Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 12514komentarzy: 0

Bładnice - śmierć w mieszkaniu

14-12-2017 09:00

Najprawdopodobniej zatrucie dymem, spowodowało śmierć mężczyzny w domu w Bładnicach Dolnych. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.
Wieczorem strażacy musieli usunąć konar, który oparł siena przewodach elektrycznych. fot. Jan Bacza Wieczorem strażacy musieli usunąć konar, który oparł siena przewodach elektrycznych. fot. Jan Bacza

Wczoraj wieczorem (13 grudnia) około 22.30 strażacy otrzymali informację o nieprzytomnej osobie, która ma przebywać w jednym z budynków. Jak informuje Michał Swoboda, rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej – wstępna informacja mówiła o osobie porażonej przez prąd. Jednak po przyjeździe na miejsce, kiedy ratownicy weszli do budynku, panowało w nim zadymienie. Paliło się wyposażenie jednego z pokojów. Z pomieszczenia wyprowadzono jedną osobę. Ratownicy podjęli próbę resuscytacji. Na miejsce zadysponowano również pogotowie ratunkowe. Niestety, lekarz stwierdził zgon tej osoby. Na miejscu pracował również prokurator i policja. Ustalają przyczyny zdarzenia. Jednak jak mówi mł. asp. Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej KPP - nieprzytomnego znaleziono w łóżku. Niestety mimo szybkiej pomocy, nie udało się mężczyzny uratować.

Także wczoraj po południu w Górkach Wielkich doszło do potrącenia pieszej. Tuż przed osiemnastą na ul. Zofii Kossak na przejściu dla pieszych, 22-latek kierujący oplem potrącił szesnastoletnią dziewczynę. Doznała obrażeń ciała, jest hospitalizowana w cieszyńskim szpitalu.

Przez całą noc i od rana strażacy wzywani są również do usuwania skutków wiatru. Daje się on we znaki, choć nie jest już tak intensywny, jak początkiem tygodnia. Wczoraj wieczorem (13.12) strażacy usuwali drzewo na ulicy Zofii Kossak – Szatkowskiej w Skoczowie. Konar oparł się o przewody elektryczne. Na czas usuwania gałęzi, pogotowie energetyczne musiało odciąć dopływ energii do tego rejonu miasta.

W nocy i rano działania strażaków trwały m.in. Górkach Wielkich, Mnichu, Goleszowie, Cieszynie i Hażlachu oraz Cisownicy. Teraz trwają działania na ul. Różanej w Ustroniu.

Jan Bacza

 

Aktualizacja (14.12, godz. 10:35)

- Policjanci ustalili, że do pożaru doszło w jednym pokoi na pierwszym piętrze. Jeden z domowników zauważył, że wewnątrz pomieszczenia powstało duże zadymienie. Tlił się fotel, który zaczął się palić zaraz po otwarciu okna. Mężczyzna znalazł w pokoju swojego brata. Był nieprzytomny, dlatego od razu wyniósł go na zewnątrz. Wezwał pomoc i prowadził reanimację do czasu przyjazdu służb ratowniczych. Niestety lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon. Prokurator będący na miejscu zdarzenia polecił przeprowadzenie sekcji zwłok 55-letniego mężczyzny. Policjanci wraz z prokuratorem oraz biegłym z zakresu pożarnictwa ustalają przyczynę pożaru i szczegółowe okoliczności tego zdarzenia - informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

źródło: OX.PL
dodał: JB 14-12-2017 09:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Kolęd na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty

22-01-2018 19:20

Zespół Regionalny "Istebna" z Istebnej oraz Chór Męski "Gorol" z Jabłonkowa wystąpili wczoraj (21.01) w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Po koncercie zebrano datki na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty w Cieszynie.

wyświetleń: 327komentarzy: 0

''Bezpieczne ferie''- akcja cieszyńskiej drogówki

22-01-2018 18:15

W minioną sobotę  (20.01.2018 )policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy, razem z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego kontrolowali autokary w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2018''.

wyświetleń: 474komentarzy: 0

Zaginał Adam Kojzar

22-01-2018 16:55

Policjanci poszukują zaginionego Adama Kojzara. 16-letni mieszkaniec Pruchnej ostatni raz był widziany 21 stycznia 2018 r. wieczorem. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 9605komentarzy: 0

Skoczów - posadzą tysiące drzew

22-01-2018 16:30

Rok temu rozdawali sadzonki dębów, teraz posadzą kolejne drzewa. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, odbudowany ma zostać miejski las na Górnym Borze w Skoczowie.

wyświetleń: 648komentarzy: 0

Do Szwajcarii uda się 23-osobowa ekipa, a w niej między innymi Tomasz Pilch

22-01-2018 16:23

Już w najbliższą sobotę (27.01) rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów oraz U-23 w narciarstwie klasycznym. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład, który będzie reprezentował nasz kraj w Goms oraz Kanderstegu.

wyświetleń: 330komentarzy: 0

Ulga rehabilitacyjna na korzystanie z samochodu

22-01-2018 14:55

Rozpoczęły się rozliczenia podatkowe za 2017 rok. Większość z nas korzysta z różnych odliczeń i ulg w tych zeznaniach podatkowych. Jest wśród nich również „ulga rehabilitacyjna", która uległa ostatnio lekkim zmianom.

wyświetleń: 978komentarzy: 0

Nie musisz wyrażać zgody - sporne pismo od Tauronu

22-01-2018 13:00

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele osób w całym kraju (w tym również na terenie Śląska Cieszyńskiego) otrzymało pisma od dostawy energii elektrycznej, w których Tauron domaga się podania określonych danych osobowych, wraz z zaznaczeniem zgód marketingowych. Zgodnie z treścią pisma, wypełnienie oraz odesłanie specjalnego formularza jest obowiązkowe. Jak się jednak okazuje, pismo to wprowadza klientów firmy w błąd, odesłania formularza nie jest obowiązkowe, a samo działanie jest próbą wyłudzenia zgód marketingowych od klientów firmy.

wyświetleń: 3466komentarzy: 3

Wypadek na DK-81

22-01-2018 11:05

W poniedziałek (22.01) otrzymaliśmy informację o wypadku na drodze DK-81 w Ochabach, na pasie w kierunku Pawłowic. 

wyświetleń: 6055komentarzy: 0

Ośnieżyło i zmroziło

22-01-2018 10:55

Nieco poprawiły się warunki na stokach. Dzięki przymrozkowi, cały czas na nartostradach pracują armatki wytwarzające sztuczny śnieg. Wczoraj spadło trochę też tego naturalnego.

wyświetleń: 897komentarzy: 0

W które niedziele w 2018 roku będzie obowiązywał zakaz handlu?

22-01-2018 09:15

Jakiś czas temu informowaliśmy o przyjęciu ustawy, dotyczącej zakazu handlu w niedziele. Zgodnie z jej zapisami, początkowo konsumenci do zamkniętych w niedzielę sklepów przyzwyczajani będą stopniowo. Oczywiście zakaz handlu nie będzie dotyczył między innymi stacji benzynowych, czy też obiektów gastronomicznych (w tym również piekarni i cukierni), jednak centra handlowe, butiki, czy popularne dyskonty będą musiały do zakazu handlu się dostosować.

wyświetleń: 3393komentarzy: 24
Kontakt z redkacją .