Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1238komentarzy: 0

Strażacy zjechali do Jasienicy

11-12-2017 17:55

Przedstawiciele gminnych organizacji Związku Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bielskiego przyjechali w czwartek (7.12) do Jasienicy na doroczne spotkanie sprawozdawcze.
W Jasienicy gościli strażacy ochotnicy z powiatu bielskiego, fot. mat.pras./UG Jasienica W Jasienicy gościli strażacy ochotnicy z powiatu bielskiego, fot. mat.pras./UG Jasienica

Zaprosiliśmy druhów z całego powiatu bielskiego, m.in. po to, aby zaprezentować dokonania i stan bojowy naszych gminnych jednostek OSP – wyjaśnia wójt Jasienicy Janusz Pierzyna, jednocześnie prezes gminnego OSP i wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku OSP i członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego. Jasienicka gminna organizacja OSP jest największą w powiecie bielskim, w całym powiecie działa 42 jednostek, z tego aż 12 właśnie w gminie Jasienica. Straże gminy Jasienica liczą sobie ponad 800 członków, kolejnych blisko 160 stanowią młodzi druhowie w strukturach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Trzy jednostki działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

Na spotkaniu byli obecni m.in. wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Jan Borowski, komendant miejski bielskiej Państwowej Straży Pożarnej Zygmunt Mizera, wiceprezes miejskich struktur OSP w Bielsku-Białej Tomasz Otrząsek, a także burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, wójt Porąbki Czesław Bułka oraz wójt Bestwiny Artur Beniowski, którzy również są strażakami ochotnikami.

Uczestników spotkania przywitała orkiestra dęta OSP Jasienica. W trakcie obrad prezes Zarządu Powiatowego OSP Stanisław Nycz zrelacjonował rok pracy organizacji, a także jednostek z całego regionu. Przypomniał o uroczystościach i jubileuszach, a także organizowanych przez strażaków turniejach sportowych oraz sukcesach w znaczniejszych konkursach. Grzegorz Gawęda, przewodniczący komisji ds. młodzieży przy Zarządzie Powiatowym, zaprezentował film z letniego obozu dla młodych strażaków z powiatu bielskiego. Rok pracy podsumowali także przedstawiciele komisji odznaczeń, rewizyjnej oraz historycznej. Z kolei bryg. Tadeusz Szkucik obszernie poinformował uczestników o możliwościach uzyskania dofinansowania z różnych źródeł na działalność i zakup sprzętu dla jednostek OSP.

Wójt Pierzyna podziękował uczestnikom za przybycie, jednocześnie prosił o przekazanie wszystkim druhom strażakom w jednostkach podziękowań za ich całoroczną służbę. – Dziękuję w imieniu samorządów, bo strażacy ochotnicy poświęcają swój czas, a nierzadko także zdrowie i życie, aby w naszych gminach zapewnić bezpieczeństwo wszystkich obywateli – mówił Janusz Pierzyna.
Na zakończenie uczestnicy i goście podzieli się bożonarodzeniowym opłatkiem, zaś panie z jasienickiego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla nich ciepły poczęstunek.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 11-12-2017 17:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Kolęd na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty

22-01-2018 19:20

Zespół Regionalny "Istebna" z Istebnej oraz Chór Męski "Gorol" z Jabłonkowa wystąpili wczoraj (21.01) w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Po koncercie zebrano datki na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty w Cieszynie.

wyświetleń: 326komentarzy: 0

''Bezpieczne ferie''- akcja cieszyńskiej drogówki

22-01-2018 18:15

W minioną sobotę  (20.01.2018 )policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy, razem z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego kontrolowali autokary w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2018''.

wyświetleń: 472komentarzy: 0

Zaginał Adam Kojzar

22-01-2018 16:55

Policjanci poszukują zaginionego Adama Kojzara. 16-letni mieszkaniec Pruchnej ostatni raz był widziany 21 stycznia 2018 r. wieczorem. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 9579komentarzy: 0

Skoczów - posadzą tysiące drzew

22-01-2018 16:30

Rok temu rozdawali sadzonki dębów, teraz posadzą kolejne drzewa. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, odbudowany ma zostać miejski las na Górnym Borze w Skoczowie.

wyświetleń: 648komentarzy: 0

Do Szwajcarii uda się 23-osobowa ekipa, a w niej między innymi Tomasz Pilch

22-01-2018 16:23

Już w najbliższą sobotę (27.01) rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów oraz U-23 w narciarstwie klasycznym. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład, który będzie reprezentował nasz kraj w Goms oraz Kanderstegu.

wyświetleń: 329komentarzy: 0

Ulga rehabilitacyjna na korzystanie z samochodu

22-01-2018 14:55

Rozpoczęły się rozliczenia podatkowe za 2017 rok. Większość z nas korzysta z różnych odliczeń i ulg w tych zeznaniach podatkowych. Jest wśród nich również „ulga rehabilitacyjna", która uległa ostatnio lekkim zmianom.

wyświetleń: 978komentarzy: 0

Nie musisz wyrażać zgody - sporne pismo od Tauronu

22-01-2018 13:00

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele osób w całym kraju (w tym również na terenie Śląska Cieszyńskiego) otrzymało pisma od dostawy energii elektrycznej, w których Tauron domaga się podania określonych danych osobowych, wraz z zaznaczeniem zgód marketingowych. Zgodnie z treścią pisma, wypełnienie oraz odesłanie specjalnego formularza jest obowiązkowe. Jak się jednak okazuje, pismo to wprowadza klientów firmy w błąd, odesłania formularza nie jest obowiązkowe, a samo działanie jest próbą wyłudzenia zgód marketingowych od klientów firmy.

wyświetleń: 3464komentarzy: 3

Wypadek na DK-81

22-01-2018 11:05

W poniedziałek (22.01) otrzymaliśmy informację o wypadku na drodze DK-81 w Ochabach, na pasie w kierunku Pawłowic. 

wyświetleń: 6051komentarzy: 0

Ośnieżyło i zmroziło

22-01-2018 10:55

Nieco poprawiły się warunki na stokach. Dzięki przymrozkowi, cały czas na nartostradach pracują armatki wytwarzające sztuczny śnieg. Wczoraj spadło trochę też tego naturalnego.

wyświetleń: 896komentarzy: 0

W które niedziele w 2018 roku będzie obowiązywał zakaz handlu?

22-01-2018 09:15

Jakiś czas temu informowaliśmy o przyjęciu ustawy, dotyczącej zakazu handlu w niedziele. Zgodnie z jej zapisami, początkowo konsumenci do zamkniętych w niedzielę sklepów przyzwyczajani będą stopniowo. Oczywiście zakaz handlu nie będzie dotyczył między innymi stacji benzynowych, czy też obiektów gastronomicznych (w tym również piekarni i cukierni), jednak centra handlowe, butiki, czy popularne dyskonty będą musiały do zakazu handlu się dostosować.

wyświetleń: 3391komentarzy: 24
Kontakt z redkacją .