżecie miasta.

wyświetleń: 484komentarzy: 0

Muzeum Drukarstwa zostanie zmodernizowane

23-01-2018 17:30

W planach inwestycyjnych Miasta Cieszyn na rok 2018 znalazło się zadanie – modernizacja Muzeum Drukarstwa. Jak informuje cieszyński magistrat odświeżona zostanie obecna przestrzeń, ale również zaplanowano dobudowę dodatkowego pomieszczenia oraz zagospodarowanie terenu wokół Muzeum.

wyświetleń: 573komentarzy: 1

Laur dla burmistrza Strumienia

23-01-2018 15:55

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostały wręczone XXVI Laury Umiejętności i Kompetencji. Wśród  grona laureatów znaleźli się m. in. Anna Grygierek Burmistrz Strumienia ze Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, Stanisław Szwed Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji oraz Jerzy Wałga wybitny rusznikarz z Cieszyna.

wyświetleń: 746komentarzy: 0

Złap bilet na 8 lat w Tybecie!

23-01-2018 14:05

8 lat w Tybecie czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej.

wyświetleń: 1146komentarzy: 2

Minister przyjechał z karetką

23-01-2018 12:15

Od wczoraj w Strumieniu służy potrzebującym nowa karetka. Nowy pojazd sanitarny został zakupiony z budżetu państwa. Kluczyki ratownikom przekazywał wiceminister Stanisław Szwed i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

wyświetleń: 2772komentarzy: 10

Najciekawsze osiągnięcia architektoniczne - prelekcja UTW

23-01-2018 10:45

W poniedziałek (22.01) na terenie OCKiR działającego przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem w ramach sekcji nauki i techniki Tomasz Wysocki (architekt z Cieszyna) opowiedział o stylach architektonicznych oraz o najciekawszych budowlach świata. Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi wielu ciekawostek o zabytkach architektonicznych z antycznych czasów oraz porównać je z tymi współczesnymi.

wyświetleń: 442komentarzy: 0

Poszukiwania zakończone

23-01-2018 10:00

Wczoraj (23.01.2018) informowaliśmy o zaginięciu nastolatka z Pruchnej. Dziś poszukiwany chłopak się znalazł, cały i zdrowy.

wyświetleń: 10048komentarzy: 1

Monografia Strumienia

23-01-2018 09:15

Bogato wydane, pachnące drukiem egzemplarze książki autorstwa Wojciecha Kiełkowskiego pt. „Strumień w latach 1918-1945” to blisko  600 stron opisujących dzieje Strumienia w latach 1918-1945.

wyświetleń: 627komentarzy: 0

Kalendarz Ewangelicki

23-01-2018 07:30

Ukazuje się od roku 1882. Co podkreślał podczas spotkania z redaktorami Kalendarzy w Książnicy ksiądz Jerzy Below „Kalendarz Ewangelicki” jest o tyle specyficzny na tle omawianych kalendarzy regionalnych, że nie dotyczy tylko naszego regionu, ale całej społeczności ewangelickiej. Toteż dedykowany jest także ewangelikom z innych części kraju, a rozchodzi się w całej Polsce, a także za granicą.

wyświetleń: 1305komentarzy: 24
Kontakt z redkacją .