Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 8525komentarzy: 13

Popołudnie z kolizjami

03-12-2017 22:20

Dzisiaj (03.12) do godziny, policja zanotowała sześć kolizji na drogach powiatu cieszyńskiego.
W Ustroniu dachował samochód. fot. kontakt24 W Ustroniu dachował samochód. fot. kontakt24

Po południu znacznie pogorszyły się warunki na drogach. Padający śnieg i mżawka, tworzyły bardzo śliską nawierzchnię na jezdniach. W Ustroniu, nieopodal siebie, doszło do dwóch kolizji. W jednej z nich samochód dachował. W Ustroniu na DW 941 kierujący audi 54-letni mieszkaniec Brzeska, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Wpadł do rowu i doprowadził do wywrócenia samochodu na dach. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

 

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 03-12-2017 22:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

wojtoj
04-12-2017 07:56
wojtoj
Kierowca został ukarany mandatem za nieudolność służb utrzymujących drogi.
gluszec
04-12-2017 09:29
gluszec
Tak masz absolutną rację - na wszystkich drogach w jednej chwili powinno pojawić się tysiące pojazdów utrzymania dróg aby ślepi i nierozgarnięci kierowcy nawet nie zdążyli zuważyć, że pada śnieg i może być ślisko. Dobrze, że głupota nie boli bo w aptekach może zabraknąć środków przeciwbólowych.
fazol1
04-12-2017 10:17
fazol1
Gluszec czego Ty się tak spinasz rana? To że służby są po tyłach z utrzymaniem wiadomo nie od dziś. A wystarczy bardziej przyłożyć się do pracy i dyspozytor i kierownicy. Widzę czasami pługopiaskarki z lekko uniesionym pługiem i w ogóle słabo się starają. I wkurza mnie to że państwo musi też zarobić na czyimś nieszczęściu. Jakby było mało kosztów naprawy auta to jeszcze mandat. To potrafi człowieka zdołować na maxa.
gluszec
04-12-2017 10:50
gluszec
Służby drogowe są od właściwego utrzymania dróg i od nich należy tego wymagać.
Kierowca pojazdu ma dostosować styl jazdy do warunków panujących na drodze - tylko tyle i aż tyle.
hanbes
04-12-2017 12:19
hanbes
Gluszec - zgadzam się z tobą! Nie czytaj tych "mądrali", oni zawsze muszą wcisnąć swoje trzy grosze a takich głupców mających mniemanie iż są lepsi od Kajetanowicza na drogach jest mnóstwo!
wojtoj
04-12-2017 12:46
wojtoj
niestety przez podejście osób pokroju gluszca, służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg mają przekonanie o swojej bezkarności, a wszyscy są zdani na ich łaskę lub niełaskę.

Podam inny przykład. Jeżeli złamiesz nogę na oblodzonym chodniku przed moim domem to winne będzie niedostosowanie sposobu chodzenia do warunków panujących na chodniku czy winny będę ja jako, że nie odśnieżyłem chodnika? W tej kwestii prawo potrafi być jednoznaczne.

Niestety w kwestii utrzymania dróg jest dużo niedomówień, a odpowiedzialność za wszystkie zaniedbania w zakresie zimowego utrzymania dróg, ponoszą niestety kierowcy, którzy "niedostosowali prędkości do warunków panujących na drodze"
jahu
04-12-2017 12:56
jahu
Niestety sporo aut jeździ jeszcze na letnich oponach. Wiem bo widzę jakie kolejki są u wulkanizatorów. Takie są potem skutki.
wodz dziewieciu niedzwiedzi
04-12-2017 13:28
wodz dziewieciu niedzwiedzi
Dziwne jak maciarewicz sie rozdupil pod toruniem to rozne komisje i experymenty drogowe i wyszlo ze to wina drogi i zle utrzymanej nawierzchni a tu dokladnie to samo --nieudolnosc utrzymania drogi
mitsutech
04-12-2017 14:55
mitsutech
Nie że bym tam lubiał Maciarewicza, ale wodzu dz.n. głupoty pieprzysz!
Za tamto zdarzenie zarzutu dostał kierowca ŻW który BMW X5 uderzył w tył limuzyny Maciarawicza i spowodował całe to domino.
A co do tematu wiodącego to kierowcę obowiązują zasady ruchu drogowego opisane w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, a tam z kolei nigdzie nie jest napisane że droga musi być czarna i że nie może być śliska.
Jest natomiast napisane m.in w art 19 iż kierujący pojazdem obowiazany jest jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem przy uwzględnieniu warunków w jakich odbywa się ruch... (m.in musi wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne i stan drogi, etc...). Ponad to kierowcę w czasie jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych obowiązuje art. 30, że o kluczowym artykule 1 już nawet nie wspomnę.
Tak więc jeżeli ktoś nie potrafi jeździć w zimie to nich siedzi w domu, albo niech chociaż nie obwinia drogowców za własną ułomność i nieznajomość przepisów, bo to jak widać kosztuje.
No i oczywiście nic nie zastąpi zdrowego rozsądku... kierowca musi cały czas myśleć, obserwować i przewidywać, tylko tyle i aż tyle.
Drogowcy owszem, mają robić swoje, ale o efektach ich pracy Kodeks Drogowy nic nie mówi. Pamiętaj o tym wszystkim drogi kierowco (jeden z drugim) i jak umiesz liczyć to licz na siebie.
Tak czy inaczej jeżeli ktoś na śliskiej drodze wpadnie w poślizg to dostanie mandat jak najbardziej zgodnie z prawem i to niezależnie od tego czy się to komuś podoba czy nie. Pozdrawiam.
krokusik
04-12-2017 18:26
krokusik
@mitsutech - sypnąłeś z rękawa paragrafami, więc może więcej? Gdzie w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym jest napisane że drogowcy mają odśnieżać drogi? A jeśli jest to w jakim terminie i do jakiego stanu? Z jaką częstotliwością? Nie ma? To po cholerę ta instytucja istnieje?
Przepierón
05-12-2017 11:04
Przepierón
Nieudacznicy drogowi zawsze znajdą wymówke, teraz śnieg, lód no i oczywiście drogowcy są winni, Nieudacznikom drogowym najlepiej zrobić podgrzewane drogi, ale to za mało bo będą jeszcze mokre, trzeba by było je osuszać, tylko to nie może nic kosztować a najlepiej gdyby to tym nieudolnym świętym krowom w 99,9 % zła UNIA finansowała.
Co w takim razie latem jest powodem tylu kolizji a nawet karamboli? Odp. wasza nieudolność, nieudacznictwo frajerstwo i bezmózgowie.
Przepierón
05-12-2017 11:15
Przepierón
Kamerki Dashcam nagrywają nieudaczników drogowych, tu macie przykłady debilizmu. Debile nie wiedzą, że zimą trzeba jeździć wolniej i w odstępach.
https://www.youtube.com/watch?v=bkk-80kLRpA
https://www.youtube.com/watch?v=tZq7RdACASs

mitsutech
05-12-2017 19:00
mitsutech
No własnie panie krokusik, o to chodzi że nigdzie w Kodeksie Drogowym nie jest napisane że drogi mają być odśnieżone. Każdy myślący człowiek powinien wiedzieć że jak jest zima, to musi być zimno... i to chyba naturalne że wówczas drogi mogą być zaśnieżone, oblodzone i etc... Zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego to kierowca jest zobowiązany przedsięwziąć odpowiednie (adekwatne do sytuacji drogowej) środki ostrożności i to na nim ciąży odpowiedzialność za doprowadzenie do ewentualnego zdarzenia. Nieodśnieżona, czy oblodzona droga wcale go z tej odpowiedzialności nie zwalnia, a nawet wręcz przeciwnie... A ewentualna praca drogowców to tylko dodatek, pomoc, ułatwienie podróżowania itp... czy tak trudno to zrozumieć...? Do niektórych to nie dociera, muszą przekonać się na własnej skórze, ale wtedy są w ciężkim szoku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

4 lata Budżetu Obywatelskiego

24-02-2018 12:15

W styczniu bieżącego roku zostały ogłoszone wyniki głosowania w czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego w Cieszynie. Ideą BO jest zaproszenie mieszkańców do angażowania się w sprawy miasta przez współdecydowanie o wykorzystaniu części budżetu. Dzięki temu mieszkańcy mają również szansę sami wybrać, co w ich mieście jest najbardziej potrzebne.

wyświetleń: 38komentarzy: 0

AVION: Vlatislav Hofman

24-02-2018 10:15

W czwartek (22.02) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbył się wykład, w czasie którego zostały życie i twórczość Vlatislava Hofmana - czeskiego artysty, którego wystawy podziwiali ludzie w Paryżu, czy też Mediolanie. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki, dał się poznać jako malarz, scenograf, grafik a także architekt.

wyświetleń: 96komentarzy: 0

Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności

24-02-2018 08:00

Początek roku w administracji państwowej to okres, m.in. w którym startują różnego rodzaju projekty, programy, dofinansowania, dopłaty itp. Nie inaczej jest w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można składać m.in. wnioski na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych (II kwartał), Aktywny Samorząd 2018 (II kwartał), projekty dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

wyświetleń: 330komentarzy: 0

Trzy wypadki w powiecie...

23-02-2018 23:55

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności aż trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ciężko ranne. Do pierwszego wypadku doszło  wczoraj w Międzyświeciu. Do dwóch kolejnych dzisiaj- pierwszy miał miejsce w Harbutowicach, kolejny w Chybiu, skąd kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala.

wyświetleń: 3387komentarzy: 5

O pasterstwie i nie tylko - czyli XVII Forum Rolnicze

23-02-2018 20:25

Dzisiaj (23.02) w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbyło się XVII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej. Tegoroczną edycję poświęcono m.in. hodowli owiec.

wyświetleń: 723komentarzy: 0

Co z tą filozofią?

23-02-2018 19:00

W czwartek (22.02) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się wykład, zatytułowany "Kłopoty filozofią na co dzień, co z tą filozofią?". Tym razem miejsce przy mównicy zajął prof. dr hab. Andrzej Noras, który przybliżył słuchaczom czym filozofia się zajmuje oraz jaki dziś ma wymiar.

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Fanfara Transylwania w Goleszowie

23-02-2018 18:15

W czwartek (22.02) w EtnoChacie Topolej w Goleszowie odbył się koncert orkiestry dętej Fanfara Transylwania. Muzycy przyjechali z dalekiej Transylwanii, aby zaprezentować rytmy bałkańskie i nie tylko. Rumuńska orkiestra dęta jest jedną z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr na świecie, w swojej karierze występowali na terenie całej Europy, a także na innych kontynentach.

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Chcą sprzedać były komisariat

23-02-2018 16:25

Przez lata w tragicznych warunkach musieli pracować tutaj skoczowscy policjanci. Teraz kiedy budynek jest już pusty, gmina chce się go pozbyć.

wyświetleń: 2050komentarzy: 0

Wypadek w Harbutowicach

23-02-2018 15:25

Przed godziną 15-tą doszło do wypadku w Harbutowicach.

wyświetleń: 6682komentarzy: 1

Jak zdobyć dofinansowanie do studiów

23-02-2018 14:30

Według polskiego prawa studiować może każda osoba posiadająca świadectwo dojrzałości. Jednakże to co w teorii wydaje się proste, nie zawsze udaje się zrealizować tak łatwo w praktyce.

wyświetleń: 757komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .