Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 639komentarzy: 0

Skaczą, biegają, punktują!

26-11-2017 22:15

Sezon zimowy rozpoczął się na dobre! Przed tygodniem rywalizację wznowili skoczkowie, a w ten weekend zmagania zainaugurowali między innymi biegacze oraz kombinatorzy. W zawodach nie zabrakło sportowców z naszego regionu!
W niedzielę, Piotrowi Żyle zaliczono dwie próby. Fot. Bartłomiej Kukucz W niedzielę, Piotrowi Żyle zaliczono dwie próby. Fot. Bartłomiej Kukucz

Fińska Ruka gościła przez ostatnie dni narciarzy klasycznych. Oczy polskich kibiców były skierowane przede wszystkim na skoczków. W sobotę niemal wszystkie seriwsy sportowe żyły dyskwalifikacją Piotra Żyły w konkursie drużynowym. Podczas zmagań indywidualnych Polacy punkotwali, ale po raz kolejny udowodnili, że ta skocznia nie przynosi im szczęścia.

Piątek, 24.11

- w piątek przeprowadzono pierwsze sprinty. W nich najlepiej poszło Justynie Kowalczyk, która zakończyła zmagania na 20. pozycji. Reszta naszych zawodników - w tym również Dominik Bury z Istebnej - nie przebrnęli przez eliminacje. U pań zwyciężyła Stina Nilsson, a u panów Johannes Hoesflot Klaebo. 

Sobota, 25.11

- skoczkowie rywalizowali w konkursie drużynowym. Polacy byli pewnym kandydatem na podium, ale plany pokrzyżowała dyskwalifikacja Piotra Żyły. Skoczek z Wisły został ukarany za nieprawidłowy kombinezon. Pomimo, że w pierwszej serii zaliczono naszym reprezentantom tylko trzy próby, zdołali awansować do rundy finałowej i zakończyli konkurs na szóstym miejscu. Zwyciężyli Norwegowie, drudzy byli Niemcy, a trzeci Japończycy.

- do Finlandii udało się trzech polskich kombinatorów, w tym dwóch z naszych terenów - Paweł Słowiok z Wisły oraz Adam Cieślar z Istebnej. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Szczepan Kupczak, który zajął trzynastą pozycję. Punkty zdobył również Słowiok, plasując się na 26. miejscu. Niestety, Adam Cieślar nie przeszedł kwalifiakcji. Bezkonkurencyjny okazał się Akito Watabe. Japończyk miał na mecie półminutową przewagę nad drugim Eero Hirvonenem z Finlandii.

- podczas sobotnich rywalizacji w biegach narciarskich, powtórzyła się sytuacja z piątku i punkty zdobyła jedynie Kowalczyk. Bury uplasował się na początku siódmej dziesiątki - 64. miejsce. Sobota należała do Norwegów. Na najwyższym stopniu podium stanęli Marit Bjoergen i Klaebo. 

Niedziela, 26.11

- podczas ostatniego dnia zmagań, panie miały do przebiegnięcia 10 kilometrów stylem dowolnym, a mężczyźni 15. Bury poprawił się w porównaniu do poprzedniego dnia o dwie lokaty i zajął 62. pozycję. Przez weekend nikt nie znalazł recepty na pokonanie Klaebo, który tym samym ma na koncie trzy zwycięstwa i 300 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. U kobiet najlepsza okazała się Charlotte Kalla, a Kowalczyk uplasowała się na 24. miejscu. 

- skoczkowie z pewnością milej będą wspominać Wisłę. Co prawda, w Ruce punktowało sześciu Polaków, ale tylko jeden znalazł się w czołowej "10" - Dawid Kubacki (8.). Piotr Żyła zajął w konkursie 11. lokatę. Zwyciężył Jernej Damjan.

- o pechu może mówić Adam Cieślar, który w niedzielnym kokursie trafił na fatalne warunki i po skoku zajmował ostanie miejsce. Ostatecznie uplasował się na 47. miejscu. Nieco wyżej - 35. - rywalizację zakończył Słowiok, ale punktów nie zdobył. Te zainkasował Kupczak, który umieścił się pod koniec trzeciej "10" - 28. Zwyciężył Johannes Rydzek.

 

Andrzej Poncza


źródło: b. d.
dodał: AP 26-11-2017 22:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 206komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 209komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 168komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 252komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 473komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 731komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 705komentarzy: 0

Stalowników dzieli jedna wygrana od półfinału

22-03-2018 11:15

Kto gra u siebie, ten zwycięża. Takim prawem toczy się ćwierćfinałowa seria pomiędzy Trzyńcem a Pardubicami. Piąte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stalowników, którzy wczoraj (21 marca) gościli rywali w Werk Arenie. Podopieczni Vaclava Varadi prowadzą w serii 3:2, a gra się do czterech zwycięstw.

wyświetleń: 336komentarzy: 0

Z ''Maryśką'' przez granicę

22-03-2018 11:00

30-latek z  Mikołowa został zatrzymany przez cieszyńskich mundurowych. Znaleziono przy nim 200 gram marihuany.  Za kratkami może spędzić teraz nawet 5. lat.

wyświetleń: 1166komentarzy: 0

Batikowe pisanki

22-03-2018 10:40

W środę (21.03) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyły się warsztaty, które rozpoczęły przygotowania do Wielkanocy na osiedlu Podgórze. W czasie trwania zajęć Sylwię Grudzień wytłumaczyła uczestnikom, w jaki sposób wykonać pisanki metodą batiku, po czym każdy miał szansę sprawdzić, jak wygląda to w praktyce, przygotowując własną pisankę.

wyświetleń: 341komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .