Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1475komentarzy: 16

Kto zostanie Mistrzem Śląska?

22-11-2017 07:30

Kto zdobędzie tytuł w klasyfikacji generalnej cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska? Odpowiedź na to pytanie przyniesie Cieszyńska Barbórka, czyli piąta, ostatnia runda tegorocznej odsłony RSMŚl, która 25 listopada rozegra się na trasach Śląska Cieszyńskiego.
Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka - ubiegłoroczni mistrzowie Śląska na trasie Cieszyńskiej Barbórki 2016 (fot. Grzegorz Rybarski/mat.pras.) Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka - ubiegłoroczni mistrzowie Śląska na trasie Cieszyńskiej Barbórki 2016 (fot. Grzegorz Rybarski/mat.pras.)

Już tylko cztery załogi mają szanse na triumf: Gracjan Grela i Marta Momot, Piotr Baran z Michałem Paciejem, Tomek Zbroja i Piotr Kokoszka oraz Michał Różycki pilotowany przez Pawła Słabonia. Załogi walczyć będą też w klasach RO1, RO2, RO Open 2WD oraz Pucharze Cento Rally. Łącznie do rywalizacji przystąpi aż 100 załóg, z czego 70 powalczy w ramach 5. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a 30 weźmie udział w Super KJS, To jednak nie wszystko - 30 załóg będzie się ścigać w ramach Super KJSu - Konkursowej Jazdy Samochodem – zawodów, w ramach których kierowcy amatorzy mogą doskonalić swoje umiejętności rywalizując w bezpiecznych warunkach.

Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz – to tylko niektóre ze sław rajdowego świata, które ścigały się na trasach Cieszyńskiej Barbórki. Do grona utytułowanych sław dołączyć chcieliby niewątpliwie również zawodnicy najbliższej, 43. edycji tego challenge’u. A jest ich sporo – więc i rywalizacja powinna być ciekawa, tym bardziej, że końcówka listopada może zaskoczyć pogodą.

Rywalizacja w 43. Cieszyńskiej Barbórce będzie się toczyć na dwóch odcinkach specjalnych. Pierwszy z nich to próba Hażlach (7,7 km), a drugi biegnie z Cisownicy w kierunku Lesznej Górnej (8 km). Każda z prób ma być pokonywana trzykrotnie (zawodnicy Super KJS mają skrócone odcinki o połowę).

Zawody rozpoczną się w piątek, 24 listopada o 20:00, od uroczystego startu na cieszyńskim Rynku. Początek rajdu w sobotę, 25 listopada o 7:50, zakończenie zaplanowano na godzinę 15:38 na Rynku w Cieszynie. Park serwisowy zlokalizowany jest w Kaczycach przy ulicy Morcinka – na placu obok zlikwidowanej kopalni węgla kamiennego Morcinek.

Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Śląska przed 43. Cieszyńską Barbórką – finałową rundą cyklu:

1. Gracjan Grela/Marta Momot 55 pkt.
2. Piotr Baran/Michał Paciej 49 pkt.
3. Tomasz Zbroja/Piotr Kokoszka 43 pkt.
3. Michał Różycki/Paweł Słaboń 43 pkt.
5. Szymon Żarłok/Krzysztof Pietruszka 30 pkt.
6. Radosław Osiak/Wojciech Kordeusz 24 pkt.
7. Jerzy Smagała/Konrad Giergiel 23 pkt.
8. Tomasz Marek 22 pkt.
9. Maciej Sordyl/Krystian Korzeniowski 19 pkt.
10. Krzysztof Rybka/Michał Miklaszewski 17 pkt.

Organizatorem zawodów jest Automobilklub Cieszyński.

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.



red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 22-11-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (16)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

efelinqa
22-11-2017 07:34
efelinqa
pRECZ Z TYMI GÓWNIARSKIMI WYGŁUPAMI NA DROGACH. DLACZEGO MAM CIERPIEĆ Z POWODU TEGO ŻE JAKIŚ PSEUDO KUBICA CHCE SIĘ POŚCIGAĆ !!!!! POZAMYKANE DROGI, ANI DO SKLEPU ANI DO SZKOŁY PRZEDSZKOLA NIE WSPOMINAJĄC O PRZYCHODNI I KOŚCIELE !!!!!!! CZY KTOŚ ZROBI Z TYM W KOŃCU PORZĄDEK ???!!!! PYTAM SIĘ DLACZEGO GARSTKA BARANÓW "TERRORYZUJE "NORMALNYCH LUDZI KTÓRZY CHCĄ SPOKOJNIE ŻYĆ !!!!!!!!
wodz dziewieciu niedzwiedzi
22-11-2017 08:40
wodz dziewieciu niedzwiedzi
Dokladnie ja mam to samo jak garstka ludzi maszeruje po wsi i robi procesje tez mi ogranicza poruszanie bo nie idzie przejechac lub gdy sa dożynki i jedzie korowód i tez blokuje że tamuje ruch !szkoly w sobote zamkniete i przychodnie tak samo!a poza tym na alasce czy syberi jest spokój to mozna sie wyprowadzic skoro cywilizacja przeszkadza
foma87
22-11-2017 10:34
foma87
Ale macie problem,jeden niecały dzień parę uliczek zamkną i robicie z tego wielkie halo. Np.w czechach to się właściciele posesji proszą o to by trasa rajdu była wyznaczona koło ich domu,stawiają wtedy budkę z grillem i piwem,a kasa leci. Zresztą co tu dużo mowic-zawsze się znajdą tacy co muszą akurat w ten dzień gdzieś jechać (szkoła w sobotę puknij sie????)
JoiTy
22-11-2017 11:39
JoiTy
foma87, postaw w Polsce budke z grillem i piwem na czas rajdu to cie zaraz SM zgarnie za nielegalny handel. Nie porównuj czeskiej wolności do polskiego obozu podatkowego.
foma87
22-11-2017 12:27
foma87
Do JoiTy. No zgadzam się z Tobą,u nas pewnie by tak było. Ale gdyby się to zmieniło to tamci co powyżej pisali to może zmienili by o tym wszystkim zdanie.
gokacper
22-11-2017 16:07
gokacper
Jak macie problem żeby na 1 dzień zablokować pare dróg. To niech nie będzie żadnych procesji i dożynek. Normalnie średniowiecze. A co do wypowiedzi ameby umysłowej efelinqa. Znasz sie? widziałaś lub widziałęs kiedyś rajd? A baranem jesteś ty bo myślisz ze jestes super fajna lub fajny nie. Jestes typową amebą umysłowa bez aspiracji. A do wszystkiego da sie dojść normalnie. Poczekeać aż przejedzie samochód i przejśc szybko przez droge. To takie trudne? no właśnie
krokusik
22-11-2017 18:06
krokusik
@efelinqa - ty jesteś pięknym podpuszczaczem. Tylu wkręcić w taki coroczny bajer. Podpuszczonych mi nie szkoda, bo zamiast się zająć brakiem map rajdu to sprzeczają się o pierdoły. Można już gdzieś oficjalnie znaleźć mapki na sobotę, czy po rajdzie na oficjalnej stronie będą zamieszczone?
gokacper
22-11-2017 19:00
gokacper
@krokusik mapki podobno będą dzisiaj :)
emo33
22-11-2017 20:14
emo33
Rajd rajdem ale mieszkańców nikt nie pyta jak maja wyjechać z domu.
ZAMYKAJĄ DROGĘ OD 7.28 DO 17,00 i MAJĄ TO W D.... CIEKAWE CZY POSPRZĄTAJĄ? WYŚLĄ EKIPY RAJDOWE BY SIĘ Z LUDŹMI DOGADALI JAK COŚ NABROJĄ. Bo się im budżet z ubezpieczeniem nie domyka. Mieszkańcy Kozakowic wywalczyli zakaz na ich drogach. Nie mówiąc o rolnikach co im "KIBICE" na łąkach koło trasy śmieci zostawia. Albo baloty z sano kiszonką poniszczą z nudów. Polska kultura.
wodz dziewieciu niedzwiedzi
23-11-2017 06:13
wodz dziewieciu niedzwiedzi
O rolnikach tak ----to coekawe czy rolnicy jak wyjezdzaja z swoich pol to cy myja kola z blota otóż nie drogi zafajdane i nie posprzatane .co do wyjscia w domu :gdybys mieszkal w wrszawie i np kazdego 11 listopada jest marsz niepodleglosci to co tez bys narzekal ze nie mozesz przejechac czy wyjsc ,otoz nie bo gowno masz do gadania !takze zeby zacisnac i ugrys sie w du... i podskocz sobie to cie popusci
wodz dziewieciu niedzwiedzi
23-11-2017 06:16
wodz dziewieciu niedzwiedzi
Aha piszesz o kozakowicach he -byla taka bajka shrek on tam mieszkal w swojej samotni taki odizolowany taki zascianek
Hultaj
23-11-2017 07:57
Hultaj
kretyński wódz dziewięciu niedźwiedzi w każdym temacie musi swoje pożal sie boże mądrości wypisywać a w dopie był i gowno widział.
wodz dziewieciu niedzwiedzi
23-11-2017 08:12
wodz dziewieciu niedzwiedzi
Dokladnie masz racje hultajku nic nie widzialem ale za to bylem w kozakowicach
Hultaj
23-11-2017 09:56
Hultaj
Gratuluje wspaniałych wakacji w kurorcie Kozakowice, no chyba że tam byłeś wieśniaku zawodowo i swoje stadko 9 niedźwiedzi wypasałeś.
krokusik
23-11-2017 16:50
krokusik
Aleśta gupi.
Jak skoki w Wiśle wszystko zablokowane to nikt nie narzeka. Męczennica, czy pochód narodowców może być. Wszyscy się cieszą. A tu nagle kilka ulic na dziedzinie zamkniętych w jedną sobotę i krawal jakby mieli Toruń zbombardować. Ale jak ktoś w nogach śpi to chu*a wi. Zgodzili się mieszkańcy Hażlacha i Cisownicy to po kiego grzyba wieśnioki z Kozokowic dupe zawracajom? Przejadym sie w sobote przez to zadupi i oglondnym ilu ROLNIKÓW zapierdzielo w polu. Pies ogrodnika. Som nie zeżre, a obcymu nie do.
krzysztof.mm
26-11-2017 07:31
krzysztof.mm
idiotyczne argumenty zwolenników rajdów są takie:
"jak w Wiśle skaczą to nikt nie narzeka"
"w Warszawie też co roku jest marsz"
"rolnicy też kół nie myją"

po takich wpisach człowiek zaczyna podejrzewać, że to atrakcja jedynie dla inteligentnych inaczej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Oczami niewidomego: Gdzieś obok nas - Grzegorz Dostatni

14-12-2017 19:00

Każdy ma jakieś zainteresowania, hobby, pasje. Lubimy dobrą muzykę, interesującą książkę, dobry film. Kibicujemy jakiemuś zespołowi sportowemu, kolekcjonujemy modele, numizmaty, lubimy taniec, śpiew, różne dziedziny sztuki.

wyświetleń: 89komentarzy: 0

Wigilijne spotkanie PTTK

14-12-2017 17:15

Na tradycyjnej wigilijce spotkali się członkowie i sympatycy skoczowskiego, najstarszego w Polsce, Miejskiego Koła PTTK. Był czas podsumowań, ale nie zabrakło konkretnych propozycji wyjazdów na nadchodzący rok.

wyświetleń: 287komentarzy: 0

Uzbierali prawie 14 tysięcy

14-12-2017 16:00

Na rehabilitację Tomka Cichego i leczenie Zosi Binek zebrano 10 grudnia podczas I Koncertu Charytatywnego "Dźwięki z serca płynące” w Goleszowie prawie 14 tysięcy zł. Zebranym nie przeszkodził nawet halny.

wyświetleń: 340komentarzy: 0

System Orzekania o Niepełnosprawności - główne założenia

14-12-2017 14:40

2 lutego 2017 roku został powołany Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy, który ma zreformować system orzekania o niepełnosprawności.

wyświetleń: 909komentarzy: 3

Portal OX.PL poleca!

14-12-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 263komentarzy: 0

Zdejszy w terminie

14-12-2017 12:00

Udało się ukończyć prace na Zdejszy w Wiśle - 11 grudnia dokonano odbioru wyremontowanej drogi na os. Zdejszy.

wyświetleń: 1036komentarzy: 1

Biblioteka na szczycie

14-12-2017 10:30

Na szczycie listy najlepszych bibliotek w Polsce ulokowała się Biblioteka Miejska w Cieszynie. Spośród 650 bibliotek publicznych zajmuje już 15 miejsce.

wyświetleń: 537komentarzy: 0

Bładnice - śmierć w mieszkaniu

14-12-2017 09:00

Najprawdopodobniej zatrucie dymem, spowodowało śmierć mężczyzny w domu w Bładnicach Dolnych. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

wyświetleń: 7594komentarzy: 0

Karta Dom z Rabatem Powitalnym w Leroy Merlin

14-12-2017 07:30

W dniach od 15 do 17 grudnia 2017 w sklepie Leroy Merlin załóż Kartę Dom -  czekają same korzyści!

wyświetleń: 721komentarzy: 0

Zawód: Betrojerinka

13-12-2017 21:00

We wtorek (12.12) na ternie Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie odbyło się spotkanie z Anną Wiatr, autorką książki "Betrojerinki", opowiadającej o życiu polskich opiekunek osób starszych w Niemczech.