Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6230komentarzy: 4

Ewakuacja. Alarm bombowy

20-12-2017 17:40

To kolejna ewakuacja w budynku cieszyńskiego sądu. Dziś (20.12.2017) do Centrum Powiadamiania Ratunkowego nieznana osoba zadzwoniła i poinformowała, że w Sądzie Rejonowym w Cieszynie może być podłożona bomba.
Fot: arc.ox.pl Fot: arc.ox.pl

Służby, które informację otrzymały tuż przed godziną 12:00  natychmiast zarządziły ewakuację. Budynek opuścili petenci oraz pracownicy. Obiekt przeszukali pirotechnicy a pomagał im przeszkolony w celu odnajdywania ładunków wybuchowych, pies.

O godz. 15:00 akcja została zakończona, na szczęście  żadnego ładunku nie znaleziono. 

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 20-12-2017 17:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

E.T.
20-12-2017 17:54
E.T.
Chyba mają dowcipnisia, przecież rejestracja kart SIM miała wyeliminować fałszywe alarmy bombowe.
bronek91
20-12-2017 21:22
bronek91
Albo to podpucha, albo kierysik ni mo wszystkich w doma. Co tak z tym alarmym się na tyn sąd tak uwzieli? Jak nie świeczki, co go chcieli podpolić, to robią ognisko z auta. To furt jakisik alarmy fałszywe, ćwiczebne itd. Jak się wchodzi do środka, to przeszukują jak na lotnisku w Izraelu....... Co to się robi? Przeca to ino Sąd Rejonowy, jakby był Okręgowy to bych sie mniej dziwił. Jaki byłby cel ataku na sąd???? Co tam takigo je? Księgi wieczyste??? Ludzi tam tez ni ma ma kupe.... A teraz proszę sobie wyobrazić, ktoś miał akurat sprawę i co.... znowu będzie brał wolne w robocie, bo komuś się coś ubzdurało. Już się nie mieli czego uwziąć? Nie se od razu do Komendy Powiatowej zadzwonią, tam będą wiedzieli co z takimi zrobić.
skuter66
21-12-2017 18:21
skuter66
pewnie przepieron.
Przepierón
21-12-2017 20:39
Przepierón
Po tobie skuter66 ty desperaciku prędzej bym sie tego spodziewał.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownikom do zwycięstwa wystarczyła jedna bramka

23-01-2018 22:10

Wygrana nad stołecznym zespołem smakuje podwójnie. Wiedzą coś o tym kibice Trzyńca, gdyż podopieczni Vaclava Varadi pokonali dziś (23.01) praską Spartę, 1:0.

wyświetleń: 141komentarzy: 0

O budżecie miasta Ustroń

23-01-2018 19:30

Kolejna gmina, do której zaglądamy to Ustroń. Nasz dzisiejszy gość Ireneusz Szarzec, burmistrz tej miejscowości, mówi o tegorocznym budżecie miasta.

wyświetleń: 482komentarzy: 0

Muzeum Drukarstwa zostanie zmodernizowane

23-01-2018 17:30

W planach inwestycyjnych Miasta Cieszyn na rok 2018 znalazło się zadanie – modernizacja Muzeum Drukarstwa. Jak informuje cieszyński magistrat odświeżona zostanie obecna przestrzeń, ale również zaplanowano dobudowę dodatkowego pomieszczenia oraz zagospodarowanie terenu wokół Muzeum.

wyświetleń: 573komentarzy: 1

Laur dla burmistrza Strumienia

23-01-2018 15:55

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostały wręczone XXVI Laury Umiejętności i Kompetencji. Wśród  grona laureatów znaleźli się m. in. Anna Grygierek Burmistrz Strumienia ze Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, Stanisław Szwed Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który otrzymał Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji oraz Jerzy Wałga wybitny rusznikarz z Cieszyna.

wyświetleń: 746komentarzy: 0

Złap bilet na 8 lat w Tybecie!

23-01-2018 14:05

8 lat w Tybecie czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej.

wyświetleń: 1142komentarzy: 2

Minister przyjechał z karetką

23-01-2018 12:15

Od wczoraj w Strumieniu służy potrzebującym nowa karetka. Nowy pojazd sanitarny został zakupiony z budżetu państwa. Kluczyki ratownikom przekazywał wiceminister Stanisław Szwed i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

wyświetleń: 2765komentarzy: 10

Najciekawsze osiągnięcia architektoniczne - prelekcja UTW

23-01-2018 10:45

W poniedziałek (22.01) na terenie OCKiR działającego przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem w ramach sekcji nauki i techniki Tomasz Wysocki (architekt z Cieszyna) opowiedział o stylach architektonicznych oraz o najciekawszych budowlach świata. Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi wielu ciekawostek o zabytkach architektonicznych z antycznych czasów oraz porównać je z tymi współczesnymi.

wyświetleń: 442komentarzy: 0

Poszukiwania zakończone

23-01-2018 10:00

Wczoraj (23.01.2018) informowaliśmy o zaginięciu nastolatka z Pruchnej. Dziś poszukiwany chłopak się znalazł, cały i zdrowy.

wyświetleń: 10031komentarzy: 1

Monografia Strumienia

23-01-2018 09:15

Bogato wydane, pachnące drukiem egzemplarze książki autorstwa Wojciecha Kiełkowskiego pt. „Strumień w latach 1918-1945” to blisko  600 stron opisujących dzieje Strumienia w latach 1918-1945.

wyświetleń: 626komentarzy: 0

Kalendarz Ewangelicki

23-01-2018 07:30

Ukazuje się od roku 1882. Co podkreślał podczas spotkania z redaktorami Kalendarzy w Książnicy ksiądz Jerzy Below „Kalendarz Ewangelicki” jest o tyle specyficzny na tle omawianych kalendarzy regionalnych, że nie dotyczy tylko naszego regionu, ale całej społeczności ewangelickiej. Toteż dedykowany jest także ewangelikom z innych części kraju, a rozchodzi się w całej Polsce, a także za granicą.