Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 674komentarzy: 0

Koszarowe gry komputerowe

04-12-2017 17:25

Były zarówno odniesienia do historii, jak i fantastyczne wizje przyszłości. Były logiczne zagadki, strzelanki i gry z wykorzystaniem dźwięków. Dwie doby dla młodych projektantów gier okazały się bardzo owocnym czasem.
Zwycięska drużyna Pierwszego Games Jam w Cieszynie. Fot. Bartłomiej Kukucz Zwycięska drużyna Pierwszego Games Jam w Cieszynie. Fot. Bartłomiej Kukucz

W ARP Games w Cieszynie po raz pierwszy odbył się Games Jam, w którym uczestniczyło ponad 60 osób. Od piątkowego wieczoru do niedzieli tworzyli oni krótkie wersje gier komputerowych. Tematem przewodnim było miejsce, w którym odbywał się event, czyli dawne wojskowe koszary. Jak można było zobaczyć podczas prezentacji prac, pomysłów i ciekawych ujęć tematu nie brakowało.

Swoje propozycje „koszarowych” gier zaprezentowało osiem zespołów projektowych. Oceniało je jury w składzie: Roman Smoczyński (Winzebra) oraz Aleksander Caban (Carbon Studio). Najlepszą okazała się gra muzyczna „Bad Sounds” stworzona przez zespół studentów Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Artystycznego w Cieszynie.

- To jest gra, której do tej pory nigdzie nie widzieliśmy. Ma duże szanse na zdobycie rynku, bo już tutaj widać jak wiele zabawy było podczas jej testowania – mówił podczas ogłoszenia wyników Roman Smoczyński.
Jurorzy przyznali także dwa wyróżnienia, które trafiły do twórców gry „Wszyscy jesteśmy majorami” oraz „Za mundurem elementy hydrauliczne sznurem”. – Była to bardzo zabawna gra, w której chcieliśmy docenić nie tylko humor, ale również sporą dawkę absurdu – dodał Aleksander Caban.

Zaprezentowano także gry, podczas których bohater przechodził przez labirynt korytarzy i rozwiązując kolejne zagadki, mógł dostać się do kolejnych drzwi oraz poziomów gry. Uczestnicy chętnie przywoływali historie i legendy związane z koszarowym życiem. Wykorzystywano także technologię Virutal Reality, która przenosiła gracza do pokoju przesłuchań. Jego zadaniem było takie odpowiadanie na stawiane pytania, by uniknąć śmierci.

ARP Games Jam to rozgrzewka przed największym na świecie hackhatonem, czyli maratonie projektowania gier, jakim jest Global Game Jam. Konkurs odbywa się w ponad 500 lokalizacjach na całym świecie. Najbliższy zaplanowano na 26-28 stycznia 2018 r. Organizatorem cieszyńskiego Game Jam’u było ARP Games oraz Samorząd Studencki cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego.
 

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB 04-12-2017 17:25
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

4 lata Budżetu Obywatelskiego

24-02-2018 12:15

W styczniu bieżącego roku zostały ogłoszone wyniki głosowania w czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego w Cieszynie. Ideą BO jest zaproszenie mieszkańców do angażowania się w sprawy miasta przez współdecydowanie o wykorzystaniu części budżetu. Dzięki temu mieszkańcy mają również szansę sami wybrać, co w ich mieście jest najbardziej potrzebne.

wyświetleń: 61komentarzy: 0

AVION: Vlatislav Hofman

24-02-2018 10:15

W czwartek (22.02) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbył się wykład, w czasie którego zostały życie i twórczość Vlatislava Hofmana - czeskiego artysty, którego wystawy podziwiali ludzie w Paryżu, czy też Mediolanie. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki, dał się poznać jako malarz, scenograf, grafik a także architekt.

wyświetleń: 100komentarzy: 0

Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności

24-02-2018 08:00

Początek roku w administracji państwowej to okres, m.in. w którym startują różnego rodzaju projekty, programy, dofinansowania, dopłaty itp. Nie inaczej jest w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można składać m.in. wnioski na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych (II kwartał), Aktywny Samorząd 2018 (II kwartał), projekty dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

wyświetleń: 344komentarzy: 0

Trzy wypadki w powiecie...

23-02-2018 23:55

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności aż trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ciężko ranne. Do pierwszego wypadku doszło  wczoraj w Międzyświeciu. Do dwóch kolejnych dzisiaj- pierwszy miał miejsce w Harbutowicach, kolejny w Chybiu, skąd kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala.

wyświetleń: 3495komentarzy: 5

O pasterstwie i nie tylko - czyli XVII Forum Rolnicze

23-02-2018 20:25

Dzisiaj (23.02) w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbyło się XVII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej. Tegoroczną edycję poświęcono m.in. hodowli owiec.

wyświetleń: 729komentarzy: 0

Co z tą filozofią?

23-02-2018 19:00

W czwartek (22.02) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się wykład, zatytułowany "Kłopoty filozofią na co dzień, co z tą filozofią?". Tym razem miejsce przy mównicy zajął prof. dr hab. Andrzej Noras, który przybliżył słuchaczom czym filozofia się zajmuje oraz jaki dziś ma wymiar.

wyświetleń: 318komentarzy: 0

Fanfara Transylwania w Goleszowie

23-02-2018 18:15

W czwartek (22.02) w EtnoChacie Topolej w Goleszowie odbył się koncert orkiestry dętej Fanfara Transylwania. Muzycy przyjechali z dalekiej Transylwanii, aby zaprezentować rytmy bałkańskie i nie tylko. Rumuńska orkiestra dęta jest jedną z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr na świecie, w swojej karierze występowali na terenie całej Europy, a także na innych kontynentach.

wyświetleń: 318komentarzy: 0

Chcą sprzedać były komisariat

23-02-2018 16:25

Przez lata w tragicznych warunkach musieli pracować tutaj skoczowscy policjanci. Teraz kiedy budynek jest już pusty, gmina chce się go pozbyć.

wyświetleń: 2070komentarzy: 0

Wypadek w Harbutowicach

23-02-2018 15:25

Przed godziną 15-tą doszło do wypadku w Harbutowicach.

wyświetleń: 6716komentarzy: 1

Jak zdobyć dofinansowanie do studiów

23-02-2018 14:30

Według polskiego prawa studiować może każda osoba posiadająca świadectwo dojrzałości. Jednakże to co w teorii wydaje się proste, nie zawsze udaje się zrealizować tak łatwo w praktyce.

wyświetleń: 760komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .