Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4999komentarzy: 11

Ósmy miesiąc i 3 promile...

27-11-2017 13:30

Sprawowała opiekę nad dwójką swoich małoletnich dzieci i miała w organizmie prawie 3 promile. Matkę zatrzymali policjanci z Jasienicy. To nie wszystko kobieta jest w zaawansowanej ciąży a w czasie interwencji znieważyła stróżów prawa, lekarza i pracownika socjalnego.

Do zdarzenia doszło w piątek (24.11.2017) po południu. Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z prywatnych domów w gminie Jasienica, gdzie młoda matka w stanie nietrzeźwości sprawowała opiekę nad dwójką swoich synów w wieku 2 i 9 lat.

- Badanie alkomatem wykazało, że kobieta – będąca w ósmym miesiącu ciąży – miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W czasie interwencji 29-latka zachowywała się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie wobec interweniujących mundurowych i pracownika socjalnego. Znieważała ich słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Agresywna była także wobec lekarza pogotowia, który został wezwany na miejsce, celem udzielenia jej pomocy. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie w dalszym ciągu zachowywała się agresywnie wobec personelu – opisuje podinspektor Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.

Sprawczyni usłyszy teraz zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Za przestępstwa te grozi jej do 5 lat za kratami. Jak informuje rzecznik policjanci skierują też wobec  kobiety  sprawę opiekuńczą do sądu rodzinnego. O dalszym losie zatrzymanej rozstrzygnie wkrótce prokurator.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR 27-11-2017 13:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

STEVEabc
27-11-2017 14:29
STEVEabc
Świetnie!!!! 500+ znakomicie się sprawdza. Co tam, że matka była nawalona jak ruski czołg. Ważne, że następna pociecha w drodze. (-:
koszor
27-11-2017 16:47
koszor
Wysterylizować patologię. Nie dość, że nie zajmuje się dziećmi, to jeszcze ryzykuje, że nienarodzone dziecko będzie cierpieć na FAZ. Za chwilę będzie pukać do drzwi domu samotnej matki i narzekać, jaki to świat jest zły i niesprawiedliwy.
krolik bugs
27-11-2017 18:51
krolik bugs
Głosowała pewnie na PiS
skuter66
27-11-2017 19:04
skuter66
Trzeba walczyć z patologią jednak przyrost naturalny jest potrzebny do egzystencji narodowej, 2+2 to minimum . 500+ jest wsparciem dla rodzin a nie patologii. Nie głosowałem na PIS ale w następnych wyborach to zrobię bo nie ma żadnej alternatywnej partii na którą można by głosować. Program ,który realizują jest mi bliski z małymi poprawkami.
.Gucio
27-11-2017 20:33
.Gucio
No i co? Jej sprawa, jej dom , jej dzieci. Stało się coś? Zazdrosny sąsiad widział flaszke a nie został poczęstowany to zakapował sąsiadke. Ciekaw jestem ilu z was w sobote na bani dzieci pilnowało a teraz świętoszków udaje.
bronek91
27-11-2017 22:51
bronek91
Niektórzy, choć w treści artykułu nie jest napisane, Zakładają iż osoba pobiera 500 plus i głosuje na PiS. Na jakiej podstawie? Pieniądze z tego funduszu nie są z przeznaczeniem dla danej osoby, ale dla dzieci. Sorry, ale dawniej nie było żadnych 500 + i patologie tego typy były. Podejrzewam, iż jest wysokie prawdopodobieństwo, iż osoba nie była przy wyborach, zatem zakładanie, iż jest to wyborca PiS, jest infantylne. A jeżeli była, to innych partii patologia nie popiera?

No trzeba przyznać, kobieta zaszalała. Natomiast opieka świadczona dzieciom, przez ich pijanych opiekunów, jest zjawiskiem w Polsce, niestety powszechnym zwłaszcza w weekendy. Łatwo sprawdzić, wieczorem podzwońcie po znajomych, iż popsuł się samochód i trzeba przyjechać, ciekawe ilu nie będzie na bani...
hanbes
28-11-2017 11:04
hanbes
Aż przykro czytać o takich matkach... bronek66: Wierzysz, że ktoś rezygnuje z 500+ ? Skoro ma już dwoje i "w drodze" z następnym nie korzysta z tego? Sam piszesz, że ta kasa jest dla dzieci. Zgoda ale (rzadko bo rzadko) nie zawsze wykorzystywana jest na potrzeby pociech co widać jak wyżej... Przyznajesz to w następnej części komentarza, a może zmienić zasady finansowania np. zwrot kosztów po przedłożeniu paragonu...?
yamah
28-11-2017 11:16
yamah
Może głosowała na PiS, może nie... Za to w następnych wyborach na pewno zagłosuje, bo jak nie trudno zauważyć te ich populistyczne programy są tego typu ludziom bardzo bliskie...
Jeszcze mieszkanie+ takim dać i penerstwo stanie się klasą panującą.
Cynizm, hipokryzja, obłuda, ciemnota, hołota...
No i ta bezustanna propaganda sukcesu... aż sie rzygać chce... całkiem jak w PRL-u.
Dobra zmiana trwa i trwa mać.
hanbes
28-11-2017 11:34
hanbes
yamah: Najgorsze to to że ta "dobra zmiana" jest popierana przez fanatyków którzy w tym nie widzą nic zdrożnego... Mnie osobiście najbardziej martwi że skumali się z tymi ogolonymi debilami ( młodzież wszechpolska)... To się dobrze nie skończy...
bronek91
28-11-2017 22:03
bronek91
@hanbes
"Wierzysz, że ktoś rezygnuje z 500+?"- cytat

Już zaznaczałem, w tekście nie ma mowy o tym, czy osoba pobiera 500+, in plus nie wszyscy biorą. Aby otrzymać świadczenie, należy się zwrócić z wnioskiem, nie wszyscy to czynią. Nie wszyscy biorą, choć przyznaję, iż ci są w mniejszości. Nie zapominaj, iż świadczenie nie musi pobierać matka, może to ojciec dostaje i nie dzieli się z mamą? Do tego nie wiemy, czy podobna sytuacja powtarzała się wcześniej, może to był jednorazowy wyskok?
Reasumując twoją wypowiedź, można dojść do wniosku, iż gdyby nie 500+, który nie wiadomo, czy dostaje, nie doszłoby do tej patologii? Zatem to nie człowiek jest winny zajścia, ale 500+, zatem co? Może doszło do zawinienia na przedpolu czynu zabronionego;)? Winna jest osoba, nie program. To nie widelec jest winny temu, iż Kalisz jest gruby, ani nie szampon winny, iż Borys Budka jest łysy.

Zapomniałeś jeszcze o jednym, gdyby dana osoba pobierała nawet 500+, to nie oznacza, iż alkohol był zakupiony właśnie za pieniądze ze świadczenia. Może akurat wypłatę dostała albo jakąś darowiznę np. od sąsiada.

"nie zawsze wykorzystywana jest na potrzeby pociech co widać jak wyżej... Przyznajesz to w następnej części komentarza"- cytat

W drugiej części swojego komentarza pisałem o patologii wielu rodzin, która polega na tym, iż rodzice występują pod wpływem środków odurzających jako jedyni gwaranci bezpieczeństwa swoich nieletnich dzieci. To inny problem, niż marnotrawienie środków z programu 500+, ale nie twierdzę, iż czasem problemy są związane. W przypadku, gdy środki są przepijane, poszczególne ośrodki opieki społecznej mają możliwość zamiany kwoty na świadczenia nie w pieniądzu, ale materialne. Zwrot kosztów po przedłożeniu paragonu niczego nie rozwiązuje, a nawet komplikuje system. Trzeba zatrudnić osobę, która je będzie "kolekcjonowała". Tak przy okazji, skarbówka już się przekonała niejednokrotnie o braku skuteczności tej metody. Wielokrotnie byłem świadkiem, jak uzależnieni otrzymywali pomoc po przedłożeniu paragonu. Co robili? Używki nadal kupowali a paragony brali np. od znajomych.
Program 500+ nie jest problemem, straszne jest to, iż jest to jedyna propozycja na rozwiązywanie kwestii niżu demograficznego. Zagrożeniem jest także w pewnych fragmentach plan Morawieckiego, który zakłada, iż lukę pokoleniową należy uzupełnić imigrantami z Ukrainy. Ordynarne jest zagwarantowanie przez rząd PiS emerytur Ukraińcom, którzy coś przepracowali u siebie na Ukrainie i 2 lata w Polsce. Mają mieć możliwość otrzymywania emerytury w Polsce, płaconej przez polskiego podatnika w wysokości przynajmniej najniższej polskiej stawki. To są prawdziwe zagrożenia, nie 500+. Mówię to jako zadeklarowany chadek.

Jeżeli mógłbym rozważać jakąś propozycję zmiany warunków udzielania świadczenia. Jak zgodnie stwierdziliśmy, pieniądze są dla dzieci. Zatem powinno być zagwarantowane iż pieniądze ze świadczenia są własnością dzieci a rodzice występują jedynie jako zarządcy majątku dzieci. Wówczas po osiągnięciu pełnoletności, dzieci mogłyby, gdyby chciały, domagać się rozliczenia z danej kwoty. Gdyby okazało się, iż środki zostały zmarnotrawione a miejscowy OPS nie zauważyłby tego i nie zmienił formy wypłaty środków. Wówczas dzieci mogłyby domagać się wypłaty zmarnotrawionej sumy. Czym innym są kwestie procesowe, ich wynik, ale gwarantowało by to choć w minimalnym stopniu ochronę praw dzieci.

Proszę też nie wiązać stereotypowo osoby z elektoratem danej partii. Każda partia ma swój narażony na patologie elektorat a tak przy okazji, kto najczęściej ostatnio wygrywa wybory w więzieniach? Jakie poparcie miał Duda a jakie Komorowski?
hanbes
29-11-2017 09:24
hanbes
No cóż, w wielu punktach twojego elaboratu się zgadzam. Jednak jest to tylko "gdybanie" bo nie znamy co się faktycznie z tą matką stało. Czytając twój komentarz mniemam że mam do czynienia z inteligentną osobą. Program 500+ masz opanowany, szkoda że w tak wielu kwestiach się nie zgadzamy. Twoja propozycja wykorzystania kasy na dzieci to na razie tylko marzenie... Ale już przykład wyborów w więzieniach to była złośliwość...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 209komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 210komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 168komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 256komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 473komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 731komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 705komentarzy: 0

Stalowników dzieli jedna wygrana od półfinału

22-03-2018 11:15

Kto gra u siebie, ten zwycięża. Takim prawem toczy się ćwierćfinałowa seria pomiędzy Trzyńcem a Pardubicami. Piąte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stalowników, którzy wczoraj (21 marca) gościli rywali w Werk Arenie. Podopieczni Vaclava Varadi prowadzą w serii 3:2, a gra się do czterech zwycięstw.

wyświetleń: 336komentarzy: 0

Z ''Maryśką'' przez granicę

22-03-2018 11:00

30-latek z  Mikołowa został zatrzymany przez cieszyńskich mundurowych. Znaleziono przy nim 200 gram marihuany.  Za kratkami może spędzić teraz nawet 5. lat.

wyświetleń: 1166komentarzy: 0

Batikowe pisanki

22-03-2018 10:40

W środę (21.03) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyły się warsztaty, które rozpoczęły przygotowania do Wielkanocy na osiedlu Podgórze. W czasie trwania zajęć Sylwię Grudzień wytłumaczyła uczestnikom, w jaki sposób wykonać pisanki metodą batiku, po czym każdy miał szansę sprawdzić, jak wygląda to w praktyce, przygotowując własną pisankę.

wyświetleń: 341komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .