Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 944komentarzy: 0

Zebrzydowice: aktywni seniorzy

10-12-2017 09:30

Aerobik w basenie, prelekcje, spotkania integracyjne, warsztaty rękodzieła. Zebrzydowice i Petrovice u Karvine realizują projekt bezpłatnych zajęć dla seniorów 60+.
Dla seniorów przygotowano m.in. warsztaty rękodzieła, fot. UG Zebrzydowice Dla seniorów przygotowano m.in. warsztaty rękodzieła, fot. UG Zebrzydowice

Od września bieżącego roku realizowany jest nowy projekt skierowany do mieszkańców gminy Zebrzydowice i Petrovice u Karvine pn. „AKTYWNY SENIOR 60 +” . Dofinansowane z Unii zajęcia w ramach tego projektu są bezpłatne dla seniorów powyżej sześćdziesiątego roku życia i, jak zapowiadają władze, będą kontynuowane do czerwca 2018 roku. Wszystkie zajęcia objęte programem cieszą się wielkim zainteresowaniem mieszkańców obu gmin.

- Na początku każdego miesiąca organizowane jest spotkanie integracyjne, na którym seniorzy informowani są o realizacji projektu i odbywają się zapisy na zajęcia w bieżącym miesiącu. W październiku na spotkaniu integracyjnym gościliśmy przedstawicieli OSP w Zebrzydowicach, którzy przedstawili seniorom sposób postępowania w razie zagrożenia pożarowego i udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy. W listopadzie naszym gościem był dr Tadeusz Kania z UŚ w Cieszynie, który wygłosił prelekcję na temat Uniwersytetu Trzeciego Wieku i kulturowych problemów seniorów. Z okazji Dnia Seniora grudniowe spotkanie integracyjne uświetniła nam młodzież z Gimnazjum w Zebrzydowicach swoim ciekawym i wesołym występem. Dwa razy w miesiącu na basenie przy SP w Zebrzydowicach prowadzone są zajęcia Agua Areobic, a na sali gimnastycznej przy ZS Petrovice prowadzona jest dla seniorów gimnastyka na matach – relacjonuje Wanda Kowalska - koordynator projektu.

W ramach projektu organizowane były również wspólne wyjazdy do teatru w Cieszynie i w Karvinie, zorganizowano ognisko i kurs komputerowy. - Dwa razy w miesiącu prowadzone są warsztaty z zakresu rękodzieła artystycznego. Zajęcia te pokazały jakie talenty drzemały w „złotych rączkach” seniorów naszych gmin. Robótki wykonane przez seniorów na warsztatach w ramach projektu będą wystawione w dniu 09.12.2017 w ZS Petrovice u Karvine przy okazji kiermaszu świątecznego organizowanego przez KGW w Petrovicach oraz w okresie przedświątecznym na sali sesyjnej w Urzędzie Gminy w Zebrzydowicach – zapowiada Kowalska.

Rozpoczęte w okresie wakacyjnym, poza projektem, zajęcia Nordic Walking są kontynuowane nadal raz w tygodniu. Również poza projektem, od dwóch miesięcy raz w tygodniu, prowadzone są dla seniorów zajęcia z Jogi. - Trzeba zaznaczyć, że zainteresowanie seniorów wszystkimi zajęciami wynikającymi z projektu i poza nim nie maleje i że projekt ten spełnia oczekiwania środowiska seniorów – podkreśla koordynatorka projektu.

red./mat.pras.
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 10-12-2017 09:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Trzy jubileusze i jeden koncert

19-01-2018 21:30

120 urodziny Viktora Ullmanna, 30-lecie Towarzystwa Polsko-Austriackiego Oddział w Cieszynie oraz 100-lecie powstania Republiki Austrii – wczoraj (18.01) w cieszyńskiej Państwowej Szkole Muzycznej, w związku z tymi wydarzeniami, odbył się koncert jubileuszowy.  

wyświetleń: 157komentarzy: 0

O budżecie gminy Dębowiec

19-01-2018 19:15

Dzisiaj przedstawiamy rozmowę z kolejnym wójtem. Naszym gościem jest Tomasz Branny - Wójt Dębowca.

wyświetleń: 536komentarzy: 2

Dzieci będą uczyć się myśleć...

19-01-2018 18:00

Wczoraj (18.01) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się konferencja pod hasłem: ''Edukacja przez Szachy w Szkole''. Jej celem było przybliżenie korzyści płynących z włączenia szachów w proces edukacji. Zainaugurowano również projekt, którym mogą zostać objęte szkoły powiatu cieszyńskiego.

wyświetleń: 254komentarzy: 0

Świątecznie DPS ''Pogodna Jesień''

19-01-2018 16:30

Wczoraj (18.01) grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 odwiedziła mieszkańców Powiatowego Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień". Młodzież zaśpiewała kolędy i przedstawiła jasełka.

wyświetleń: 721komentarzy: 0

Hokeiści cieszyńsko-jastrzębskiego klubu jeszcze w tym roku nie przegrali

19-01-2018 15:30

Trzeci mecz i trzecia wygrana. Tak przedstawia się bilans Czarnych Panter w 2018 roku. Wczoraj (18.01), jedyny polski zespół w Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Lidze, pokonał Nebory B.

wyświetleń: 162komentarzy: 0

Tenisistki stołowe z Chybia okazały się bezlitosne dla łodzianek

19-01-2018 14:30

Magdalena Mazur i spółka, potwierdziły role faworytek i wysoko pokonały MKS Jedynkę Łódź. W środowym (17.01) spotkaniu poniosły tylko dwie porażki.

wyświetleń: 200komentarzy: 0

Historie biblijne w oczach młodzieży

19-01-2018 13:45

W Auli LO im. Kopernika do końca lutego obejrzeć można prace plastyczne nagrodzone w II edycji Powiatowego Konkursu Literacko-Biblijnego pt. „Historie biblijne w oczach młodzieży”.

wyświetleń: 374komentarzy: 0

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 767komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 1073komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.

wyświetleń: 888komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .