Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 1607komentarzy: 20

Zawód: Betrojerinka

13-12-2017 21:00

We wtorek (12.12) na ternie Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie odbyło się spotkanie z Anną Wiatr, autorką książki ''Betrojerinki'', opowiadającej o życiu polskich opiekunek osób starszych w Niemczech.
Fot. Joanna Świba Fot. Joanna Świba

Nazwa pochodzi od niemieckiego die Betreuerin, czyli opiekuna. Słowo spolszczono i stało się nieoficjalną nazwą osób parających się takim właśnie zawodem.

Dziś szacuje się, że Betrojerinek może być nawet 300 tysięcy. Są to osoby, które z jakiegoś powodu zdecydowały się na wyjazd za granicę, aby tam zarabiać, opiekując się osobami starszymi. Często wymogiem zostania opiekunką w Niemczech jest bycie dyspozycyjnym przez ponad 20 godzin na dobę. Dodatkowymi wymogami jest na przykład posiadanie prawa jazdy, gdyż niemieccy seniorzy chcą mieć możliwość poruszania się na przykład w obrębie miasta, czy też regionu.

- Rozmowy kwalifikacyjne, prowadzone przez firmy wysyłające Betrojerinki do Niemiec są prowadzone w taki sposób, aby każda z pań (albo z panów, gdyż zdarza się, że takiej pracy podejmują się również mężczyźni) mogła zostać zatrudniona – tłumaczyła w czasie spotkania Anna Wiatr wymagane jest doświadczenie, dlatego właśnie osoba odpowiadająca za rekrutację pyta, czy przyszła Betrojerinka nie zajmowała się na przykład schorowanym dziadkiem, czy ciotką. Jeżeli padnie odpowiedź twierdząca, okazuje się, że doświadczenie zawodowe jest wystarczające.

Książka „Betrojerinki” Anny Wiatr, to reportaż, opowiadający o realiach w jakich obracają się tytułowe bohaterki. Sama autorka jest doktorem socjologii, jednak również pracowała w Niemczech i sama Betrojerinką była. Poznała środowisko od środka, w związku czym opis zawarty w książce jest dokładny i rzetelny.


źródło: OX.PL
dodał: ES 13-12-2017 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (20)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronek91
13-12-2017 22:55
bronek91
Gratulacje, a teraz proponuję zająć się tematyką uprzedmiotowienia kobiet np w pornografii, we współczesnej kinematografii, w sztuce, mową nienawiści ze strony członków KOD, Obywateli RP, kwestiami relacji państwo- związki wyznaniowe, kwestiami zapewnienia pracy ludziom w Polsce, aby nie musieli wyjeżdżać na zachód, gdzie de facto są wykorzystani, kwestia łamania praw człowieka i obywatela przez PO-milicję, kwestia arogancji urzędników, braku ich wiedzy, nepotyzmu itd.

https://www.youtube.com/watch?v=ha-RlOx-ln0

a tak przy okazji, ładnie tak obrażać biedną kobietę? Pani Gabriela Lazarek na to już nie zwróci uwagi?

https://www.youtube.com/watch?v=5pSPUAugv5U&t=1s
bronek91
13-12-2017 23:03
bronek91
Tak przy okazji, jak chodzi o demonstracje, które często cieszą się poparciem Krytyki, proponuję zapoznać się:
" Policja Warszawa? @Policja_KSP
12.12

Ostatnio nasiliły się przypadki szkalowania Policji, zarzucanie nadużycia uprawnień i brutalnego traktowania uczestników demonstracji. Informacje takie nie mają potwierdzenia w faktach. Pokazujemy "pokojowe" zachowania niektórych osób, agresywnie prowokujących policjantów. (1/2)" cd minerwa, może Ty tez się odniesiesz, to też propaganda?

https://twitter.com/policja_ksp
koszor
14-12-2017 07:44
koszor
Zgadzam się z bronkiem. Dlatego zawsze byłem przeciwnikiem Unii Europejskiej, która wepchała nam swoje najgorsze towary i jednocześnie zabrała miliony młodych ludzi do wykonywania najgorszych prac. Staliśmy się kastą sługusów.

Straciliśmy wolność i co gorsza, w ogóle tego nie dostrzegamy.
OWCZARZY1
14-12-2017 11:45
OWCZARZY1
W POLSCE STARSZYCH LUDZI POTRZEBUJĄCYCH POMOCY TO NIBY NIE MAMY !!! TO MUSI BYĆ NIEMIEC ALBO NIEMKA !!! NIE TAK DAWNO TO ROBIŁY ZA DARMO I JESZCZE BATEM DOSTAŁY PO GRZBIECIE I BAŁY SIĘ ŻE TRAFIĄ DO OBOZU
Przepierón
14-12-2017 13:36
Przepierón
bronek91, jeżeli w UNI Polacy są wykorzystywani to jak nazwiesz polaków ciężko pracujących za marne grosze w Polsce? Nikt nikogo do wyjazdu nie zmusza, każdy robi to dobrowolnie i wie do jakiej pracy jedzie.
Koszor, nie kupuj unijnych gorszych towarów, kupuj rodzimej produkcji, polskich firm, najlepiej jeździj polskim samochodem i myj się polskim duschgelem, używaja polskich perfumów , tylko po tygodniu nie wchodź do źle przewietrzanych pomieszczeń bo możesz ludzi potruć.
OWCZARZY1, teraz jeszcze w Niemczech opiekują się niemcami a za 30 lat będą opiekować się muzułmanami. Hahaha
OWCZARZY1
14-12-2017 16:30
OWCZARZY1
PRZEPIERKA NIE ZAWSZE SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM ALE TERAZ MNIE ROZBAWIŁEŚ !!! MASZ CAŁKOWITĄ RACJĘ --- TRZEBA DUPY NIEMCOM PODCIERAĆ JAK JESZCZE SĄ
OWCZARZY1
14-12-2017 16:40
OWCZARZY1
MOŻE NAWET POWSTANĄ TAKIE KIERUNKI Betrojerinek W SZKOŁACH ZAWODOWYCH LUB ŚREDNICH I PO UKOŃCZENIU BĘDZIE DYPLOMOWANĄ Betrojerinek
skuter66
14-12-2017 20:56
skuter66
Większość towarów unijnych wysyłanych do Polski jest miernej jakości , dlatego tam wolą kupować nasze POLSKIE , spożywka , kosmetyki i wiele innych.Ludzie tam mieszkający są tak ograniczeni , że do wymiany żarówki potrzebują POLAKA.
OWCZARZY1
14-12-2017 22:54
OWCZARZY1
potrzebują POLAKA BO JEST TAŃSZY-TAŃSZA OD TYRKA
bronek91
15-12-2017 06:15
bronek91
Przepierón moja wyliczanka nie jest zupełna, tylko przykładowa, dlatego zamieściłem w komentarzu "itd.". Jak najbardziej masz rację, pracownik w Polsce również niejednokrotnie jest ciężko i poniżająco traktowany przez pracodawcę, niejednokrotnie przez swojego tak zwanego rodaka, chyba tylko z nazwy.
Prowda, że nikt nikogo do wyjazdu nie zmusza, ale niejednokrotnie decyzja o wyjeździe wynika z cięższej sytuacji ekonomicznej rodziny. Nie zawsze zatem jest to wyjazd w pełni dobrowolny, ale podyktowany warunkami materialnymi. Wobec czego niby dobrowolna decyzja, czasem jest wymuszona. Uważam, iż każdy wyjazd powinien być w pełni dobrowolny, z całkowitym pominięciem lub minimalnym wpływem czynnika materialnego. Nowoczesne państwo powinno gwarantować, przynajmniej starać się (nie w sensie dosłownym, ale poprzez interwencje w gospodarkę) takie warunki bytu obywateli, aby nie musieli ze względów ekonomicznych migrować poza granice kraju.

Jeżeli chodzi o pracę, za przykład może służyć branża prostytucji. Każdy prostytut/prostytutka - żeby bardziej brzmiało w języku Krytyki Politycznej i obyło się bez utrwalania stereotypu, że tylko kobieta jest prostytutką, swoją pracę wykonuje w pełni dobrowolnie? Są tacy, którzy z przyjemnością czynią swe zobowiązania, innych zmusza do tego sytuacja. Wykorzystują to pracodawcy, tak zwani pracodawcy, którzy poprzez wiedzę, jaka jest motywacja zatrudnienie w danej branży (co skłoniło do emigracji), tym bardziej wyzyskują pracownika, ponieważ wiedzą iż nie ma alternatywy. Do tego pozwalają zarabiać tyle, aby niemożliwe było czynienie oszczędności, ponieważ te czynią z ludzi wolnych. Ma zarobić tyle, aby wszystko wydał.

Co do kwestii rynkowych, niestety ale wiele zależy od ekonomicznego porządku globu, jako państwo mamy na to niewielki wpływ. Jednak....

Właśnie UE powinna czynić europejską gospodarkę konkurencyjną i właśnie gospodarczo powinna jednoczyć poszczególne narodowe państwa CAŁEJ EUROPY. Jako pojedyncza Polska, pojedyncze Niemcy, pojedyncza Grecja, pojedyncza Słowenia, nie ma możliwości konkurencji z takimi kolosami jak Chiny czy USA.

Z drugiej strony, dlaczego powinniśmy utrzymywać czynnik narodowy? Ponieważ ten stanowi najlepszą podbudowę do działania państwa. Dlaczego narodowa struktura Europy jest ważna? Ponieważ jak posypie się sytuacja w jednym z państw, to inne zawsze mogą przyjść z pomocą. Do tego każde z państw ma swój potencjał, swoje cechy charakterystyczne i w każdym z państw różne modele gospodarki inaczej się sprawdzają. Dlatego jestem za UE, ale tą do jakiej wchodziliśmy w 2004 roku, jestem za Europą wizji Charlesa de Gaulle.

Projekt, jak to nazywam IV Rzeszy, opartej na założeniach państwa europejskiego, bez Rosji i jej satelit, z jednym narodem, tak zwanym europejskim, z przeważającą domieszką imigrantów spoza Europy, z wszystkimi kulturami świata i bez swojej, z ideą laicyzmu jako jednoczącą i pojmowaniem narodu na równi z faszyzmem.... Nie zgadzam się na taką UE. Krytyka Polityczna właśnie jest jaczejką wizji tak zwanej IV Rzeszy.

Jeszcze parę lat temu Krytykę Polityczną postrzegałem jako projekt odtworzenia w Polsce lewicy z prawdziwego zdarzenia, lewicy niepodległościowej typu PPS z okresu międzywojennego i walk o odzyskanie niepodległości. Lewicy, która została zniszczona w 1947. SLD z przyczyn oczywistych należało stopniowo uśmiercać, ale równocześnie potrzeba było tworzyć lewicę nowego wzoru, nie polityczną ale ideową. Myślałem, iż tę rolę spełni właśnie Krytyka.

Niestety, ale jest to kolejna organizacja zawłaszczająca szczytne idee dla doraźnych celów politycznych. Jest to w moim przekonaniu instytucja krzewiąca propagandę IV Rzeszy. Tak wiele jej członkowie mówią o świadomość, tak jak Marks odnosił się do robotników, którzy nie popierali jego idei. Poparliby, gdyby byli świadomi, skoro nie popierają, są nieświadomi. Co nie oznacza iż wbrew ich poparciu nie mamy czynić rewolucji proletariatu. Partia ma uświadamiać nieświadomych i przez to wyzyskiwanych i niechętnych nam robotników. Działania siłowe są dopuszczalne, ponieważ robotnicy powszechnie nas poprą, gdy ich uświadomimy.

Tak a propos, czy środowisko Krytyki Politycznej nie prowadzi nowej wykładni Marksa? Hasło wyzwolenia człowieka od pracy??? Nie idźcie tą drogą.... Nie zajmujcie się polityką tylko ideą. Niestety, ale dla środowiska Krytyki Politycznej jest już za późno, sprzedaliście się....
krzysztof.mm
15-12-2017 07:14
krzysztof.mm
Kto by miał wyrobić sobie opinię o Polakach na podstawie komentarzy pod tym prostym tekstem, z pewnością powie: banda idiotów.

A to tylko lokalna elita intelektualna pisiorów wyszła na rykowisko.
[konto zostało usunięte]
15-12-2017 09:34
[konto zostało usunięte]
Co ciekawe - idiotow przekonanych o swojej wyjatkowosci nie sieja a sami sie rodza.
Najwiecej do powiedzenia na temat uchodzcow, emigracji zarobkowej maja tutaj ludzie, ktorzy nigdy z Polski nie wyjechali , nie byli na emigracji , nie mieszkali przez kilka czy kilkanascie lat za granica.
Pan premier chce wyreczac papieza Franciszka i nawracac Europe. Najlepiej postawic w Polsce mur na wzor muru berlinskiego. Nikt nie wyjedzie i nikt nie wjedzie. Bedzie kraj katolicki a reszte wysle sie na Sybir.
50 % Polakow cieszy sie, ze tylnymi drzwiami wprowadzono neokomunizm. Demokracja w sumie przestaje istniec a wszystko jest pod kontrola jednej partii (patrz prezesa) i kleru (patrz o. Rydzyka). To tak jak za poprzedniej wladzy - poparcie bylo nawet jeszcze wieksze. Wszyscy, ktorzy wystepowali w Radio - Wolna Europa nazywani byli zdrajcami. Teraz jest podobnie. Widocznie musi minac znow 30 lat, zeby w Polsce wrocila demokracja a nie demokracyjna atrapa typu bialoruskiego.
leon60
15-12-2017 11:04
leon60
Na Twoim przykładzie minerwa wyraźnie widać że idiotów nie sieją, a katolicki kraj powinien akurat Ciebie cieszyć i tylko klęczników Ci brak.
[konto zostało usunięte]
15-12-2017 13:14
[konto zostało usunięte]
leonku60 - jak widze, znow Ci zadna baba nie dala. Moze poszukaj sobie Betrojerinki.
bronek91
15-12-2017 23:28
bronek91
krzysztof.mm "Kto by miał wyrobić sobie opinię o Polakach na podstawie komentarzy pod tym prostym tekstem,(...)"- cytat

Krzysztof.mm Jak zwykle, w treści twoich komentarzy jest zawarty piękny pokaz chamstwa, pogardy, obskurantyzmu, ksenofobii, prowincjonalizmu jednym słowem kołtuństwa... Co twój komentarz poza inwektywami wnosi do treści dyskusji w treści artykułu? Tylko na tyle Cię stać.... Słabo.... Nawet jak na kołtuństwo... Wstydziłbyś się, jaką robisz reklamę Krytyce Politycznej? Jaką robisz reklamę Polsce?
bronek91
15-12-2017 23:37
bronek91
cd minerwa
'' idiotow przekonanych o swojej wyjatkowosci''- cytat

Szanowna Cd minerwa, proszę Cię bardzo, nie obrażaj idiotów. To tacy sami ludzie jak Ty, czy ja. To iż uznaje się, iż mają pewne dysfunkcje, nie oznacza iż masz ich traktować gorzej niż innych a tym bardziej odbierać im prawo głosu. Cd minerwa, dzisiejsze społeczeństwo jest różnorodne, powinniśmy to uszanować, a im większa różnorodność tym lepiej, to nas wzbogaca. In plus są jeszcze inne dysfunkcje, dlaczego wymieniasz tylko debili? Inni mogą poczuć się pomijani. Powinnaś, jako osoba uznająca się za racjonalną, traktować osoby niepełnosprawne z należytym szacunkiem, bez jakiejkolwiek dyskryminacji, ale Ty inaczej czynisz. Twoje zachowanie jest nietolerancyjne...

''Najwiecej do powiedzenia na temat uchodzcow, emigracji (...)''- cytat

Skąd wiesz? Piszesz to z własnej autopsji? Nie dziwię się już zatem Twoim poglądom. Jak chcesz, mogę Cię zabrać na jakiś wyjazd...

'' Pan premier chce wyreczac (...)''- cytat

Szanowna cd minerwo, nie wiem do jakiego związku wyznaniowego należysz, nie obchodzi mnie to, ale pamiętaj, iż w chrześcijaństwie każdy wierzący ma obowiązek głoszenia Słowa Bożego. Myślę, iż w Polsce wypada to wiedzieć.

''Najlepiej postawic w Polsce mur na wzor muru berlinskiego. Nikt nie wyjedzie i nikt nie wjedzie. Bedzie kraj katolicki a reszte wysle sie na Sybir. ''- cytat

Mur???? A po co Ci??? Chyba rozumiem, może to nawiązania do utopijno-socjalistycznej idei Nowej Harmonii Roberta Owena. Dlaczego upadła? Nikt nie chciał pracować, każdy chciał korzystać. Wobec czego stwierdził, iż kolonie socjalno- utopijne należałoby otoczyć murem, aby nikt nie uciekł... To bardzo pasuje do wizji IV Rzeszy... W Krytyce Ci to powiedzieli??? To był eksperyment, którego rezultaty stosowano następnie w ZSRR. Jednak w większej skali...

Tak a propos.... Do Polski nie należy Syberia, jak zatem połączyć wizję kraju otoczonego murem, z którego nikt nie wyjedzie, z kwestią wywózek na Syberię??? Cd minerwa, gdzie logika??? teraz punkt dla mnie....

''50 % Polakow cieszy sie, ze tylnymi drzwiami wprowadzono neokomunizm.''- cytat

Wierzysz mediom reżimowym, tak zwanym reżimowym??? Ponoć tam tak godają, przynajmniej tak w POLITYCE przedstawiają. Cd minerwa, gdybyś znała klasykę lewicowej literatury, wiedziałabyś co powiedział Marks. Wystarczy zaprowadzić demokrację, aby w jej wyniku zaistniał komunizm. Państwa komunistyczne, po drugiej wojnie nazywane były państwami, tak zwanej ''demokracji ludowej''. Nie wiesz o tym? Marksa nie znasz? Co z Ciebie za lewicowiec? Co ty wiesz o kolejnej rewizji Marksa? Wspomina się o tym w POLITYCE (wspomina), z reszty musisz się sama dokształcić. Jak to nazwałaś, neokomuna, do nas idzie, ale z tego kierunku gdzie ten system wymyślono, z zachodu... Slavoj'a Žižek'a poczytaj, Baumana... Znasz jakąś ich pozycję, bez pomocy wujka google???

''wszystko jest pod kontrola jednej partii (patrz prezesa) i kleru (patrz o. Rydzyka).''- cytat

A tak zwany kler łagiewnicki, to komu podlega? POLITYKA niedawno używała jeszcze tego terminu... Gowin z Ziobro też należą do PiS??? W oparciu o co ta partia sprawuje władzę? Wybory sfałszowali??? Dokładnie twoje zachowanie wpisuje się w treść poprzedniego komentarza. Wszelkie rewolucje i przewroty przeprowadza się wbrew ogółowi. Ciemny lud nie wie czego chce, należy go oświecić. Rewolucja, przewrót, nawet krwawy jest przydatny dla ogółu, jest dla jego dobra, a wszelkie ofiary usprawiedliwione. Podziękują jak zostaną uświadomienie (zindoktrynowani). Wiesz kto tak mówił? A współcześnie kto taką retorykę stosuje? Kto dziś narzuca poprawność polityczną, multikulturalizm, hasło, kto nie idzie drogą IV Rzeszy, wypad z UE....

''zeby w Polsce wrocila demokracja a nie demokracyjna atrapa typu bialoruskiego.''- cytat

A dlaczego nie odpowiadasz na pytania w temacie demokracji w RFN? Dlaczego prezydent nie rozpisuje nowych wyborów. Pani Merkelowa.... Kaźmierczyk vel primo voto Merkel, secundo voto Sauer... ma problemy ze stworzeniem rządu??? Ile na to miała czasu? Gdzie UE, gdzie komisje weneckie??? Ile polskiego rynku prasowego należy do polskiego kapitału??? Jaki procent udziału ma w tym kapitał Niemiec? Jak sytuacja z rynkiem prasowym wygląda w Niemczech? Dlaczego Niemcy wycinają nieodwołalnie prastary las, aby zbudować kopalnię... Krytyka Polityczna już się tym nie zajmuje? A o kawiarni ''Nowy Wspaniały Świat'' w Warszawie słyszałaś? Dlaczego to właśnie tam schronili się członkowie antify, przywiezieni z Niemiec, pamiętasz w którym roku? Kto wtedy rządził? Co w tej kawiarni... raczej arsenale.... znalazła policja.... Piękny przykład propagowania ''mowy nienawiści'' o ile tylko tego... Wiesz co jest w ogóle podstawą systemu demokratycznego.... Uświadom mnie, czekam....
bronek91
15-12-2017 23:50
bronek91
Szanowna cd minerwo, dziwi mnie, dlaczego zamieszczasz komentarze, z których dla tematu wątku nic nie wynika a z których treść nie dotyczy tematu artykułu.

Szanowna cd minerwa, dlaczego nie zauważyłaś, zgodnie z ideologią lansowaną przez Krytykę Polityczną.

1) Książka ''Betrojerinka'' - Sam tytuł wskazuje, iż daną profesją zajmują się kobiety.... Dlaczego kobiety..... tylko kobiety. Gdzie mowa przynajmniej o jednym mężczyźnie? Z samego tytułu wynika, iż książka potencjalnie może zostać uznana za dyskryminującą dla mężczyzn. Dlaczego tylko kobieta ma być Betrojerinką? Kobiety są jakieś lepsze od mężczyzn, czy wręcz przeciwnie, gorsze, dlatego ten zawód wykonują? Co z równouprawnieniem. Nie znajduję żadnego fragmentu, ani mowy o nim, z pytaniem, co zrobić aby zwiększyć maskulinizację w tym zawodzie.

2) Kwestia, czy w ogóle zostało postawione pytanie. Dlaczego ten zawód kojarzony jest głównie z kobietami? Jakie czynniki to sprawiają? Kobiety mają gorsze kwalifikacje od mężczyzn? Wtedy ten zawód stanowi element zwiększający wykluczenie społeczne kobiet, zatem powinno się podjąć działania, aby zwiększyć maskulinizację, aby ten zawód przestał być kojarzymy wyłącznie z kobietami, to utrwala stereotypy o kobietach, jako mniej zaradnych, wykonujących gorsze prace niż mężczyźni. Pozostaje jeszcze kwestia, może Niemcy wolą kobiety w tym zawodzie, pytanie dlaczego? Może kobiety są wykorzystywane przez niemieckich staruszków każdej płci, może Niemcy są seksistami?

3) Czy praca nie uchodzi za gorszą w Niemczech? W końcu wykonują ją imigranci, dlaczego nie miejscowi? Jest zapotrzebowanie, zatem w Niemczech ochotników brak? Czy imigranci nie są przez społeczność Niemiec, ze względu na wykonywanie pracy uznawanej za gorszą, inaczej postrzegani? Gorzej traktowana społeczność dłużej się integruje, ma poczucie krzywdy, utrwala stereotypy. Pani Kaźmierczak vel Merkel powinna zadbać o to, aby imigranci z Polski zajmowali więcej posad w lepiej płatnych zawodach.

4) Nie ma wskazanego powodu, dla którego najczęściej osoby podejmują się danej pracy. Może sytuacja społeczna, nierówny podział dochodu narodowego zmusza? Czy aby to nie jest czasem kwestia wyzysku ekonomicznego? Czy w Niemczech kobiety przez starszych wiekiem Niemców nie są czasem wykorzystywane przez wzgląd na ciężką sytuację materialną? Może Pani Kaźmierczyk vel Merkel dla wszystkich imigrantów powinna wprowadzić stałą pensję minimalną, aby ograniczyć przymus ekonomiczny zatrudnienia, który przełożyć się może na wyzysk?

5) Kto chroni te Panie, jeżeli padną ofiarą np. przestępstwa, wyzysku ze strony podopiecznych, molestowania seksualnego?

6) Starość, bycie chorym na starość często związane jest z cierpieniem i bólem... Czy należy zmuszać ludzi do tego, aby poddawali się bezsensownemu cierpieniu? Może eutanazja byłaby lepszym rozwiązaniem? Przeca i tak życia pozagrobowego nie ma... Bóg umarł, bo był wymysłem ludzkiego rozumu, po co się męczyć?

7) Dlaczego swoimi rodzicami nie zajmują się dzieci? Jest to spowodowane konfliktem międzypokoleniowym, brakiem poczucia obowiązku? Może hedoistycznym podejściem do życia?

Cd minerwa, mam nadzieję, iż zapoznałaś się z treścią książki i rozwiejesz wszystkie moje wątpliwości. Tak a propos, na spotkaniu widać jakoś mało mężczyzn.... Dlaczego nie zachowujecie parytetu? Tak a propos, to iż myślę, iż to mężczyźni, to może mi się zdać. Ponieważ istnieje płeć kulturowa i biologiczna. Płeć kulturowa może być inna niż biologiczna, np. ktoś może czuć się kobietą a fizycznie jest mężczyzną. To iż płeć kulturową łączymy z biologiczną, wynika z naszego stereotypowo, kulturowo i przymusowo narzuconego światopoglądu. Zatem nie wiem, czy osoby, które myślę stereotypowo, iż są panami, są nimi rzeczywiście. Może to kobiety, zatem w razie czego nie chcę urazić. To działa także w przeciwną stronę.... W razie wątpliwości.....
bronek91
15-12-2017 23:58
bronek91
cd minerwa
"leonku60 - jak widze, znow Ci zadna baba nie dala. Moze poszukaj sobie Betrojerinki."- cytat

Cd minerwa, poprow się, bo to jak pochodzisz do osób niepełnosprawnych i kobiet, określając je pojęciem ''baby'', jest to zachowanie dla kobiet bardzo krzywdzącym i stanowi pojęcie stereotypowe, pogardliwe, obskuranckie oraz utrwalające stereotypy i dyskryminację. Sorry, ale takie podejście względem innych jest charakterystyczne dla kołtunów, ksenofobów, seksistów, męskich szowinistów i jest strasznie prowincjonalne. Kobiety traktujesz przedmiotowo, jako obiekt zaspokajania pożądań seksualnych, jak widać, tylko i wyłącznie. W kobiecie nie widzisz człowieka, takiego samego jak Ty, ale mówiący przedmiot. Tym samym ograniczasz ambicje i społeczne aspiracje kobiet do bycia podległym mężczyźnie i cementujesz patriarchalny model relacji między-płciowych. Tym samym, przez takie podejście Polska nadal jest postrzegana jako zaściankowy kraj, chory człowiek Europy, który do niej należy tylko i wyłącznie przez położenie.
józek1
16-12-2017 11:05
józek1
bronek - może Ponbóczek ci wyboczy ale jo już nie dum rady. Ty mosz cosik nie tak z deklem i wiylki bajzel we łbie.
Te zarozki to żes erbnoł od partiji tak Piyknie i Szumnie nom ponującej.
Poszukej se betrojerinki to bydziesz w temacie i bydziesz mioł robota w chałpie a nie siedzioł coły dziyń przy komputerze.
bronek91
16-12-2017 11:54
bronek91
Szanowny józek1,
To, iż poniektóre teksty wydają się takie a nie inne w ocenie, to nie moja wina. To nie moje poglądy,tylko gros tych głoszonych przez Krytykę Polityczną, zwłaszcza w zakresie płci biologicznej i kulturowej... Zatem słusznie to podsumowałeś, ino z pretensjami nie do mnie.... Idź do Krytyki a wytłumaczą Ci...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zwłoki w mieszkaniu

22-04-2018 21:30

Ciało 45-letniego mężczyzny znalezione zostało dzisiaj w Międzyświeciu.

wyświetleń: 1723komentarzy: 0

Hokeiści Komety wygrali w WERK Arenie i zostali mistrzami Czech

22-04-2018 20:01

Stalownicy, aby zachować cień szansy na tytuł, musieli wygrać dzisiejsze spotkanie. Ale hokeiści Komety Brno wykorzystali pierwszy meczbol i świętują 13. mistrzostwo w historii klubu.

wyświetleń: 183komentarzy: 0

Nie żyje Tadeusz Kopoczek

22-04-2018 19:00

W sobotę 21 kwietnia zmarł redaktor Tadeusz Kopoczek (03.05.1930-21.04.2018). Miał 87 lat. Znany głownie jako redaktor i fotograf Głosu Ziemi Cieszyńskiej, ale także twórca Cieszyńskiego Klubu Hobystów, działacz harcerski oraz założyciel grupy penetrującej w latach 70-tych XX wieku cieszyńskie podziemia.

wyświetleń: 1215komentarzy: 0

Spotkanie z Iką Graboń - specjalistką od kawy

22-04-2018 18:00

W sobotę (21.04) na terenie księgarnio-kawiarnii Kornel i Przyjaciele w Cieszynie odbyło się spotkanie z Iką Graboń - trenerką baristów, sensorykiem i autorką książki "Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie". Rozmowa dotyczyła nie tylko kawy, ale również poglądów autorki na wiele tematów, a także herbaty i zapachów.

wyświetleń: 246komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Ryszard Cienciała

22-04-2018 15:00

Ryszard Cienciała - kierownik do spraw bezpieczeństwa imprez masowych. Kto odpowiada za bezpieczeństwo?Co stanowi największe zagrożenie?Jacek Porzycki zapytał też o najtrudniejsze sytuacje w pracy, bezpieczeństwo dzieci i gwiazdorzenie celebrytów. Czy w trakcie imprez masowych jesteśmy bezpieczni?Zapraszamy do obejrzenia rozmowy. 

wyświetleń: 453komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

22-04-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 386komentarzy: 0

Jednośladem bezpiecznie do celu

22-04-2018 10:00

Jednośladem bezpiecznie do celu to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak szeroko zakrojona kampania skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów.

wyświetleń: 490komentarzy: 0

Lekcje przyrody w terenie

22-04-2018 08:00

Kolejną klasą, która wiedzę przyrodniczą zamiast w szkolnych murach zdobywała w terenie jest klasa IV z S.P. Nr 2 w Cieszynie. 18 kwietnia w piękny słoneczny poranek grupa pod opieką nauczycielki Kariny Pasterny i pod przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą.

wyświetleń: 355komentarzy: 2

Msze i nabożeństwa online

22-04-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.  

wyświetleń: 623komentarzy: 0

Elektrometal świętował 70. urodziny

21-04-2018 21:00

Wczoraj (20.04) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie świętowano urodziny znanej firmy, głównie na rynku górniczym i gazowniczym. Elektrometal obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Zobacz relację z tego wydarzenia. 

wyświetleń: 1645komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .