Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 1324komentarzy: 0

Zostań Mikołajem - spełniaj marzenia

10-11-2017 12:55

6. grudnia to czas, kiedy dzieci oczekują przyjścia św. Mikołaja, który ma ich obdarować wymarzonymi prezentami- jeżeli oczywiście przez cały rok były grzeczne. Prezenty dla dzieci zwykle pochodzą od rodziców, którzy 'przechwytują' list napisany do hojnego świętego. Problem pojawia się w przypadku dzieci z domu dziecka- fundusze w takich placówkach niestety nie zawsze pozwalają na obdarowanie podopiecznych wymarzonymi przedmiotami. Stąd właśnie pomysł, aby każdy mógł stać się Świętym Mikołajem
Fot: FB Fot: FB

W zeszłym roku, marzenia dzieci postanowiła spełnić fundacja Słoneczna Karina Dzieciom, która zainicjowała akcję „Wybierz list i spełnij marzenie dzieci z Domu Dziecka” – W zeszłym roku zaczęliśmy działać i wzięliśmy pod swoje skrzydła Zespół Ognisk Wychowawczych w Jastrzębiu-Zdroju, co zaowocowało prezentami dla ponad 50 dzieci. Radość z prezentów była ogromna a i osoby, które wcieliły się w rolę Mikołaja miały ogromną satysfakcję – mówi portalowi ox.pl Monika Rabczak, współorganizatorka akcji.

W tym roku fundacja postanowiła przeprowadzić drugą edycję akcji spełniającej marzenia – Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Impuls Fabryka Kreatywności, co zaowocowało rozszerzeniem akcji na Dom Dziecka w Cieszynie i być może jeszcze kolejne placówki, z którymi aktualnie ustalamy szczegóły. W tym roku, ze względu na poszerzenie akcji o kolejne placówki, z pewnością listów będzie więcej – tłumaczy organizatorka.

Jak można zostać Świętym Mikołajem? – Stworzyliśmy wydarzenie na facebooku, które pozwala nam dotrzeć do dużej ilości osób. Na stronie wydarzenia publikowany jest list od dziecka (zwykle jest to forma zdjęcia) oraz nieco informacji o autorze listu. Pod postem pojawiają się komentarze osób chętnych do spełnienia marzeń danego dziecka, a osoba która pierwsza się zgłosi zostaje Świętym Mikołajem. Ze względu na duże zainteresowanie akcją, jedna osoba może obdarować tylko jedno dziecko – mówiła Monika Rabczak – w zeszłym roku na przykład w momencie, kiedy skończyły się listy, ludzie zaczęli organizować własne zbiórki, które zaowocowały zakupem na przykład profesjonalnego stołu do piłkarzyków. Ludzie mieli olbrzymią satysfakcję z możliwości spełnienia dziecięcych marzeń, w związku z tym zainteresowanie akcją jest olbrzymie.

Każdy „Święty Mikołaj”, po zgłoszeniu ochoty zrealizowania marzeń z danego listu ma określony termin, do którego powinien prezent przekazać organizatorom – Nie zdarzyła się sytuacja, żeby ktoś do podjętego zobowiązania nie podszedł poważnie. Wszystkie prezenty pojawiły się w terminie – mówi Rabczak – 6 grudnia prezenty są rozdawane. W zeszłym roku uroczyste rozdanie prezentów miało miejsce w Jastrzębiu-Zdroju, w tym roku dzieci z pozostałych placówek odwiedzą cieszyński Dom Dziecka i tam będą miały okazję spotkać świętego mikołaja, wraz ze Śnieżynkami, który przekaże im podarunki.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 10-11-2017 12:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela OX.PL

22-04-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 39komentarzy: 0

Jednośladem bezpiecznie do celu

22-04-2018 10:00

Jednośladem bezpiecznie do celu to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak szeroko zakrojona kampania skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów.

wyświetleń: 155komentarzy: 0

Lekcje przyrody w terenie

22-04-2018 08:00

Kolejną klasą, która wiedzę przyrodniczą zamiast w szkolnych murach zdobywała w terenie jest klasa IV z S.P. Nr 2 w Cieszynie. 18 kwietnia w piękny słoneczny poranek grupa pod opieką nauczycielki Kariny Pasterny i pod przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą.

wyświetleń: 153komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

22-04-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.  

wyświetleń: 462komentarzy: 0

Elektrometal świętował 70. urodziny

21-04-2018 21:00

Wczoraj (20.04) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie świętowano urodziny znanej firmy, głównie na rynku górniczym i gazowniczym. Elektrometal obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Zobacz relację z tego wydarzenia. 

wyświetleń: 1120komentarzy: 2

Rajd Sumava Klatovy: lepsze tempo Szejów

21-04-2018 20:55

Zakończony dziś Rajd Sumava Klatovy po raz kolejny był prawdziwym świętem motoryzacji i festiwalem sportowych emocji. Złożyły się na to rewelacyjna obsada z wielokrotnymi mistrzami kraju, a także aktualnym liderem mistrzostw Europy, do tego piękna, niemal letnia pogoda, najszybsze trasy w kalendarzu czeskiego czempionatu i tłumy entuzjastycznych kibiców przy odcinkach. Jedyną polską załogą w tych zawodach byli Jarek i Marcin Szejowie, którzy startowali Fordem Fiestą R5 przygotowanym przez ekipę Orsak Rally Sport. W swojej klasie bracia z Ustronia mieli 19 rywali, a walcząc o miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu mierzyli się także z zawodnikami dysponującymi samochodami WRC.

wyświetleń: 259komentarzy: 0

Sala kinowa w Parku Pokoju - powstaje nowy mural

21-04-2018 19:05

W cieszyńskim Parku Pokoju powstaje nowy mural. Jak już wiadomo będzie przedstawiał wypełnioną salę kinową. Muralu nie sposób nie zauważyć. W oczy rzuca się fioletowy kolor. Malowidło powstaje na jubileuszową XX edycję Kina na Granicy. 

wyświetleń: 1265komentarzy: 0

Bez stereotypów - tym razem o literaturze

21-04-2018 18:05

W piątek (20.04) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbyło się kolejne z cyklu spotkań „Bez stereotypów, cykl czesko-polskich salonów dyskusyjnych”. Tym razem zaproszeni goście to Jiri Travnicek oraz Grzegorz Nieć, którzy dyskutowali głównie o literaturze.

wyświetleń: 282komentarzy: 0

Warsztaty świec żelowych

21-04-2018 17:30

W piątek (20.04) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyły się warsztaty dla rodziców z dziećmi, których tematem było tworzenie świec żelowych. W czasie trwania wydarzenia każdy mógł przygotować własną, kolorową i zawierającą wiele dodatków świeczkę.

wyświetleń: 373komentarzy: 0

Bp Pieronek w Cieszynie

21-04-2018 16:00

W piątek (20.04) na terenie Sali Lustrzanej w Kamienicy Konczakowskich w Cieszynie odbyło się spotkanie Klubu Obywatelskiego Cieszyn. Zaproszeni goście to poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht oraz biskup Tadeusz Pieronek. W czasie spotkania mówiono nie tylko o polityce, ale również o kwestiach światopoglądowych oraz udziale w życiu publicznym osób duchownych.

wyświetleń: 1075komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .