Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 7119komentarzy: 5

Wyłudzają i kradną!

08-11-2017 15:40

Uwaga! W Województwie Śląskim pojawiła się nowa forma wyłudzania - ostrzega Policja. Czytaj i nie daj się oszukać!
Nie podawaj nigdy nikomu swoich danych dostępowych do konta! fot. pixabay.com Nie podawaj nigdy nikomu swoich danych dostępowych do konta! fot. pixabay.com

Policjanci ostrzegają przed nową formą oszustwa. W ostatnim czasie w województwie śląskim pojawiła się nowa metoda dokonywania oszustw, dzięki której sprawca przejmuje dostęp do konta bankowego.

Jak to wygląda?
Oszust dzwoni do osób i przedstawia się jako konsultant banku, a następnie prosi o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej. Przypadek usiłowania dokonania oszustwa tą metodą, odnotowali m.in. policjanci w Tarnowskich Górach, jednak 32-latka nie dała się oszukać i zweryfikowała przekazywane przez oszusta informacje, w najbliższej placówce swojego banku.
Oszuści działają podstępnie. Ddzwonią do osób i przedstawiają się jako pracownicy banku, informując o niepokojących transferach pieniężnych z konta ofiary, po czym proponują zablokowanie tychże przelewów. W tym celu rozmówca proszony jest o podanie loginu, hasła do konta oraz kodu autoryzacyjnego sms. Chwilę po przejęciu konta, oszuści przelewają środki na inne konta bankowe, skąd są pobierane w formie gotówki.

Co nagle, to…

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Nie reagujmy pochopnie. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy konsultant, np. poprzez skontaktowanie się z bankiem. Pamiętajmy! Banki nie wymagają podawania loginu i pełnego hasła do bankowości. Dotyczy to również kodu sms. Nie proszą o zmianę, ani nie wysyłają nowych danych logowania. Nie wysyłają maili z prośbą o zalogowanie lub podanie danych prywatnych np. nr telefonu do autoryzacji transakcji.

Uważajmy!

Pod żadnym pozorem nikomu nie przekazujmy haseł dostępowych do naszych rachunków bankowych, gdyż może skutkować to pozbawieniem nas całych oszczędności. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 08-11-2017 15:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

qqłka
08-11-2017 19:12
qqłka
Głupich nie sieją :)
Vato
09-11-2017 09:24
Vato
"...przedstawia się jako konsultant banku, a następnie prosi o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej."

Buahahahaha!!! Zajebiście nowy sposób! "Poproszę o login i hasło." iiihahahahaha!!!! :D
yamah
10-11-2017 08:49
yamah
Toż to już chyba większej głupoty zrobić się nie da, jak podać przez telefon login i hasło swojego konta bankowego i to w dodatku nieznajomemu rozmówcy.
jo.papuga
10-11-2017 08:57
jo.papuga
Najlepi to nimieć konta tak jak Jarosław... i wszystki piniondze trzymać u ojca i dyrektora.
krzysztof.mm
10-11-2017 17:15
krzysztof.mm
"Wyłudzają i kradną!"...
spodziewałem się tekstu inspirowanego historią proboszcza Maciaszka z Kasiny, co się za owieczek datki woził Porsche, bryką lepszą od biskupiej
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela OX.PL

22-04-2018 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 58komentarzy: 0

Jednośladem bezpiecznie do celu

22-04-2018 10:00

Jednośladem bezpiecznie do celu to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tak szeroko zakrojona kampania skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów.

wyświetleń: 166komentarzy: 0

Lekcje przyrody w terenie

22-04-2018 08:00

Kolejną klasą, która wiedzę przyrodniczą zamiast w szkolnych murach zdobywała w terenie jest klasa IV z S.P. Nr 2 w Cieszynie. 18 kwietnia w piękny słoneczny poranek grupa pod opieką nauczycielki Kariny Pasterny i pod przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały wyruszyła na wycieczkę przyrodniczą.

wyświetleń: 159komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

22-04-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.  

wyświetleń: 470komentarzy: 0

Elektrometal świętował 70. urodziny

21-04-2018 21:00

Wczoraj (20.04) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie świętowano urodziny znanej firmy, głównie na rynku górniczym i gazowniczym. Elektrometal obchodzi w tym roku 70-lecie swojej działalności. Zobacz relację z tego wydarzenia. 

wyświetleń: 1131komentarzy: 2

Rajd Sumava Klatovy: lepsze tempo Szejów

21-04-2018 20:55

Zakończony dziś Rajd Sumava Klatovy po raz kolejny był prawdziwym świętem motoryzacji i festiwalem sportowych emocji. Złożyły się na to rewelacyjna obsada z wielokrotnymi mistrzami kraju, a także aktualnym liderem mistrzostw Europy, do tego piękna, niemal letnia pogoda, najszybsze trasy w kalendarzu czeskiego czempionatu i tłumy entuzjastycznych kibiców przy odcinkach. Jedyną polską załogą w tych zawodach byli Jarek i Marcin Szejowie, którzy startowali Fordem Fiestą R5 przygotowanym przez ekipę Orsak Rally Sport. W swojej klasie bracia z Ustronia mieli 19 rywali, a walcząc o miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu mierzyli się także z zawodnikami dysponującymi samochodami WRC.

wyświetleń: 262komentarzy: 0

Sala kinowa w Parku Pokoju - powstaje nowy mural

21-04-2018 19:05

W cieszyńskim Parku Pokoju powstaje nowy mural. Jak już wiadomo będzie przedstawiał wypełnioną salę kinową. Muralu nie sposób nie zauważyć. W oczy rzuca się fioletowy kolor. Malowidło powstaje na jubileuszową XX edycję Kina na Granicy. 

wyświetleń: 1280komentarzy: 0

Bez stereotypów - tym razem o literaturze

21-04-2018 18:05

W piątek (20.04) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbyło się kolejne z cyklu spotkań „Bez stereotypów, cykl czesko-polskich salonów dyskusyjnych”. Tym razem zaproszeni goście to Jiri Travnicek oraz Grzegorz Nieć, którzy dyskutowali głównie o literaturze.

wyświetleń: 284komentarzy: 0

Warsztaty świec żelowych

21-04-2018 17:30

W piątek (20.04) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” odbyły się warsztaty dla rodziców z dziećmi, których tematem było tworzenie świec żelowych. W czasie trwania wydarzenia każdy mógł przygotować własną, kolorową i zawierającą wiele dodatków świeczkę.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Bp Pieronek w Cieszynie

21-04-2018 16:00

W piątek (20.04) na terenie Sali Lustrzanej w Kamienicy Konczakowskich w Cieszynie odbyło się spotkanie Klubu Obywatelskiego Cieszyn. Zaproszeni goście to poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht oraz biskup Tadeusz Pieronek. W czasie spotkania mówiono nie tylko o polityce, ale również o kwestiach światopoglądowych oraz udziale w życiu publicznym osób duchownych.