Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3357komentarzy: 0

Rozświetlenie z Radiem ZET

07-12-2017 17:55

Choinka na rynku już jest, ale jeszcze nie świeci swoim pełnym blaskiem. Uroczyste rozświetlenie bożonarodzeniowego drzewka przed nami. Do wspólnej zabawy przygrywać będzie Radio ZET!
Rynek w Ustroniu jest magiczny. fot arc ox.pl Rynek w Ustroniu jest magiczny. fot arc ox.pl

W najbliższą sobotę 9 grudnia na ustrońskim rynku rozbłysną świąteczne iluminacje. Tysiącami lampek zamigocze choinka. Uroczyste rozświetlenie zaplanowano na godzinę siedemnastą. Jednak już od południa na rynku wiele się będzie działo. - Czynne będą już budki jarmarku. Będzie można zakupić pierwsze prezenty –naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki UM w Ustroniu.

Prawdziwa zabawa rozpocznie się w sobotę w południe. Na rynku odbywać się będą różnorakie warsztaty artystyczne. Organizatorzy szczególnie zapraszają na zajęcia z tworzenia własnych ozdób choinkowych. Będą to drewniane gwizdki i inne ozdoby: - Będzie można otrzymać pamiątkową bombkę. Cały czas towarzyszyć nam będą relacje i wejścia 'na żywo' w Radiu ZET. Bowiem Ustroń, jako jedno z czterech miast, znalazło się na trasie Świątecznego Konwoju Radia ZET - dopowiada Kaźmierczak.

W sobotę od godziny 15.00 zaplanowano występy artystyczne. Będzie też spektakl teatralny – Mikołajkowe marzenia do spełnienia. Wystąpi m.in. zespół 'Purple Sky'. Podobnie jak rok temu w momencie rozświetlenia choinki - o godzinie 17.00 - przygrywać będzie kapela 'Zwyrtni'. Każdy z obecnych na rynku otrzymać ma świecącą niespodziankę. Kolejny raz miasto rejestrować będzie moment rozświetlenia choinki. Będzie można się później zobaczyć na filmie reklamowym miasta.

Ale sobota 9 grudnia to dopiero pierwszy dzień przedświątecznych zabaw. Przez kolejne dni grudnia na rynku trwać będzie jarmark. - W niedzielę od godziny 14.00 ciąg dalszy Fabryki Kreatywności. Będziemy robić m.in. świąteczne mydełka. Później możemy je komuś sprezentować. Takie podarunki własnoręcznie wykonane są najpiękniejsze – podkreśla Katarzyna Czyż – Kaźmierczak.

Każdy chętny będzie mógł przygotować drewniane gwiazdki i własnoręcznie je udekorować. Nimi przyozdabiane będą żywe choinki, które staną wokół ustrońskiej stajenki. W niedzielę na rynku wspólna zabawa z Mikołajem, wystąpi również kapela 'Równica'. A cały czas wiele kramików ze świątecznymi potrawami.

Kolejny weekend zapowiada się nie mniej ciekawie. W sobotę 16 grudnia od godzin 14 warsztaty artystyczne. Później występy – Gamma 2, Zespół MISTIC (polscy Gregorianie), a na finał koncert Karoliny Kidoń i jej gości. 17 grudnia po południu ciąg dalszy warsztatów, w tym zajęcia z Akademią Esprit. O 15 na rynku wystąpi Estrada Ludowa 'Czantoria'. 13.30 – to czas dla Kapeli 'Watra'. Na finał o16.00 wystąpi Estrada Regionalna 'Równica'.

Jednak to nie koniec jarmarku, bowiem potrwa on na ustrońskim rynku aż do 26 grudnia. Na bieżąco relacje z wydarzeń będą zamieszczane na profilu facebookowym Miasta Ustroń


Red.
 

Materiał sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: JB 07-12-2017 17:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

4 lata Budżetu Obywatelskiego

24-02-2018 12:15

W styczniu bieżącego roku zostały ogłoszone wyniki głosowania w czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego w Cieszynie. Ideą BO jest zaproszenie mieszkańców do angażowania się w sprawy miasta przez współdecydowanie o wykorzystaniu części budżetu. Dzięki temu mieszkańcy mają również szansę sami wybrać, co w ich mieście jest najbardziej potrzebne.

wyświetleń: 34komentarzy: 0

AVION: Vlatislav Hofman

24-02-2018 10:15

W czwartek (22.02) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbył się wykład, w czasie którego zostały życie i twórczość Vlatislava Hofmana - czeskiego artysty, którego wystawy podziwiali ludzie w Paryżu, czy też Mediolanie. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki, dał się poznać jako malarz, scenograf, grafik a także architekt.

wyświetleń: 95komentarzy: 0

Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności

24-02-2018 08:00

Początek roku w administracji państwowej to okres, m.in. w którym startują różnego rodzaju projekty, programy, dofinansowania, dopłaty itp. Nie inaczej jest w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można składać m.in. wnioski na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych (II kwartał), Aktywny Samorząd 2018 (II kwartał), projekty dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

wyświetleń: 329komentarzy: 0

Trzy wypadki w powiecie...

23-02-2018 23:55

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności aż trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ciężko ranne. Do pierwszego wypadku doszło  wczoraj w Międzyświeciu. Do dwóch kolejnych dzisiaj- pierwszy miał miejsce w Harbutowicach, kolejny w Chybiu, skąd kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala.

wyświetleń: 3374komentarzy: 5

O pasterstwie i nie tylko - czyli XVII Forum Rolnicze

23-02-2018 20:25

Dzisiaj (23.02) w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbyło się XVII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej. Tegoroczną edycję poświęcono m.in. hodowli owiec.

wyświetleń: 722komentarzy: 0

Co z tą filozofią?

23-02-2018 19:00

W czwartek (22.02) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się wykład, zatytułowany "Kłopoty filozofią na co dzień, co z tą filozofią?". Tym razem miejsce przy mównicy zajął prof. dr hab. Andrzej Noras, który przybliżył słuchaczom czym filozofia się zajmuje oraz jaki dziś ma wymiar.

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Fanfara Transylwania w Goleszowie

23-02-2018 18:15

W czwartek (22.02) w EtnoChacie Topolej w Goleszowie odbył się koncert orkiestry dętej Fanfara Transylwania. Muzycy przyjechali z dalekiej Transylwanii, aby zaprezentować rytmy bałkańskie i nie tylko. Rumuńska orkiestra dęta jest jedną z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr na świecie, w swojej karierze występowali na terenie całej Europy, a także na innych kontynentach.

wyświetleń: 316komentarzy: 0

Chcą sprzedać były komisariat

23-02-2018 16:25

Przez lata w tragicznych warunkach musieli pracować tutaj skoczowscy policjanci. Teraz kiedy budynek jest już pusty, gmina chce się go pozbyć.

wyświetleń: 2048komentarzy: 0

Wypadek w Harbutowicach

23-02-2018 15:25

Przed godziną 15-tą doszło do wypadku w Harbutowicach.

wyświetleń: 6678komentarzy: 1

Jak zdobyć dofinansowanie do studiów

23-02-2018 14:30

Według polskiego prawa studiować może każda osoba posiadająca świadectwo dojrzałości. Jednakże to co w teorii wydaje się proste, nie zawsze udaje się zrealizować tak łatwo w praktyce.

wyświetleń: 755komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .