Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 9510komentarzy: 2

Prezent na święta? Życie

13-11-2017 19:30

Ten wyjazd do Rzymu kosztować ma 140 tysięcy złotych. Ale to nie wycieczka marzeń do Wiecznego Miasta. To marzenie o zdrowiu i ratowaniu życia.
Szymka (siedzi u mamy na kolanach) czeka skomplikowana operacja. fot. Jan Bacza Szymka (siedzi u mamy na kolanach) czeka skomplikowana operacja. fot. Jan Bacza

Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego nieraz pokazywali, że potrafią pomagać. Nie byli obojętnymi na czyjś los - choć to górnolotne słowa, to jednak często udaje się nam wspierać osoby w potrzebie. Albo dobrym słowem, albo gestem. Tutaj potrzeba pieniędzy. I to konkretnych. 140 tysięcy – to koszt operacji ratującej życie 2 letniego Szymona z Cieszyna.

Szymek Zamarski we wrześniu obchodził urodziny, jest bardzo ruchliwym dzieciakiem. Jak każdy maluch w tym wieku interesuje się wszystkim. Jest radosny i uśmiechnięty. Niestety, w codziennym życiu przeszkadza mu wada serca.

Szymek nie ma tętnicy płucnej ani pnia płucnego. Czyli aorta pełni podwójną funkcję ponieważ odprowadza krew do całego organizmu jak i do płuc. Krew jest uboga w tlen i miesza się z sobą, dlatego poziom saturacji jest dużo mniejszy niżu zdrowego dziecka – wyjaśnia Grzegorz Zamarski, tata Szymka. - To atrezja płucna z ubytkiem przegrody międzykomorowej. Każdy większy wysiłek to duszność i sinienie paluszków i ust. Wada częściowo została wykryta podczas ciąży, ale prawidłowa diagnoza była dopiero po urodzeniu się Szymka – dodaje jego mama, pani Magda.

Szymek już raz miał przejść operację w Katowicach. - Dzień przed operacją otrzymaliśmy wiadomość, że lekarze jednak nie chcą się podjąć ryzyka. Szymek już był na oddziale. Musieliśmy wrócić do domu. W klinice w Krakowie poinformowano nas, że szpital w Rzymie może podjąć się takie operacji. Niestety jest ona bardzo kosztowna - dodaje ojciec chłopca. Zabieg wyceniono na około 30 tysięcy euro. - By mógł żyć, jego organizm wytworzył nieprawidłowe gałęzie krążenia obocznego, które choć zaopatrują organizm w tlen, to jednak nie rosną wraz z dzieckiem. Dlatego za kilka lat operację będzie trzeba powtórzyć. On jest jeszcze malutki, rośnie. Dlatego konieczne będą korekty żył – mówi Magda Zamarska.

Starszy brat Szymka również miał problemy z sercem. Pięcioletni Sebastian już jest po operacji. Cierpiał na niedomykalność zastawki mitralnej. Na szczęście w jego przypadku po zabiegu wszystko się unormowało.

Dzięki dobrym ludziom udało się uruchomić stronę na profilu społecznościowym, odbywa się na niej wiele licytacji. Każdy może wziąć w niej udział, chętni mogą oddać na licytację przedmioty. Link TUTAJ

Środki pozyskane w ten sposób trafiają na platformę siepomaga.pl

Tam odbywa się główna zbiórka pieniędzy na operację Szymka. W tej chwili jest tam już blisko 45 tysięcy złotych. Szymek jest również pod opieką Fundacji Serce Dziecka. Ona również pomaga zbierać fundusze. Termin wyjazdu do Rzymu jeszcze nie jest znany, ustalany jest dopiero po zebraniu wszystkich środków. Rodzice Szymka są dobrej nadziei, w ciągu miesiąca udało się zebrać blisko 40% potrzebnej kwoty.

Akcja na stronie siepomaga.pl kończy się 24 grudnia. Rodzina wierzy, że efekt zbiórki będzie najpiękniejszym prezentem świątecznym w ich życiu.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 13-11-2017 19:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Człowiek z Księstwa
13-11-2017 21:48
Człowiek z Księstwa
Pomóżmy Malcowi. Nam nie ubędzie a ile możemy dać. Powrót do zdrowia...bezcenny. Trzymaj się Młody. Wiara do dzieła! :)
gellwetka
14-11-2017 11:16
gellwetka
Grupa z licytacjami utworzona na fb jest fenomenalna :) To ile ludzi się angażuje wystawiając przedmioty i licytując (często z dużą nadwyżką), jest niesamowite! Warto tam zajrzeć, by zobaczyć jak ludzie potrafią działać w dobrej sprawie!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Trudny początek sezonu braci Szejów

24-03-2018 22:40

Swój czwarty sezon startów na czeskich oesach, a drugi w samochodzie klasy R5, bracia Szejowie rozpoczęli od obiecującego tempa, mimo że od ich ostatniego startu minęło już blisko pół roku. Na otwierającej tegoroczną edycję Rajdu Valasska próbie Fulnek Polacy finiszowali na siódmej pozycji na 23 załogi w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC.

wyświetleń: 113komentarzy: 0

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 1176komentarzy: 0

PŚ: Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok, był 43.

24-03-2018 17:49

W Schonach zaplanowano zakończenie sezonu w kombinacji norweskiej. Do Niemiec udało się czterech polskich kombinatorów, w tym dwóch z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar. Ale o wynikach biało-czerwonych ciężko powiedzieć coś dobrego.

wyświetleń: 52komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 629komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 1074komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 260komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 332komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 3596komentarzy: 3

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1525komentarzy: 2

Droga Krzyżowa Kończyce

24-03-2018 10:00

W piątek 23.03.2018 o godz. 18:00 z Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich wyruszyła piesza droga krzyżowa do Kościoła p.w Narodzenia NMP w Kończycach Małych.

wyświetleń: 956komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .