Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4596komentarzy: 5

Puchar bez wiceprezesa!

12-11-2017 14:40

Za niespełna tydzień w Wiśle rozpocznie się Puchar Świata w Skokach narciarskich. Tymczasem wczoraj (11.11.2017), Polski Związek Narciarki poinformował, że Andrzej Wąsowicz nie jest już wiceprezesem związku.
Andrzej Wąsowicz zrezygnował z funkcji wiceprezesa PZN. fo. Jan Bacza/arc ox.pl Andrzej Wąsowicz zrezygnował z funkcji wiceprezesa PZN. fo. Jan Bacza/arc ox.pl

Inauguracja PŚ w skokach narciarskich w Wiśle Malince odbędzie się w najbliższą sobotę 18 listopada. Odbędzie się wówczas konkurs drużynowy. Na niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny. Na tydzień przed inauguracją tegorocznego Pucharu Świata, sporym zaskoczeniem jest informacja o zmianach w kierownictwie skoczni i Polskiego Związku Narciarskiego.

Jak czytamy w komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego - W związku ze złożonym pisemnym oświadczeniem przez wiceprezesa Pana Andrzeja Wąsowicza o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie PZN, zgodne treścią par. 26 ust 13 Statutu PZN, Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego przyjął pisemną rezygnację. Jednocześnie zarząd związku poinformował, że z dniem złożenia rezygnacji ustaje członkostwo Wąsowicza w Zarządzie PZN, odwołany został również on z funkcji Dyrektora Wykonawczego PŚ w skokach narciarskich w Wiśle. Na to stanowisko związek powołał Sekretarza Generalnego PZN dr. Tomasza Wieczorka.

Decyzja Wąsowicza podyktowana jest wejściem w życie ustawy o sporcie z 20 lipca 2017 roku. Nakazuje ona przeprowadzanie lustracji w szeregach sportowców, w tym złożenie oświadczenia lustracyjnego. W ubiegłym roku, w artykule w Dzienniku Polskim Andrzej Wąsowicz o pomyśle lustracji w sporcie mówił - Wygląda to jednak tak, że wszystkich wrzuca się teraz do jednego gara i obarcza odpowiedzialnością za to, co jest złe w naszym sporcie. Ja rozumiem, że nie da się przeprowadzać zmian inaczej, niż na zasadzie wszyscy albo nikt, ale z drugiej strony czujemy się tak, jakbyśmy bez wyjątku byli ustawiani w roli podejrzanych.

Tymczasem wczoraj, w rozmowie z Polskim Radiem Andrzej Wąsowicz tak komentował swoją decyzję - Nowa ustawa o sporcie nakazuje lustrację, której się nie poddałem i siłą rzeczy napisałem rezygnację, bo nie chcę się w to bawić.

Ostatnie zmiany dotyczą Polskiego Związku Narciarskiego, natomiast Wąsowicz pozostaje w dalszym ciągu prezesem Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.
 

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 12-11-2017 14:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

as355
12-11-2017 15:34
as355
Liczy się kasa , kibice z kasą i karawana idzie dalej ,,,,nie ważne jaki beduin na przodzie z lusterkiem.
hanbes
12-11-2017 15:45
hanbes
Nie znam gościa ale nie podoba mi się że polityka zaczyna pchać swoje brudne łapska w sport... Czyżby to znowu daje o sobie znać "dobra zmiana" ? Ludzie, kiedy wreszcie skończy się te szaleństwo?! Czy każdy kto żył w PRL-u jest od razu Ubekiem? I mimo, że miałem "pod górkę" w tych czasach ze względu na moje poglądy, miałem też znajomych należących do "jedynie słusznej partii". Ludzi uczciwych, przyjaznych, szczerych... Kto w tamtych czasach nie żył nigdy tego nie zrozumie. Owszem, byli szuje, sprzedawczyki, fanatycy ale to chyba nie jest w porządku żeby ich wszystkich wrzucać do jednego wora..? Zdaje sobie sprawę, że za ten wpis wyleje się na fala wyzwisk i inwektyw ale to mój pogląd i zamierzam go bronić.
marian1951
12-11-2017 16:31
marian1951
Hanbes- słusznie prawisz. Prawda nas wyzwoli.
STEVEabc
12-11-2017 18:29
STEVEabc
Widać obecnym władzom nie podobało się, że był oficerem wojska polskiego i pracował na wiślańskiej placówce WOP-u.
kastoripollux
17-11-2017 21:42
kastoripollux
Temu chłopu nigdy z oczu dobrze nie patrzało, ale jak się teraz okazuje to zwykły kulson jest. Preparować dowody i pisać fałszywe donosy to trzeba być sukinkotem pierwszej kategorii.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 39komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 293komentarzy: 0

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 485komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3315komentarzy: 5

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 303komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 604komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3102komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 878komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 766komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem