Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1041komentarzy: 0

Zostań Mikołajem - spełniaj marzenia

10-11-2017 12:55

6. grudnia to czas, kiedy dzieci oczekują przyjścia św. Mikołaja, który ma ich obdarować wymarzonymi prezentami- jeżeli oczywiście przez cały rok były grzeczne. Prezenty dla dzieci zwykle pochodzą od rodziców, którzy 'przechwytują' list napisany do hojnego świętego. Problem pojawia się w przypadku dzieci z domu dziecka- fundusze w takich placówkach niestety nie zawsze pozwalają na obdarowanie podopiecznych wymarzonymi przedmiotami. Stąd właśnie pomysł, aby każdy mógł stać się Świętym Mikołajem
Fot: FB Fot: FB

W zeszłym roku, marzenia dzieci postanowiła spełnić fundacja Słoneczna Karina Dzieciom, która zainicjowała akcję „Wybierz list i spełnij marzenie dzieci z Domu Dziecka” – W zeszłym roku zaczęliśmy działać i wzięliśmy pod swoje skrzydła Zespół Ognisk Wychowawczych w Jastrzębiu-Zdroju, co zaowocowało prezentami dla ponad 50 dzieci. Radość z prezentów była ogromna a i osoby, które wcieliły się w rolę Mikołaja miały ogromną satysfakcję – mówi portalowi ox.pl Monika Rabczak, współorganizatorka akcji.

W tym roku fundacja postanowiła przeprowadzić drugą edycję akcji spełniającej marzenia – Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Impuls Fabryka Kreatywności, co zaowocowało rozszerzeniem akcji na Dom Dziecka w Cieszynie i być może jeszcze kolejne placówki, z którymi aktualnie ustalamy szczegóły. W tym roku, ze względu na poszerzenie akcji o kolejne placówki, z pewnością listów będzie więcej – tłumaczy organizatorka.

Jak można zostać Świętym Mikołajem? – Stworzyliśmy wydarzenie na facebooku, które pozwala nam dotrzeć do dużej ilości osób. Na stronie wydarzenia publikowany jest list od dziecka (zwykle jest to forma zdjęcia) oraz nieco informacji o autorze listu. Pod postem pojawiają się komentarze osób chętnych do spełnienia marzeń danego dziecka, a osoba która pierwsza się zgłosi zostaje Świętym Mikołajem. Ze względu na duże zainteresowanie akcją, jedna osoba może obdarować tylko jedno dziecko – mówiła Monika Rabczak – w zeszłym roku na przykład w momencie, kiedy skończyły się listy, ludzie zaczęli organizować własne zbiórki, które zaowocowały zakupem na przykład profesjonalnego stołu do piłkarzyków. Ludzie mieli olbrzymią satysfakcję z możliwości spełnienia dziecięcych marzeń, w związku z tym zainteresowanie akcją jest olbrzymie.

Każdy „Święty Mikołaj”, po zgłoszeniu ochoty zrealizowania marzeń z danego listu ma określony termin, do którego powinien prezent przekazać organizatorom – Nie zdarzyła się sytuacja, żeby ktoś do podjętego zobowiązania nie podszedł poważnie. Wszystkie prezenty pojawiły się w terminie – mówi Rabczak – 6 grudnia prezenty są rozdawane. W zeszłym roku uroczyste rozdanie prezentów miało miejsce w Jastrzębiu-Zdroju, w tym roku dzieci z pozostałych placówek odwiedzą cieszyński Dom Dziecka i tam będą miały okazję spotkać świętego mikołaja, wraz ze Śnieżynkami, który przekaże im podarunki.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 10-11-2017 12:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 809komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 395komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 387komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 319komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1613komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 544komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 540komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .