Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 6972komentarzy: 16

Uważajmy! Nadciąga halny!

10-12-2017 12:15

To będą ciężkie godziny dla straży pożarnej. Meteorolodzy zapowiadają bardzo silny wiatr. W porywach, w górach może mieć prędkość nawet 115 kilometrów na godzinę. Niewykluczone, że wiele drzew zatarasuje drogi, zrywane mogą być linie energetyczne.

Prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 60 km/h, z porywami do 115 km/h, z kierunków południowych – ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Biuro wydało ostrzeżenie II stopnia dla obszaru Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Wiatr nasilać ma się od godzin popołudniowych w niedzielę. Ostrzeżenie IMiGW obowiązuje od godziny 16:00 (niedziela) do 3:00 w nocy (poniedziałek), a także od godziny 15:00 (poniedziałek) do godziny 13:00 (wtorek).

Jak informuje portal Łowcy Burz Podbeskidzie – Prędkość wiatru w szczytowych partiach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego w porywach może przekraczać 110km/h, lokalnie dochodząc do 130km/h.

Silny, południowy wiatr ma wiać przez cały poniedziałek, aż do wtorkowego poranka. Halny przyniesie sporo ciepłych mas powietrza. We wtorek na termometrach możemy zobaczyć nawet 12 stopni. Służby apelują, aby usunąć z balkonów i tarasów luźne obiekty i nie parkować pod drzewami.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 10-12-2017 12:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (16)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Klubowiczka007
10-12-2017 14:18
Klubowiczka007
Lecz on odpowiedział:
"Zaprawdę, powiadam wam: ''Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny...''
danwis811
10-12-2017 19:20
danwis811
''On bowiem jest tym, który kształtuje góry i stwarza wiatr, i objawia człowiekowi swoje zamysły; On stwarza zorzę poranną i mrok i kroczy po wyżynach ziemi: a imię jego Pan, Bóg Zastępów.'' Księga Amosa 4,13
krzysztof.mm
10-12-2017 21:25
krzysztof.mm
hmm...
po pierwszych słowach myślałem, że to o Kaczyńskim jakiś poroniony poeta napisał znowu laurkę - a zresztą, co za różnica
bronek91
10-12-2017 22:03
bronek91
Był Grzegorz, teraz pora na Schetynę. Już się boję co będzie jak Schulz nadejdzie...
Przepierón
10-12-2017 22:25
Przepierón
bronek91, martwisz się się, że Schlulz mniej da na bezsensowne inwestycje i wyrzucanie w błoto? Będzie trzeba racjonalniej gospodarować a nie tężnie solankowe po wsiach, pomiędzy gnojownikami budować.
knefel
10-12-2017 23:46
knefel
ja-sioKrzysio czy jak ci tam jeszcze, tobie się wydaje że myślisz. Myślenie to za wysokie progi dla ciebie.
krzysztof.mm
11-12-2017 03:59
krzysztof.mm
ten powyżej
bardzo mi miło, że ci się nie podoba :D
bronek91
11-12-2017 09:50
bronek91
Przepierón, mogym się zgodzić, iż część kasy z UE idzie w błoto, albo raczej w miejscowe układy. Jednak w przypadku Schulz'a, myślę iz trudno mówić lub przewidywać bardziej racjonalną gospodarkę. Raczej w przeciwną stronę. Pewnie bydzie AA dofinansowywać.... Bimbrownie lokalne, gorzelnie no bo na tym sie raczej zno. Tak szczerze to polityk rangi Wałęsy, albo nawet gorszy i spodziewać wiele się po nim ni można. Zatem pewnikiem jest iż narobi więcej szkód niż jakisik orkan...
Przepierón
11-12-2017 10:19
Przepierón
bronek91, więcej szkód w europie jak Makrela narobiła nikt nie jest w stanie narobić.
knefel
11-12-2017 12:06
knefel
Ja-sioKrzysio czy jak ci tam jeszcze, jedyne co mi się nie podoba to nocna zmiana,która dla ciebie jak widać po wpisie jest dobra. No ale po takim katolu jak ty to czego oczekiwać?
ondrik
11-12-2017 12:38
ondrik
Ciekawe, czemu zawsze po przepieronie występuje knefel i to nie pierwszy raz. Tydzień od nich jest spokój a potem nagle się obydwaj 'produkują'. Nie jest to jedna i ta sama osoba? (-:
Godefroy
11-12-2017 15:50
Godefroy
Idźcie ułomy z tą swoją polityką na jakiś gówniany portal typu onet.pl, banda kretynów z jednej jak i drugiej strony
bronek91
11-12-2017 18:18
bronek91
Godefroy, Ty pierwszy, daj przykład;)
krzysztof.mm
11-12-2017 20:46
krzysztof.mm
do tego gościa z ekstazą nerwową
przeczekaj
minie halny, polepszy ci się
Przepierón
11-12-2017 21:14
Przepierón
ondrik, bardzo dziękuję, za zainteresowanie moją osobą bo ja tego nie zauważyłem. W postach jest 2,5 godz różnicy i przykro mi że nikt w międzyczasie nikt nic nie napisał. Kup sobie 2 kg młotek i jebnij sie nim dobrze między oczy, nie gwarantuje , ale może pomóc. Kombinujesz jak koń pod górke a jesteś w błędzie.
knefel
11-12-2017 21:31
knefel
Cóż nie będę dyskutował z ondrik-iem bo moja obecność na tym portalu ogranicza się tylko i wyłącznie do dwulicowego ja-siakrzysia,ale uśmiałem się do łez czytając Twoją wypowiedź przepierón. 2kg.młotek to stanowczo za mało, no ale niech się borok cieszy, w końcu wydaje się mu że myśli.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zwłoki w mieszkaniu

22-04-2018 21:30

Ciało 45-letniego mężczyzny znalezione zostało dzisiaj w Międzyświeciu.

wyświetleń: 1721komentarzy: 0

Hokeiści Komety wygrali w WERK Arenie i zostali mistrzami Czech

22-04-2018 20:01

Stalownicy, aby zachować cień szansy na tytuł, musieli wygrać dzisiejsze spotkanie. Ale hokeiści Komety Brno wykorzystali pierwszy meczbol i świętują 13. mistrzostwo w historii klubu.

wyświetleń: 183komentarzy: 0

Nie żyje Tadeusz Kopoczek

22-04-2018 19:00

W sobotę 21 kwietnia zmarł redaktor Tadeusz Kopoczek (03.05.1930-21.04.2018). Miał 87 lat. Znany głownie jako redaktor i fotograf Głosu Ziemi Cieszyńskiej, ale także twórca Cieszyńskiego Klubu Hobystów, działacz harcerski oraz założyciel grupy penetrującej w latach 70-tych XX wieku cieszyńskie podziemia.

wyświetleń: 1215komentarzy: 0

Spotkanie z Iką Graboń - specjalistką od kawy

22-04-2018 18:00

W sobotę (21.04) na terenie księgarnio-kawiarnii Kornel i Przyjaciele w Cieszynie odbyło się spotkanie z Iką Graboń - trenerką baristów, sensorykiem i autorką książki "Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie". Rozmowa dotyczyła nie tylko kawy, ale również poglądów autorki na wiele tematów, a także herbaty i zapachów.

wyświetleń: 246komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Ryszard Cienciała

22-04-2018 15:00

Ryszard Cienciała - kierownik do spraw bezpieczeństwa imprez masowych. Kto odpowiada za bezpieczeństwo?Co stanowi największe zagrożenie?Jacek Porzycki zapytał też o najtrudniejsze sytuacje w pracy, bezpieczeństwo dzieci i gwiazdorzenie celebrytów. Czy w trakcie imprez masowych jesteśmy bezpieczni?Zapraszamy do obejrzenia rozmowy. 

wyświetleń: 453komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

22-04-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 386komentarzy: 0

Jednośladem bezpiecznie do celu

22-04-2018 10:00

Jednośladem bezpiecznie do celu to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak szeroko zakrojona kampania skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów.

wyświetleń: 489komentarzy: 0

Lekcje przyrody w terenie

22-04-2018 08:00

Kolejną klasą, która wiedzę przyrodniczą zamiast w szkolnych murach zdobywała w terenie jest klasa IV z S.P. Nr 2 w Cieszynie. 18 kwietnia w piękny słoneczny poranek grupa pod opieką nauczycielki Kariny Pasterny i pod przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą.

wyświetleń: 355komentarzy: 2

Msze i nabożeństwa online

22-04-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.  

wyświetleń: 623komentarzy: 0

Elektrometal świętował 70. urodziny

21-04-2018 21:00

Wczoraj (20.04) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie świętowano urodziny znanej firmy, głównie na rynku górniczym i gazowniczym. Elektrometal obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Zobacz relację z tego wydarzenia.