Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1263komentarzy: 0

Zostań Mikołajem - spełniaj marzenia

10-11-2017 12:55

6. grudnia to czas, kiedy dzieci oczekują przyjścia św. Mikołaja, który ma ich obdarować wymarzonymi prezentami- jeżeli oczywiście przez cały rok były grzeczne. Prezenty dla dzieci zwykle pochodzą od rodziców, którzy 'przechwytują' list napisany do hojnego świętego. Problem pojawia się w przypadku dzieci z domu dziecka- fundusze w takich placówkach niestety nie zawsze pozwalają na obdarowanie podopiecznych wymarzonymi przedmiotami. Stąd właśnie pomysł, aby każdy mógł stać się Świętym Mikołajem
Fot: FB Fot: FB

W zeszłym roku, marzenia dzieci postanowiła spełnić fundacja Słoneczna Karina Dzieciom, która zainicjowała akcję „Wybierz list i spełnij marzenie dzieci z Domu Dziecka” – W zeszłym roku zaczęliśmy działać i wzięliśmy pod swoje skrzydła Zespół Ognisk Wychowawczych w Jastrzębiu-Zdroju, co zaowocowało prezentami dla ponad 50 dzieci. Radość z prezentów była ogromna a i osoby, które wcieliły się w rolę Mikołaja miały ogromną satysfakcję – mówi portalowi ox.pl Monika Rabczak, współorganizatorka akcji.

W tym roku fundacja postanowiła przeprowadzić drugą edycję akcji spełniającej marzenia – Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Impuls Fabryka Kreatywności, co zaowocowało rozszerzeniem akcji na Dom Dziecka w Cieszynie i być może jeszcze kolejne placówki, z którymi aktualnie ustalamy szczegóły. W tym roku, ze względu na poszerzenie akcji o kolejne placówki, z pewnością listów będzie więcej – tłumaczy organizatorka.

Jak można zostać Świętym Mikołajem? – Stworzyliśmy wydarzenie na facebooku, które pozwala nam dotrzeć do dużej ilości osób. Na stronie wydarzenia publikowany jest list od dziecka (zwykle jest to forma zdjęcia) oraz nieco informacji o autorze listu. Pod postem pojawiają się komentarze osób chętnych do spełnienia marzeń danego dziecka, a osoba która pierwsza się zgłosi zostaje Świętym Mikołajem. Ze względu na duże zainteresowanie akcją, jedna osoba może obdarować tylko jedno dziecko – mówiła Monika Rabczak – w zeszłym roku na przykład w momencie, kiedy skończyły się listy, ludzie zaczęli organizować własne zbiórki, które zaowocowały zakupem na przykład profesjonalnego stołu do piłkarzyków. Ludzie mieli olbrzymią satysfakcję z możliwości spełnienia dziecięcych marzeń, w związku z tym zainteresowanie akcją jest olbrzymie.

Każdy „Święty Mikołaj”, po zgłoszeniu ochoty zrealizowania marzeń z danego listu ma określony termin, do którego powinien prezent przekazać organizatorom – Nie zdarzyła się sytuacja, żeby ktoś do podjętego zobowiązania nie podszedł poważnie. Wszystkie prezenty pojawiły się w terminie – mówi Rabczak – 6 grudnia prezenty są rozdawane. W zeszłym roku uroczyste rozdanie prezentów miało miejsce w Jastrzębiu-Zdroju, w tym roku dzieci z pozostałych placówek odwiedzą cieszyński Dom Dziecka i tam będą miały okazję spotkać świętego mikołaja, wraz ze Śnieżynkami, który przekaże im podarunki.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 10-11-2017 12:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 85komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 142komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.

wyświetleń: 354komentarzy: 0

Fryderyka bez większych szkód

19-01-2018 08:45

Kilka wyjazdów strażaków do połamanych konarów, to efekt działań orkanu Fryderyka, którego podmuchy odczuwaliśmy przez całą noc.

wyświetleń: 1699komentarzy: 1

Kwalifikacja wojskowa

19-01-2018 07:30

Mimo że obowiązkowa służba wojskowa w naszym kraju już nie obowiązuje, to kwalifikacja wojskowa tak i jest obowiązkowa.  Tegoroczna "Kwalifikacja wojskowa" na terenie kraju rozpocznie się 30 stycznia 2018 r. i potrwa do 28 kwietnia 2018 r.

wyświetleń: 893komentarzy: 0

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 1212komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 1230komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 2119komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 1148komentarzy: 3

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.

wyświetleń: 1340komentarzy: 6
Kontakt z redkacją .