Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1353komentarzy: 0

Złote Gody w Goleszowie

24-11-2017 12:50

- Drodzy jubilaci! Przed wielu laty staliście dwoje, złączeni wspólną miłością, byliście młodzi, pełni zapału, patrząc w życie z ufnością - tą ciepłą sentencją Joanna Pilch Kierownik USC przywitała 22 listopada małżonków świętujących w Goleszowie jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego.
Zdjęcie Jubilatów, fot. mat.pras.[UG Goleszów] Zdjęcie Jubilatów, fot. mat.pras.[UG Goleszów]

22 listopada 2017 r. w Goleszowie odbyła się uroczystość, podczas której małżonkom z 50. i 60-letnim stażem wręczono honorowe medale nadane przez prezydenta oraz dyplomy. Pary obchodzące w tym roku swoje okrągłe rocznice pożycia małżeńskiego spotkały się o godzinie 13.00 w sali goleszowskiego Gminnego Ośrodka Kultury.

- Diamentowe i Złote Gody to rocznica mające szczególne znaczenie. To jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy - podkreślała Joanna Pilch - Państwa obecność dowodzi, że dochowaliście przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński: Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

Obchody zostały umilone występem przygotowanym przez Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca przy GOK Goleszów. Mali artyści, przy akompaniamencie pianina, odśpiewali pieśni regionalne bliskie każdej osobie. Dzieci stanęły na wysokości zadania, zapewniając zarówno wiele uśmiechów dzięki pięknemu wykonaniu wesołych utworów, jak i wywołując wzruszenie u wszystkich obecnych na sali w trakcie śpiewania pieśni „Ojcowski dom”.

Kulminacyjnym punktem było uroczyste wręczenie prezydenckich medali, dyplomów oraz koszów z upominkami przez Krzysztofa Glajcara - Wójta Gminy Goleszów, Bogusława Koneckiego - Przewodniczącego Rady Gminy oraz Joannę Pilch - Kierownika USC.

W 2017 roku nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę, na wniosek Wójta Gminy Krzysztofa Glajcara, medal z okazji złotych godów otrzymali Państwo: Aniela i Karol Bujokowie z Goleszowa, Helena i Paweł Czarneccy z Goleszowa, Helena i Karol Gajdzicowie z Goleszowa, Teresa i Andrzej Gajdzińscy z Kozakowic Górnych, Anna i Emil Glacowie z Goleszowa, Helena i Józef Habartowie z Goleszowa, Zofia i Bogusław Kajzarowie z Puńcowa, Maria i Jan Klajmonowie z Kisielowa, Danuta i Rafał Klusowie z Goleszowa, Wanda i Jerzy Królowie z Kisielowa, Emilia i Jan Lazarowie z Cisownicy , Irena i Ryszard Łamaczowie z Goleszowa, Urszula i Jan Motykowie z Dzięgielowa, Alicja i Kazimierz Płacheccy z Puńcowa, Janina i Karol Pszczółkowie z Kozakowic Górnych, Halina i Ryszard Raszkowie z Goleszowa, Anna i Jerzy Sikorowie z Cisownicy, Ludwika i Ferdynand Sydorakowie z Dzięgielowa, Natalia i Bruno Śliwkowie z Dzięgielowa, Agnieszka i Jan Wyrwałowie z Puńcowa.

Diamentową (sześćdziesiątą) rocznicą ślubu obchodzili Państwo: Jadwiga i Edward Branni z Puńcowa, Emilia i Jan Brodowie z Kisielowa, Helena i Jerzy Duławowie z Goleszowa, Edyta i Emanuel Pieczonkowie z Lesznej Górnej, Zofia i Jan Sikorowie z Godziszowa, Anna i Alojzy Studniccy z Cisownicy, Bogdana i Roman Zakolscy z Dzięgielowa.

mat.pras./red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 24-11-2017 12:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 213komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 214komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 170komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 258komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 479komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 739komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 710komentarzy: 0

Stalowników dzieli jedna wygrana od półfinału

22-03-2018 11:15

Kto gra u siebie, ten zwycięża. Takim prawem toczy się ćwierćfinałowa seria pomiędzy Trzyńcem a Pardubicami. Piąte spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stalowników, którzy wczoraj (21 marca) gościli rywali w Werk Arenie. Podopieczni Vaclava Varadi prowadzą w serii 3:2, a gra się do czterech zwycięstw.

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Z ''Maryśką'' przez granicę

22-03-2018 11:00

30-latek z  Mikołowa został zatrzymany przez cieszyńskich mundurowych. Znaleziono przy nim 200 gram marihuany.  Za kratkami może spędzić teraz nawet 5. lat.

wyświetleń: 1172komentarzy: 0

Batikowe pisanki

22-03-2018 10:40

W środę (21.03) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyły się warsztaty, które rozpoczęły przygotowania do Wielkanocy na osiedlu Podgórze. W czasie trwania zajęć Sylwię Grudzień wytłumaczyła uczestnikom, w jaki sposób wykonać pisanki metodą batiku, po czym każdy miał szansę sprawdzić, jak wygląda to w praktyce, przygotowując własną pisankę.

wyświetleń: 343komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .