Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 430komentarzy: 0

Stalownicy wracają z punktem

03-12-2017 23:30

W 28. kolejce Tipsport Extraligi, Trzyniec zmierzył się w Home Monitoring Arenie, z liderem, Pilznem. O zwycięzcy zadecydowała dogrywka, w której sekundę przed zakończeniem, bramkę na wagę dwóch punktów zdobył Miroslav Indrak.
Stalowników we wtorek (5.12), czeka mecz w Lidze Mistrzów. Fot.:twitter.com/hcocelari.cz Stalowników we wtorek (5.12), czeka mecz w Lidze Mistrzów. Fot.:twitter.com/hcocelari.cz

Pierwsze groźniejsze sytuacje stworzyli gosćie, ale to gospodarze jako pierwsi zadali cios. I to dość szybko, bo już w czwartej minucie Petr Straka otworzył wynik spotkania. Niecałych dziesięć minut później, Ondrej Kovarcik powędrował na ławkę kar. Hokeiści Pilzna okazali się bezlitośni i wykorzystali, pierwszą w meczu, przewagę. 

W drugiej części spotkania, kibice widzieli trzy bramki, które padły w przeciągu dwóch minut. Najpierw Martin Ruzicka zdobył kontaktowego gola, ale po krótkiej chwili Milan Gulas znowu przywrócił swej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Milan Doudera ale zmniejszył stratę, zdobywając gola w przewadze. Stalownikom, na wykorzystanie gry w przewadze, wystarczyło... pięć sekund.

Trzecia tercja zakończyła się na korzyść gości. Ruzicka zdobył drugą bramkę w spotkaniu, udowodniając że jest w dobrej formie. W regulaminowym czasie gry już żaden z bramkarzy nie skapitulował i mecz wydłużył się o, dodatkowych, pięć minut. W dogrywce Ruzicka wykonywał rzut karny, ale w tym starciu górą wyszedł bramkarz gospodarzy, Svoboda. Jakby tego było mało, w ostatniej sekundzie, Indrak pokonał Hamerlika i gospodarze mogli zacząć świętować.

Nie jesteśmy zadowoleni z tego, jak potoczył się początek tego spotkania. Dostaliśmy szybko bramkę, a poziom naszej gry nie był dobry. Ale w drugiej połowie meczu zagralismy świetnie i walczyliśmy o więcej niż jeden punkt. Cieszy mnie nastawienie moich podopiecznych, iż nie poddali się przy stanie 1:3. Spotkanie stało na wysokim poziomie, co dowodzi, że obie druzyny chcą grać atrakcyjny hokej - przyznał na pomeczowej konferencji, trener Stalowników, Vaclav Varada.

Trzyniec pozostaje w tabeli na trzecim miejsce, ale po dzisiejszym dniu, strata do pierwszych dwóch drużyn znowu wzrosła (do lidera, Pilzna dziewięć punktów). Podopieczni Vaclava Varadi nie mają zbyt dużo czasu na odpoczynek, bo już w ten wtorek (5.12) czeka ich spotkanie w Lidze Mistrzów. Do WERK Areny przyjadą hokeiści szwedzkiego zespołu - Brynas IF. 

Tipsport Extraliga, 28. kolejka

HC Skoda Plzen - HC Ocelari Trinec 4:3 po dogrywce (2:0, 1:2, 0:1, 1:0)

4' Straka, 13' Kratena, 34' Gulas, 65' Indrak – 34' Martin Ruzicka, 35' Doudera, 53' Martin Růžička


Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: AP 03-12-2017 23:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

4 lata Budżetu Obywatelskiego

24-02-2018 12:15

W styczniu bieżącego roku zostały ogłoszone wyniki głosowania w czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego w Cieszynie. Ideą BO jest zaproszenie mieszkańców do angażowania się w sprawy miasta przez współdecydowanie o wykorzystaniu części budżetu. Dzięki temu mieszkańcy mają również szansę sami wybrać, co w ich mieście jest najbardziej potrzebne.

wyświetleń: 55komentarzy: 0

AVION: Vlatislav Hofman

24-02-2018 10:15

W czwartek (22.02) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbył się wykład, w czasie którego zostały życie i twórczość Vlatislava Hofmana - czeskiego artysty, którego wystawy podziwiali ludzie w Paryżu, czy też Mediolanie. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki, dał się poznać jako malarz, scenograf, grafik a także architekt.

wyświetleń: 98komentarzy: 0

Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności

24-02-2018 08:00

Początek roku w administracji państwowej to okres, m.in. w którym startują różnego rodzaju projekty, programy, dofinansowania, dopłaty itp. Nie inaczej jest w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można składać m.in. wnioski na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych (II kwartał), Aktywny Samorząd 2018 (II kwartał), projekty dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

wyświetleń: 339komentarzy: 0

Trzy wypadki w powiecie...

23-02-2018 23:55

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności aż trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ciężko ranne. Do pierwszego wypadku doszło  wczoraj w Międzyświeciu. Do dwóch kolejnych dzisiaj- pierwszy miał miejsce w Harbutowicach, kolejny w Chybiu, skąd kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala.

wyświetleń: 3435komentarzy: 5

O pasterstwie i nie tylko - czyli XVII Forum Rolnicze

23-02-2018 20:25

Dzisiaj (23.02) w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbyło się XVII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej. Tegoroczną edycję poświęcono m.in. hodowli owiec.

wyświetleń: 726komentarzy: 0

Co z tą filozofią?

23-02-2018 19:00

W czwartek (22.02) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się wykład, zatytułowany "Kłopoty filozofią na co dzień, co z tą filozofią?". Tym razem miejsce przy mównicy zajął prof. dr hab. Andrzej Noras, który przybliżył słuchaczom czym filozofia się zajmuje oraz jaki dziś ma wymiar.

wyświetleń: 315komentarzy: 0

Fanfara Transylwania w Goleszowie

23-02-2018 18:15

W czwartek (22.02) w EtnoChacie Topolej w Goleszowie odbył się koncert orkiestry dętej Fanfara Transylwania. Muzycy przyjechali z dalekiej Transylwanii, aby zaprezentować rytmy bałkańskie i nie tylko. Rumuńska orkiestra dęta jest jedną z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr na świecie, w swojej karierze występowali na terenie całej Europy, a także na innych kontynentach.

wyświetleń: 318komentarzy: 0

Chcą sprzedać były komisariat

23-02-2018 16:25

Przez lata w tragicznych warunkach musieli pracować tutaj skoczowscy policjanci. Teraz kiedy budynek jest już pusty, gmina chce się go pozbyć.

wyświetleń: 2057komentarzy: 0

Wypadek w Harbutowicach

23-02-2018 15:25

Przed godziną 15-tą doszło do wypadku w Harbutowicach.

wyświetleń: 6695komentarzy: 1

Jak zdobyć dofinansowanie do studiów

23-02-2018 14:30

Według polskiego prawa studiować może każda osoba posiadająca świadectwo dojrzałości. Jednakże to co w teorii wydaje się proste, nie zawsze udaje się zrealizować tak łatwo w praktyce.

wyświetleń: 760komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .