Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2743komentarzy: 3

Czy w Cieszynie przybędzie miejsc parkingowych?

08-12-2017 19:50

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Cieszyna powrócił temat parkingów. Włodarz miasta przedstawił radnym informację na temat podejmowanych działań związanych z usytuowaniem parkingów w Cieszynie. Żadne konkretne decyzje nie zostały jednak podjęte.
Cieszyńscy samorządowcy znów dyskutowali na temat parkingów / fot. arc.ox.pl Cieszyńscy samorządowcy znów dyskutowali na temat parkingów / fot. arc.ox.pl

Temat parkingów, a właściwie ich niedobór w Cieszynie, został poruszony na ostatniej (30.11) sesji Rady Miejskiej. Burmistrz Ryszard Macura przedstawił radnym informację na temat możliwych lokalizacji wielopoziomowych parkingów. 

Dodatkowe miejsca parkingowe mogłyby powstać w Cieszynie przy ul. 3-go Maja (teren byłego amfiteatru) – to miejsce jest najczęściej brane pod uwagę, przy ul. Michejdy (poniżej kościoła Elim), przy ul. Limanowskiego (teren za budynkiem Limanowskiego 9) oraz przy ul. Miarki (teren u zbiegu ulic 3-go Maja i Miarki). Jednym z wariantów jest również wspólna realizacja miasta z Powiatem Cieszyńskim budynku łączącego funkcję hali sportowej i parkingu wielopoziomowego. W tym zakresie nie ma jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia.

Temat parkingów znacznie ożywił dyskusję podczas obrad, jednak nie padły żadne konkretne rozwiązania.  Radny Adam Swakoń apelował by zakończyć dyskusję i podjąć wreszcie jakieś decyzje co do przyszłości miejsc parkingowych w mieście. Zwrócił uwagę samorządowców również na inną, nie braną do tej pory pod uwagę przez władze, lokalizację.

Proszę pomyśleć o placu na którym zlokalizowane są garaże za Domem Narodowym. Jesteśmy wygodni i obawiam się, że jeżeli wybudujemy parking wielopoziomowy zbyt daleko od centrum, sklepów, urzędów itd. być może okaże się, że wykosztujemy się, a spora ilość miejsc parkingowych będzie pusta. Tutaj mamy plac zabudowany, w mojej ocenie, w sposób nieracjonalny parterowym garażami. Można by zainteresować się tym teren w perspektywie strategii rozwoju miasta. Tego placu w tej przedstawionej analizie nikt nie bierze pod uwagę. Proszę rozważy również tę lokalizację, tak żeby pieniądze zainwestowane w przyszły parking, nie były pieniędzmi utopionymi, ale dobrze zagospodarowanymi – zwracał uwagę Swakoń.

W przedstawionej przez włodarzy informacji pojawiła się również wzmianka na temat bieżących działań związanych z rozwiązywaniem problemów parkingowych w mieście. Jak czytamy w przedstawionym piśmie, w latach 2015-2017 przybyło miejsc parkingowych przy następujących ulicach: Hajduka (część wschodnia 77 miejsc parkingowych), Korfantego (23 miejsca parkingowe), Liburnia (teren koło MZD 11 miejsc parkingowych), Michejdy (135 miejsc parkingowych). 

Zwrócono również uwagę, iż w 2015 roku przebudowane zostały parkingi w rejonie Baltony i Młyńskiej Bramy, gdzie łącznie znajduje się 67 miejsc parkingowych.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 08-12-2017 19:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mstudnicki
09-12-2017 00:33
mstudnicki
Niedobór parkingów.. chyba mamy ich za dużo, gdyż na ul. Hajduka wzdłuż 3 kamienic + teren pod Cieszynianką zlikwidowano parkingi (także dla mieszkańców, łącznie ok. 20-30 miejsc, i wybrukowano ścieżkę rowerową. Mieszkańcy są oburzeni, a rowerzystom to i tak lotto.. Kiedyś na spotkaniu władz z mieszkańcami po zadaniu pytania któregoś z mieszkańców o te miejsca parkingowe padła odpowiedź "nie możemy państwu zagwarantować miejsc parkingowych". No i zrobili po swojemu wbrew mieszkańcom.
as355
09-12-2017 08:16
as355
Parkingów nie będzie ,,bo nasi (obrońcy,, SM )nie mieli by co fotografować a co za tym idzie nie mieli by co robić .Pozdrawiam naszych wybrańców na urzędzie .
krokusik
09-12-2017 16:15
krokusik
@as355 Może idźmy tym tropem i niech SadoMaso(sm) mają książeczki w których kierowcy będą się podpisywać za pomoc w parkowaniu? W końcu to oni najwięcej plątają się po miejscach parkingowych(polując) więc teren znają. Wiem że żaden inżynier by tego nie wymyślił, ale może w tym kierunku iść? Ehm. Ale prościej uxupić mandatem, niż pomóc. Ciekawe ile kasy ma miasto z parkingów, a ile z nieprzepisowego parkowania.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Kolęd na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty

22-01-2018 19:20

Zespół Regionalny "Istebna" z Istebnej oraz Chór Męski "Gorol" z Jabłonkowa wystąpili wczoraj (21.01) w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Po koncercie zebrano datki na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty w Cieszynie.

wyświetleń: 326komentarzy: 0

''Bezpieczne ferie''- akcja cieszyńskiej drogówki

22-01-2018 18:15

W minioną sobotę  (20.01.2018 )policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy, razem z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego kontrolowali autokary w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2018''.

wyświetleń: 472komentarzy: 0

Zaginał Adam Kojzar

22-01-2018 16:55

Policjanci poszukują zaginionego Adama Kojzara. 16-letni mieszkaniec Pruchnej ostatni raz był widziany 21 stycznia 2018 r. wieczorem. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 9572komentarzy: 0

Skoczów - posadzą tysiące drzew

22-01-2018 16:30

Rok temu rozdawali sadzonki dębów, teraz posadzą kolejne drzewa. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, odbudowany ma zostać miejski las na Górnym Borze w Skoczowie.

wyświetleń: 648komentarzy: 0

Do Szwajcarii uda się 23-osobowa ekipa, a w niej między innymi Tomasz Pilch

22-01-2018 16:23

Już w najbliższą sobotę (27.01) rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów oraz U-23 w narciarstwie klasycznym. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład, który będzie reprezentował nasz kraj w Goms oraz Kanderstegu.

wyświetleń: 328komentarzy: 0

Ulga rehabilitacyjna na korzystanie z samochodu

22-01-2018 14:55

Rozpoczęły się rozliczenia podatkowe za 2017 rok. Większość z nas korzysta z różnych odliczeń i ulg w tych zeznaniach podatkowych. Jest wśród nich również „ulga rehabilitacyjna", która uległa ostatnio lekkim zmianom.

wyświetleń: 978komentarzy: 0

Nie musisz wyrażać zgody - sporne pismo od Tauronu

22-01-2018 13:00

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele osób w całym kraju (w tym również na terenie Śląska Cieszyńskiego) otrzymało pisma od dostawy energii elektrycznej, w których Tauron domaga się podania określonych danych osobowych, wraz z zaznaczeniem zgód marketingowych. Zgodnie z treścią pisma, wypełnienie oraz odesłanie specjalnego formularza jest obowiązkowe. Jak się jednak okazuje, pismo to wprowadza klientów firmy w błąd, odesłania formularza nie jest obowiązkowe, a samo działanie jest próbą wyłudzenia zgód marketingowych od klientów firmy.

wyświetleń: 3462komentarzy: 3

Wypadek na DK-81

22-01-2018 11:05

W poniedziałek (22.01) otrzymaliśmy informację o wypadku na drodze DK-81 w Ochabach, na pasie w kierunku Pawłowic. 

wyświetleń: 6049komentarzy: 0

Ośnieżyło i zmroziło

22-01-2018 10:55

Nieco poprawiły się warunki na stokach. Dzięki przymrozkowi, cały czas na nartostradach pracują armatki wytwarzające sztuczny śnieg. Wczoraj spadło trochę też tego naturalnego.

wyświetleń: 896komentarzy: 0

W które niedziele w 2018 roku będzie obowiązywał zakaz handlu?

22-01-2018 09:15

Jakiś czas temu informowaliśmy o przyjęciu ustawy, dotyczącej zakazu handlu w niedziele. Zgodnie z jej zapisami, początkowo konsumenci do zamkniętych w niedzielę sklepów przyzwyczajani będą stopniowo. Oczywiście zakaz handlu nie będzie dotyczył między innymi stacji benzynowych, czy też obiektów gastronomicznych (w tym również piekarni i cukierni), jednak centra handlowe, butiki, czy popularne dyskonty będą musiały do zakazu handlu się dostosować.

wyświetleń: 3391komentarzy: 24
Kontakt z redkacją .