Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1205komentarzy: 0

Złote Gody w Goleszowie

24-11-2017 12:50

- Drodzy jubilaci! Przed wielu laty staliście dwoje, złączeni wspólną miłością, byliście młodzi, pełni zapału, patrząc w życie z ufnością - tą ciepłą sentencją Joanna Pilch Kierownik USC przywitała 22 listopada małżonków świętujących w Goleszowie jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego.
Zdjęcie Jubilatów, fot. mat.pras.[UG Goleszów] Zdjęcie Jubilatów, fot. mat.pras.[UG Goleszów]

22 listopada 2017 r. w Goleszowie odbyła się uroczystość, podczas której małżonkom z 50. i 60-letnim stażem wręczono honorowe medale nadane przez prezydenta oraz dyplomy. Pary obchodzące w tym roku swoje okrągłe rocznice pożycia małżeńskiego spotkały się o godzinie 13.00 w sali goleszowskiego Gminnego Ośrodka Kultury.

- Diamentowe i Złote Gody to rocznica mające szczególne znaczenie. To jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy - podkreślała Joanna Pilch - Państwa obecność dowodzi, że dochowaliście przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński: Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

Obchody zostały umilone występem przygotowanym przez Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca przy GOK Goleszów. Mali artyści, przy akompaniamencie pianina, odśpiewali pieśni regionalne bliskie każdej osobie. Dzieci stanęły na wysokości zadania, zapewniając zarówno wiele uśmiechów dzięki pięknemu wykonaniu wesołych utworów, jak i wywołując wzruszenie u wszystkich obecnych na sali w trakcie śpiewania pieśni „Ojcowski dom”.

Kulminacyjnym punktem było uroczyste wręczenie prezydenckich medali, dyplomów oraz koszów z upominkami przez Krzysztofa Glajcara - Wójta Gminy Goleszów, Bogusława Koneckiego - Przewodniczącego Rady Gminy oraz Joannę Pilch - Kierownika USC.

W 2017 roku nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę, na wniosek Wójta Gminy Krzysztofa Glajcara, medal z okazji złotych godów otrzymali Państwo: Aniela i Karol Bujokowie z Goleszowa, Helena i Paweł Czarneccy z Goleszowa, Helena i Karol Gajdzicowie z Goleszowa, Teresa i Andrzej Gajdzińscy z Kozakowic Górnych, Anna i Emil Glacowie z Goleszowa, Helena i Józef Habartowie z Goleszowa, Zofia i Bogusław Kajzarowie z Puńcowa, Maria i Jan Klajmonowie z Kisielowa, Danuta i Rafał Klusowie z Goleszowa, Wanda i Jerzy Królowie z Kisielowa, Emilia i Jan Lazarowie z Cisownicy , Irena i Ryszard Łamaczowie z Goleszowa, Urszula i Jan Motykowie z Dzięgielowa, Alicja i Kazimierz Płacheccy z Puńcowa, Janina i Karol Pszczółkowie z Kozakowic Górnych, Halina i Ryszard Raszkowie z Goleszowa, Anna i Jerzy Sikorowie z Cisownicy, Ludwika i Ferdynand Sydorakowie z Dzięgielowa, Natalia i Bruno Śliwkowie z Dzięgielowa, Agnieszka i Jan Wyrwałowie z Puńcowa.

Diamentową (sześćdziesiątą) rocznicą ślubu obchodzili Państwo: Jadwiga i Edward Branni z Puńcowa, Emilia i Jan Brodowie z Kisielowa, Helena i Jerzy Duławowie z Goleszowa, Edyta i Emanuel Pieczonkowie z Lesznej Górnej, Zofia i Jan Sikorowie z Godziszowa, Anna i Alojzy Studniccy z Cisownicy, Bogdana i Roman Zakolscy z Dzięgielowa.

mat.pras./red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 24-11-2017 12:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Oczami niewidomego: Gdzieś obok nas - Grzegorz Dostatni

14-12-2017 19:00

Każdy ma jakieś zainteresowania, hobby, pasje. Lubimy dobrą muzykę, interesującą książkę, dobry film. Kibicujemy jakiemuś zespołowi sportowemu, kolekcjonujemy modele, numizmaty, lubimy taniec, śpiew, różne dziedziny sztuki.

wyświetleń: 82komentarzy: 0

Wigilijne spotkanie PTTK

14-12-2017 17:15

Na tradycyjnej wigilijce spotkali się członkowie i sympatycy skoczowskiego, najstarszego w Polsce, Miejskiego Koła PTTK. Był czas podsumowań, ale nie zabrakło konkretnych propozycji wyjazdów na nadchodzący rok.

wyświetleń: 280komentarzy: 0

Uzbierali prawie 14 tysięcy

14-12-2017 16:00

Na rehabilitację Tomka Cichego i leczenie Zosi Binek zebrano 10 grudnia podczas I Koncertu Charytatywnego "Dźwięki z serca płynące” w Goleszowie prawie 14 tysięcy zł. Zebranym nie przeszkodził nawet halny.

wyświetleń: 335komentarzy: 0

System Orzekania o Niepełnosprawności - główne założenia

14-12-2017 14:40

2 lutego 2017 roku został powołany Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy, który ma zreformować system orzekania o niepełnosprawności.

wyświetleń: 889komentarzy: 3

Portal OX.PL poleca!

14-12-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 260komentarzy: 0

Zdejszy w terminie

14-12-2017 12:00

Udało się ukończyć prace na Zdejszy w Wiśle - 11 grudnia dokonano odbioru wyremontowanej drogi na os. Zdejszy.

wyświetleń: 1027komentarzy: 1

Biblioteka na szczycie

14-12-2017 10:30

Na szczycie listy najlepszych bibliotek w Polsce ulokowała się Biblioteka Miejska w Cieszynie. Spośród 650 bibliotek publicznych zajmuje już 15 miejsce.

wyświetleń: 531komentarzy: 0

Bładnice - śmierć w mieszkaniu

14-12-2017 09:00

Najprawdopodobniej zatrucie dymem, spowodowało śmierć mężczyzny w domu w Bładnicach Dolnych. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

wyświetleń: 7527komentarzy: 0

Karta Dom z Rabatem Powitalnym w Leroy Merlin

14-12-2017 07:30

W dniach od 15 do 17 grudnia 2017 w sklepie Leroy Merlin załóż Kartę Dom -  czekają same korzyści!

wyświetleń: 715komentarzy: 0

Zawód: Betrojerinka

13-12-2017 21:00

We wtorek (12.12) na ternie Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie odbyło się spotkanie z Anną Wiatr, autorką książki "Betrojerinki", opowiadającej o życiu polskich opiekunek osób starszych w Niemczech.

wyświetleń: 1130komentarzy: 7
Kontakt z redkacją .