Wysoka porażka Třinca

Była szansa na objęcie prowadzenia w lidze. Jednak Olomouc postawił wczoraj (14.11.2017) zbyt wysoko poprzeczkę i o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej dla Stalowników nie mogło być mowy.

Oceláři wystąpili wczoraj w mocno osłabionym składzie. Na lodzie zabrakło takich hokeistów jak Martin Růžička, Irgl, Adamský, Marcinko czy Petružálek. Třinec, w przyapdku gdyby zdobył dwa punkty, wysunąłby się na prowadzenie w Tipsport Extralidze. Jednak już po pierwszych dwudziestu minutach goście mieli do orbobienia dwubramkową stratę.

W 14. minucie wynik spotkania otworzył Škůrek, a później, 68 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji, Sundher podwyższył na 2:0. Po raz pierwszy w tym sezonie, w bramce Stalowników mogliśmy oglądać Romana Hamerlíka. Co prawda słowacki golkiper rozpoczął mecz na ławce, ale w 23. minucie, kiedy Škůrek po raz drugi wpisał się na listę strzelców, zastąpił Šimona Hrubca.

Hokeiści Olomouca jeszcze dobili rywali. W 55. minucie Herman ustalił końcowy rezultat - 4:0. Dla Stalowników to czwarta porażka w ostatnich sześciu spotkaniach. Podopieczni Václava Varadi pozostali na trzecim miejscu, ze stratą jednego punktu do drugiej Komety Brno oraz pierwszej Škody Plzeň.

- Nie wstąpiliśmy dobrze do tego spotkania. Dostaliśmy gole po prostych błędach. U wszystkiego byliśmy jako drudzy, nie mieliśmy sił i tylko dzięki bramkarzom skończyło się 4:0. Nie jest to proste, kiedy nie dysponujesz najsilniejszym składem. Dziś grało siedmiu zawdoników z Frýdka-Místka. Mamy zbyt napięty terminarz, sporo graczy jest kontuzjowanych, więc musimy reagować. Musimy jakoś z tym powalczyć, nic innego nam nie zbywa - powiedział po meczu, asystent pierwszego szkoleniowca, Marek Zadina.

Tipsport Extraliga, 21. kolejka

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

14' Škůrek, 19' Sundher, 23' Škůrek, 55' Herman