Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4998komentarzy: 26

Zasłabł. Pomogli policjanci.

11-12-2017 12:35

W Cieszynie dziś (11.12.2017) policjanci udzielili pomocy mężczyźnie który zasłabł.
Fot. JB Fot. JB

Do zdarzenia doszło o godz. 11.30 w Cieszynie przy ulicy Kochanowskiego- Zdarzenie nie miało związku  z interwencją policyjną. Mundurowi udzielili pomocy mężczyźnie, który prawdopodobnie zasłabł. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które na miejscu udzieliło mężczyźnie pomocy medycznej - informuje mł. asp. Krzysztof Pawlik z KPP w Cieszynie.

(red)
 

źródło: OX.PL
dodał: ES 11-12-2017 12:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (26)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

as355
11-12-2017 12:57
as355
Czyżby znieczulica społeczna że żaden z przechodniów nie zareagował i nie wezwał pogotowie ,,,,Albo artykuł sponsorowany ,albo ludzkie odruchy u mundurowych .Dobrze że facet otrzymał szybko pomoc .
krzysztof.mm
11-12-2017 14:44
krzysztof.mm
to rzeczywiście taki ewenement, że policjanci ludziom pomogli, żeby o tym pisać?... że po pogotowie zadzwonili?!...

na miejscu policji - fakt, z mocno teraz przez dojną zmianę i dowódców bez honoru zszarganym wizerunkiem - jednak bym zaprotestował przeciwko publikowaniu takich bzdetowatych informacji
koszor
11-12-2017 15:27
koszor
Co ci, krzysztofie, UB-ecką emeryturę obcięli, czy jaki masz problem, że w każdym komentarzu politykę wplatasz?
Godefroy
11-12-2017 15:45
Godefroy
Tutaj debile nawet pod artykułami o wichurach, wrzucają swój polityczny bełkot, to już trzeba mieć mocno nasrane w bani, życiowe zera i nieudacznicy.
bronek91
11-12-2017 18:22
bronek91
Gratulacje, nawet szczere gratulacje. Gdyby tym radiowozem nie jechali Policjanci, ale PO- milicjanci, pewnie nikt z nich nic nie zauważyłby. Życzę więcej takich ludzi w Policji. Dobro człowieka jest zawsze sprawą najważniejszą. Szkoda, iż nie wszyscy tacy są.
cd minerwa
11-12-2017 20:00
cd minerwa
Ludzcy policjanci potrzebni sa rowniez pod sejmem, bo "dobro czlowieka jest zawsze sprawa najwazniejsza" , ze zacytuje kolege bronka. Szkoda tylko, ze nie wszyscy policjanci tacy prawi i sprawiedliwi sa.
bronek91
11-12-2017 20:13
bronek91
Niestety cd minerwa, ale PO-milicjantów, inaczej partaczy w tym zawodzie jest za dużo.... Jak dobrze wiesz, już od dłuższego czasu gdzie mogę, zwracam na to uwagę. Najgorszy w tym jest fakt, iż tym złym przykładem są niejednokrotnie zarażani młodsi stażem policjanci. Nie raz np. zgwałcona kobieta skarżyła się, iż w czasie zgłaszania spotykała się z kpinami, z brakiem zrozumienia, z brakiem odpowiedniej pomocy. Tak nie zachowują się Policjanci, ale PO-milicjanci a przykładów takich działań, nie będę tu mnożył. Pytałem się kolegów, dlaczego chcą wstąpić do policji.... Jakie czasem padały odpowiedzi? Żeby pałować, mandaty wlepiać, żeby bezkarnie kiboli lać. Ciekawe czy przed komisją też tacy szczerzy byli...... Niektórym nawet udało się dostać.... Oczywiście nie piszę o wszystkich, ale o wyjątkach, które z Policji należy eliminować, co nie zawsze wychodzi.
cd minerwa
11-12-2017 21:29
cd minerwa
A smierc Igora Stachowiaka na komisariacie we Wroclawiu to za czasow PO czy PiS-milicji. Tylko dzieki dziennikarzom wyszlo szydlo z worka, bo obecna wladza probowala to ukryc. Wiec przestan pisac tamci, bo teraz rzadza oni, ponoc prawi i sprawiedliwi.
krokusik
12-12-2017 00:50
krokusik
Co ciebie bronek91 tak to PO boli? Ja też nie jestem za nimi, ale Ty to po prostu idiotę z siebie robisz upolityczniając każdy swój wpis. Chyba że kasę za to dostajesz jak większość pismakjów.
bolo 5064
12-12-2017 03:54
bolo 5064
Nie rozumiem po co tyle zamieszania.Każdy kto jest świadkiem zdarzenia zagrażającego życiu ma OBOWIĄZEK udzielenia pomocy /wezwanie pogotowia/.Jeżeli tego nie zrobi może być ukarany.Dlatego w działaniu policji nie widzę nic nadzwyczajnego.Nie ma się czym chwalić.
jo.papuga
12-12-2017 09:29
jo.papuga
Jo też nie widzym tu nic nadzwyczajnego, bronek jednak z każdego artykułu wyłusko swój ulubiony podtekst... Na szczyńsci inni też już zaczynajom sie na nim poznować.
skuter66
12-12-2017 16:59
skuter66
Krzysztof jak zwykle kopnij sobie w głowę.
bronek91
12-12-2017 20:28
bronek91
cd. minerwa, Szanowna koleżanko, o ile tak już mogę się do Ciebie zwracać. Jeżeli używam PO/Po/oP/po nie oznacza iż mam na myśli konkretną partię polityczną. ''Po'' to przyimek (1.2) ...służący do tworzenia wyrażeń, w których część za przyimkiem odbyła się wcześniej, niż część przed przyimkiem, lub znajduje się dalej w kolejności.
PO nie używam w znaczeniu politycznym, tylko pojęciowym. PO- milicja, PO jest to podkreślenie, przy użyciu DUŻYCH LITER następstwa po poprzedniej instytucji jaką była milicja, która charakteryzowała się łamaniem powszechnie obowiązującego prawa, prawa człowieka i obywatela, działała w interesie danego reżymu politycznego. Niestety, ale Policja jest sukcesorką Milicji Obywatelskie, mowa o tym jest wyraźnie w samej Ustawie o Policji. Po roz wtóry, niestety, ale w masie spadkowej po Milicji Obywatelskiej Policja przejęła także kadry, które niejednokrotnie nie dopasowały się do nowej sytuacji i pomimo zmiany nazwy, zakazu stosowania pewnych czynności, nie zmienili znacząco swego sposobu postępowania. Oczywiście nie mówią tu tylko o konkretnych osobach, którzy służbę odbywali w Milicji Obywatelskie, ale o ich wychowankach, którzy nadal skłonni są do łamania prawa w pewnych sytuacjach. Wychowankach nie koniecznie w kontekście dosłownym, niejednokrotnie są to ideowi następcy. Dlatego PO- milicja. Nie są to żadne konotacje polityczne. Tak samo jak wchodzisz do toalety i np. widzisz PiSuar - to znak upolitycznienia czy tylko nazwa? W końcu najczęściej znajduje się w tych toaletach przeznaczonych dla mężczyzn. Nie jest to czasem przykład upolitycznienia toalet, utwierdzenia stereotypów? Oczywiście idąc takim tokiem rozumowania iż PO w PO-milicji ma konotacje polityczne. W wyrazie PiSma jest PiS, zatem cały rynek prasowy w Polsce ma konotacje z konkretną partią? Jest wyraz Polityka, to oznacza, iż przestrzeń polityczna jest zawłaszczona przez daną partię, to jest Platformę Obywatelską?

Co do sprawy Igora Stachowiaka, umarł w wyniku bestialskich męczarni, jakich dopuścili się nad tym niewinnym człowiekiem PO-milicjanci za czasów, gdy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym. Natomiast sprawa wyszła na jaw względem opinii publicznej już za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Moim zdaniem Prawo i Sprawiedliwość nie poradziło sobie z rozwiązaniem tej sprawy, postąpiło nieudolnie.
bronek91
12-12-2017 20:31
bronek91
Szanowny krokusik, powtórzę to samo, co zamieściłem w poprzednim komentarzu. Jak wchodzisz do toalety i widzisz PiSuar to przez nazwę zawierającą PIS to znak upolitycznienia toalet? Nic nie upolityczniam, to iż podkreślonie za pomocą DUŻYCH liter kojarzy Cię się tylko z polityką, to twoja sprawa, nie moja. Wielokrotnie na łamach tego portalu pisałem, co rozumiem pod pojęciem PO-milicja. Żadna z przedstawionych z mojej strony treści nie miała charakteru politycznego. Jeżeli ktoś mi za coś płaci, tym czymś twoim zdaniem mają być moje komentarze.... Dziękuję za podanie teorii spiskowej, tylko wykaż mi jeszcze logiczny ciąg twojej tezy. Dlaczego uważasz iż za komentarze dostaję pieniądze, na jakiej podstawie, jestem ciekaw.
bronek91
12-12-2017 20:34
bronek91
Bolo 5064, gdyby każdy przestrzegał przynajmniej prawa, świat byłby piękniejszy a policjantów, sędziów, prokuratorów itd. byłoby z pewnością mniej. To, iż ktoś jest świadkiem zdarzenia np. tego opisanego w treści, nie oznacza, iż jest jednocześnie gwarantem utrzymania życia i zdrowia Pana, który zasłabł. Niestety, ale większość ludzi stara się nie widzieć wątpliwych pod względem prawnym lub moralnym sytuacji. Wtedy nikt np. po sądach i komisariatach nie ciąga, nie trzeba składać zeznań, nie ma się kontaktu z prawem, nie naraża się na konsekwencje odwetu ze strony sprawcy lub jego kolegów lub koleżanek. Działanie Panów Policjantów jest jak najbardziej godne pochwały, zawsze mogli się wymówić, iż np. jechali na interwencję, no bo mieli wezwanie iż pijoki stoją pod sklepem. Nie zrobili tego, dlatego uważam iż takie konkretne zachowania powinny być podkreślane, aby służyły za przykład innym Policjantom, iż w pierwszej kolejności zawsze liczy się dobro człowieka.
bronek91
12-12-2017 20:37
bronek91
jo.papuga, chyć sie lepi jakisik uczciwej roboty bo chyba mosz za kupe czasu.

Toć to ino Ci się zdo..... A może tym Panom Policjantom, też się ino zdało, że kierysik zasłob. Przeca mogli se pojechać dali. Przeca przeganiani pijoków pod sklepem, to je dopiyro powód do dumy i ta niewdzięczno robota, kiero je wykonywano przez doły. Torturowanie Grzegorza Stachowiaki, też należy do tej niewdzięcznej roboty? A teraz idź do tego uratowanego Pana i powiedz mu, że to, iż otrzymał pomoc ze strony Policjantów, to przeca nic nadzwyczajnego i gdyby np. teraz leżoł w marowni, to by się też nic wielkiego nie stało. jo.papuga, z twoich komentarzy ewidentnie wynika, iż lepi byłoby, zamiast deprecjonować zasługi Panów Policjantów, gdybyś kapke zadboł nie ino o wątrobe i nyrki ale jeszcze o głowę bo z tego co widzym strasznie jom nadwyrynżosz. Już żech ci to godoł żech cie rozgzyz i wiym że mało, że nimosz wszyckich doma, to jeszcze pod deklym mosz pusto, nie musisz nie ino mi, ale żodnymu innymu tego furt udowadniać.
cd minerwa
13-12-2017 08:34
cd minerwa
bronek91
piszesz - "co do sprawy Igora Stachowiaka, umarł w wyniku bestialskich męczarni, jakich dopuścili się nad tym niewinnym człowiekiem PO-milicjanci za czasów, gdy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym" - BZDURA, to nieprawda !! zmarl w maju 2016 roku i w tym czasie panowal juz PiS. Widac stacja rezimowa czy o. Rydzyka podaje inne dane. Wystarczy troche wiecej poczytac i nie pisac potem powielanych klamstw.
krzysztof.mm
13-12-2017 17:45
krzysztof.mm
bestialskie męczarnie są wtedy, kiedy człowiek próbuje czytać bronkowe wypociny
bronek91
13-12-2017 22:42
bronek91
Szanowna cd minerwa, W końcu, jeden punkt dla Ciebie, Bronek się pomylił a cd minerwa zauważyła Gratuluje;) Dziękuję za poprawkę;) Niektórzy potrafią się przyznać do błędu. Teraz odpowiedź na pytanie, co to zmienia? To Kaczyński, czy Szydlino te bestie przyjmowała do Policji? A może Wałęsa był w komisji? Tłumaczyłem tyle razy PO w PO-milicji nie ma konotacji politycznej, tylko znaczeniową. Po wtóre, pisałem już tyle razy, nie mam telewizora, a radia to słucham, ale TOK FM. Wiele już pisałem o niedoskonałościach w policji, nie będę ryplejował. Wiem jedno, jeżeli jakikolwiek policjant zrobi coś dobrego, pochwalcie człowieka, niech się czuje dowartościowany, niech wie, że to służba cieszy się szacunkiem społeczeństwa. Natomiast jeżeli ktoś z nich, pojawi się jakiś PO-milicjant, należy tępić, niech wie, że to on jest dla obywatela a nie obywatel dla niego. Cd minerwa, jak chodzi o różnego rodzaju ataki i mowę nienawiści wypowiedz się:

https://www.youtube.com/watch?v=5pSPUAugv5U

https://www.youtube.com/watch?v=ha-RlOx-ln0

To też kłamstwa?
bronek91
13-12-2017 22:45
bronek91
krzysztof.mm to po co to czytasz, skoro Ci to sprawia ból?
krzysztof.mm
14-12-2017 06:36
krzysztof.mm
nie pochlebiaj sobie
nie czytam tych bajdurzeń powyżej jednej linijki tekstu
[raczej chyba mało kto czyta]
jesteś kompletnie niekomunikatywny i generalnie od rzeczy
już ci zresztą kilku tutaj to wypomniało, pora wyciągnąć wnioski
bronek91
14-12-2017 08:34
bronek91
krzysztof.mm po pierwsze w temacie, po drugie, spójrz na siebie, ilu ludzi już Tobie zwracało uwagę...pora wyciągnąć wnioski?
jo.papuga
14-12-2017 12:17
jo.papuga
do bronek
Synku nie wysilej sie tyle z tym pisanim bo se krzywde zrobisz i nie małpuj cudzych (moich do ciebie) tekstów bo to strasznie dziecinnie debilne jest.
A poza tym jak chcesz cosik mondrego napisac to najpiyrw se dobrze poczytej i sie doucz, a nie pisz bzdur tak jak żeś to zrobił w przypadku z odpowiedzialnych za śmierć Igora Stachowiaka. Teraz usiłujesz sie gupkowato i cynicznie tłumaczć wmawiając żeś sie jyny pomylił, ale to je żałosno gówno prowda. Tak nie wyglondo pomyłka, to je po prostu pokłosie twoich przekonań i zrytego TVPis-owską propagandom mózgu. Dopiyro cdminerwa cie kapke zreflektowała. Szkoda że nie idzie zweryfikować tych twoich poprzednich historyjek, z nimi pewnie je podobnie...
A co do Policji to właśnie teraz takowej prawdziwej to nima. Teraz to je jyny PiSlicja kiero pałuje obywateli niezadowolonych z władzy i kiero robi wszystko pod dyktando jedynej słusznej partii. Całkiym tak samo jak w PRL, ale co taki dziecioki jak ty mogom o tym wiedzieć...
bronek91
14-12-2017 20:26
bronek91
jo.papuga, zdradzę Ci tajemnicę, Igor Stachowiak to także wytwór PiSowskiej propagandy, zrealizowany przez TVP.... Jakoś twoje kolejne komentarze potwierdzają jak ulał zdania, które wcześniej o Tobie wygłosiłem. Gdybyś czytał ze zrozumieniem, wiedziałbyś dlaczego nie oglądam TVP.... Pomyłka z partią rządzącą (pół roku z hakiem) nie ma znaczenia w sprawie i nie wpływa na wiarygodność, jest to błąd nieistotny. To nie politycy zamęczyli ale konkretni ludzie. Politycy nie rozwiązali problemu i za to mam do nich żal. Tak a propos, teraz sobie przewiń ile razy to ja skorygowałem cd minerwa... Zatem jo.papuga się nie wysilej, bo dalsze udowodniani twoi własnej nieudolności i tak Ci nic nie do.... Tak a propos, Domaganie się praworządnego państwa nie jest chorobą psychiczną, chyba, że w twoim wyobrażeniu, tak Ci się ino zdo.... możesz się poodnosić do treści zawartych w podanych linkach:
" Policja Warszawa? @Policja_KSP
12.12
Ostatnio nasiliły się przypadki szkalowania Policji, zarzucanie nadużycia uprawnień i brutalnego traktowania uczestników demonstracji. Informacje takie nie mają potwierdzenia w faktach. Pokazujemy "pokojowe" zachowania niektórych osób, agresywnie prowokujących policjantów. (1/2)"

może Ty tez się odniesiesz, to też propaganda?

https://twitter.com/policja_ksp

https://www.youtube.com/watch?v=5pSPUAugv5U&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=ha-RlOx-ln0

Zatem jak chcesz może dać kolejny piękny pokaz chamstwa, ale bez mojego udziału.

Pozdrawiam

skuter66
14-12-2017 20:50
skuter66
Bronek nie tłumacz się tym chorym ludziom , i tak ich nie przekonasz , pewnie mają za to płacone ze składek platformiaków.
jo.papuga
15-12-2017 09:20
jo.papuga
...ot i powiedzioł co wiedzioł... znaloz sie jakisik skuter, pożal sie Boże obrońca ideologii bronka.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Trzy jubileusze i jeden koncert

19-01-2018 21:30

120 urodziny Viktora Ullmanna, 30-lecie Towarzystwa Polsko-Austriackiego Oddział w Cieszynie oraz 100-lecie powstania Republiki Austrii – wczoraj (18.01) w cieszyńskiej Państwowej Szkole Muzycznej, w związku z tymi wydarzeniami, odbył się koncert jubileuszowy.  

wyświetleń: 158komentarzy: 0

O budżecie gminy Dębowiec

19-01-2018 19:15

Dzisiaj przedstawiamy rozmowę z kolejnym wójtem. Naszym gościem jest Tomasz Branny - Wójt Dębowca.

wyświetleń: 536komentarzy: 2

Dzieci będą uczyć się myśleć...

19-01-2018 18:00

Wczoraj (18.01) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się konferencja pod hasłem: ''Edukacja przez Szachy w Szkole''. Jej celem było przybliżenie korzyści płynących z włączenia szachów w proces edukacji. Zainaugurowano również projekt, którym mogą zostać objęte szkoły powiatu cieszyńskiego.

wyświetleń: 254komentarzy: 0

Świątecznie DPS ''Pogodna Jesień''

19-01-2018 16:30

Wczoraj (18.01) grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 odwiedziła mieszkańców Powiatowego Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień". Młodzież zaśpiewała kolędy i przedstawiła jasełka.

wyświetleń: 721komentarzy: 0

Hokeiści cieszyńsko-jastrzębskiego klubu jeszcze w tym roku nie przegrali

19-01-2018 15:30

Trzeci mecz i trzecia wygrana. Tak przedstawia się bilans Czarnych Panter w 2018 roku. Wczoraj (18.01), jedyny polski zespół w Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Lidze, pokonał Nebory B.

wyświetleń: 162komentarzy: 0

Tenisistki stołowe z Chybia okazały się bezlitosne dla łodzianek

19-01-2018 14:30

Magdalena Mazur i spółka, potwierdziły role faworytek i wysoko pokonały MKS Jedynkę Łódź. W środowym (17.01) spotkaniu poniosły tylko dwie porażki.

wyświetleń: 200komentarzy: 0

Historie biblijne w oczach młodzieży

19-01-2018 13:45

W Auli LO im. Kopernika do końca lutego obejrzeć można prace plastyczne nagrodzone w II edycji Powiatowego Konkursu Literacko-Biblijnego pt. „Historie biblijne w oczach młodzieży”.

wyświetleń: 374komentarzy: 0

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 767komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 1073komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.