Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 9370komentarzy: 2

Prezent na święta? Życie

13-11-2017 19:30

Ten wyjazd do Rzymu kosztować ma 140 tysięcy złotych. Ale to nie wycieczka marzeń do Wiecznego Miasta. To marzenie o zdrowiu i ratowaniu życia.
Szymka (siedzi u mamy na kolanach) czeka skomplikowana operacja. fot. Jan Bacza Szymka (siedzi u mamy na kolanach) czeka skomplikowana operacja. fot. Jan Bacza

Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego nieraz pokazywali, że potrafią pomagać. Nie byli obojętnymi na czyjś los - choć to górnolotne słowa, to jednak często udaje się nam wspierać osoby w potrzebie. Albo dobrym słowem, albo gestem. Tutaj potrzeba pieniędzy. I to konkretnych. 140 tysięcy – to koszt operacji ratującej życie 2 letniego Szymona z Cieszyna.

Szymek Zamarski we wrześniu obchodził urodziny, jest bardzo ruchliwym dzieciakiem. Jak każdy maluch w tym wieku interesuje się wszystkim. Jest radosny i uśmiechnięty. Niestety, w codziennym życiu przeszkadza mu wada serca.

Szymek nie ma tętnicy płucnej ani pnia płucnego. Czyli aorta pełni podwójną funkcję ponieważ odprowadza krew do całego organizmu jak i do płuc. Krew jest uboga w tlen i miesza się z sobą, dlatego poziom saturacji jest dużo mniejszy niżu zdrowego dziecka – wyjaśnia Grzegorz Zamarski, tata Szymka. - To atrezja płucna z ubytkiem przegrody międzykomorowej. Każdy większy wysiłek to duszność i sinienie paluszków i ust. Wada częściowo została wykryta podczas ciąży, ale prawidłowa diagnoza była dopiero po urodzeniu się Szymka – dodaje jego mama, pani Magda.

Szymek już raz miał przejść operację w Katowicach. - Dzień przed operacją otrzymaliśmy wiadomość, że lekarze jednak nie chcą się podjąć ryzyka. Szymek już był na oddziale. Musieliśmy wrócić do domu. W klinice w Krakowie poinformowano nas, że szpital w Rzymie może podjąć się takie operacji. Niestety jest ona bardzo kosztowna - dodaje ojciec chłopca. Zabieg wyceniono na około 30 tysięcy euro. - By mógł żyć, jego organizm wytworzył nieprawidłowe gałęzie krążenia obocznego, które choć zaopatrują organizm w tlen, to jednak nie rosną wraz z dzieckiem. Dlatego za kilka lat operację będzie trzeba powtórzyć. On jest jeszcze malutki, rośnie. Dlatego konieczne będą korekty żył – mówi Magda Zamarska.

Starszy brat Szymka również miał problemy z sercem. Pięcioletni Sebastian już jest po operacji. Cierpiał na niedomykalność zastawki mitralnej. Na szczęście w jego przypadku po zabiegu wszystko się unormowało.

Dzięki dobrym ludziom udało się uruchomić stronę na profilu społecznościowym, odbywa się na niej wiele licytacji. Każdy może wziąć w niej udział, chętni mogą oddać na licytację przedmioty. Link TUTAJ

Środki pozyskane w ten sposób trafiają na platformę siepomaga.pl

Tam odbywa się główna zbiórka pieniędzy na operację Szymka. W tej chwili jest tam już blisko 45 tysięcy złotych. Szymek jest również pod opieką Fundacji Serce Dziecka. Ona również pomaga zbierać fundusze. Termin wyjazdu do Rzymu jeszcze nie jest znany, ustalany jest dopiero po zebraniu wszystkich środków. Rodzice Szymka są dobrej nadziei, w ciągu miesiąca udało się zebrać blisko 40% potrzebnej kwoty.

Akcja na stronie siepomaga.pl kończy się 24 grudnia. Rodzina wierzy, że efekt zbiórki będzie najpiękniejszym prezentem świątecznym w ich życiu.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 13-11-2017 19:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Człowiek z Księstwa
13-11-2017 21:48
Człowiek z Księstwa
Pomóżmy Malcowi. Nam nie ubędzie a ile możemy dać. Powrót do zdrowia...bezcenny. Trzymaj się Młody. Wiara do dzieła! :)
gellwetka
14-11-2017 11:16
gellwetka
Grupa z licytacjami utworzona na fb jest fenomenalna :) To ile ludzi się angażuje wystawiając przedmioty i licytując (często z dużą nadwyżką), jest niesamowite! Warto tam zajrzeć, by zobaczyć jak ludzie potrafią działać w dobrej sprawie!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Które drogi zostaną wyremontowane?

17-01-2018 07:30

Jakie cieszyńskie drogi zostały ujęte w planach inwestycyjnych na ten rok? Na ostatniej konferencji prasowej Burmistrz Cieszyna wspomniał m.in. o ulicy Solnej, czy Al. Piastowskiej.

wyświetleń: 177komentarzy: 0

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 152komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 708komentarzy: 5

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 630komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3960komentarzy: 8

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 347komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 674komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3280komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 917komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 816komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .