Pilch pozostaje liderem!

Wczoraj (10.12), w kanadyjskim Whistler, odbył się drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy okazał się Andreas Wank, a Tomasz Pilch, sensacyjny zwycięzca sobotnich zawodów, zajął siódme miejsce.

W niedzielę bezkonkurenycyjny okazał się 29-letni Niemiec, który, zarówno w pierwszej jak i w drugiej serii, uzyskał najdłuższe odległości (103 oraz 102 m). Podium uzupełnili: Francuz Jonathan Learoyd oraz Słoweniec Ziga Jelar.

Polscy kibice uważnie przyglądali się skokom 17-letniego Tomasza Pilcha. Skoczek z Wisły zaskoczył wszystkich swym występem w sobotę, kiedy zwyciężył i w niedzielę mógł założyć koszulkę lidera. Pilch po pierwszej serii zajmował ósme miejsce. W serii finałowej pogorszył się półtorej metra, ale to i tak pozwoliło mu na przesunięcie się o jedną pozycję w górę i ostatecznie zakończył zmagania na siódmej pozycji.

Z pozostałych Polaków punktował jeszcze Klemens Murańka, który zajął 19. miejsce. Reszta naszych reprezentantów - Paweł Wąsek oraz Bartosz Czyż (obaj WSS Wisła) - nie zdołała przebrnąć przez pierwszą serię.

Siódme miejsce nie musi wcale martwić Tomasz Pilcha, gdyż po dwóch pierwszych konkursach pozostaje na czele Pucharu Kontynentalnego i w przyszłych zawodach, które odbędą się 16 oraz 17 grudnia w fińskiej Ruce, znowu zobaczymy go żółtej koszulce.