Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 794komentarzy: 9

''Kłamca i szpieg''. Konkurs!

11-11-2017 17:35

Pierwsza misja szpiegowska? Tropić tajemniczego sąsiada. W miarę postępu śledztwa Georges zaczyna się zastanawiać, co jest prawdą, a co kłamstwem, i co to wszystko jest za gra. A przede wszystkim jak daleko może się posunąć dla przyjaciela... Książka z zakończeniem, jakiego nie przewidzisz!
fot.arc.ox.pl fot.arc.ox.pl

Mamy dziś dla Was ksiązkę Rebecki Stead, autorki okrzykniętej przez Joannę Olech nową gwiazdą literatury young adult.

Kiedy ojciec 12-letniego Georgesa traci pracę, rodzina jest zmuszona do opuszczenia ukochanego domu i przeprowadzenia się do bloku na Brooklynie. Mama musi brać dodatkowe dyżury, Georges traci jedynego przyjaciela, a w szkole jest outsiderem. Słowem – tragedia.

Georges trafia do Klubu Szpiegów, gdzie poznaje Safera, swojego rówieśnika, samozwańczego szpiega, którego rodzina daje chłopakowi poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Jednak może nie wszystko jest takie, na jakie wygląda?
Georges staje się pierwszym agentem na usługach Safera. Ma za zadanie śledzić tajemniczego sąsiada - Iksa, który mieszka w tym samym bloku i zdaniem Safera ma jakąś złowieszczą tajemnicę. W miarę postępu śledztwa, kiedy Safer stawia coraz to nowsze wymagania, Georges zaczyna niedowierzać „przyjacielowi”.
„Kłamca i szpieg” Rebecki Stead to powieść z dreszczykiem dla nastolatków – jest zagadka, szpiegowanie i codzienne problemy, a na zakończenie niespodziewany finał.

[Opis Wydawcy]

„Rebecca Stead sprawia, że napisanie tak dobrej książki wydaje się proste”.
„Guardian”

O autorce:
Rebbecca Stead
oprócz „Kłamcy i szpiega” ma na koncie inne książki dla młodzieży. „When You Reach Me” znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa” oraz zdobyło Newbery Medal i Boston Globe-Horn BookAward. Ciesząca się dużą popularnością powieść „Całkiem obcy człowiek” (ukazała się nakładem Wydawnictwa IUVI – pisaliśmy TUTAJ ) została uznana za książę roku między innymi przez „New York Timesa”, „The Washington Post”, „The Wall Street Journal” i „Guardiana”! Pierwsza książka autorki, „First Light”, znalazła się na liście Best Books for Teens, opracowywanej przez New York Public Library. Rebecca wraz z rodziną mieszka w Nowym Jorku. Można odwiedzić ją na Twitterze (@rebstead) oraz stronie www.rebeccasteadbooks.com.

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was egzemplarz książki „Kłamca i szpieg”. Aby zdobyć powieść, napisz w komentarzu poniżej, komu ją podarujesz i dlaczego? Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 15 listopada włącznie.

 



Kłamca i szpieg
Autor: Rebecca Stead
Wydawnictwo: IUVI 
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 208
Książkę możesz zakupić w cenie 18.81 Tutaj 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 11-11-2017 17:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

nickinny
11-11-2017 20:13
nickinny
Taką książkę podaruję mojej mamie. Nie jest nastolatką ale na skutek życiowych zawirowań porzuciła czytanie, do którego powoli wraca. Pamiętam, że lubiła kryminalne powieści a tu taki wątek węszę: "jest zagadka, szpiegowanie...".
Mam nadzieję, że taką cegiełką dołożę się do odbudowania jej czytelniczych fascynacji.
agawa16
11-11-2017 20:38
agawa16
Podaruję książkę bratu, żeby podczas czytania przypomniał sobie stare, dobre i zwariowane czasy dzieciństwa, kiedy bawiliśmy się razem w szpiegów i detektywów. Niech ta książka będzie dla niego przyjemnym umileniem jesiennych wieczorów.
Yaro80
12-11-2017 11:09
Yaro80
Ja bym tą książkę podarował mojej kochanej siostrze bo ona jest trochę inna i nie czyta romansideł tylko właśnie powieści kryminalne! A myślę że ta właśnie książka jest książką która by ją bardzo zaciekawiła bo pracuje w prokuraturze i może jest tam odpowiedź jak niektórzy kłamią i fałszują w dzisiejszych czasach!
as355
12-11-2017 11:42
as355
Nikomu bym nie dał , dopiero po przeczytaniu wypożyczył bym nastoletnim wnukom ,była by okazja do dyskusji w długie zimowe wieczory . Chociaż na chwilę oderwać by się mogli od komputera .
Bubaszak
12-11-2017 15:49
Bubaszak
Dlaczego OX promuje taki chłam?Toż to kpina z prawdziwej literatury!
rots2k4
13-11-2017 12:54
rots2k4
Książkę podarowałabym szwagrowi, bo jest miłośnikiem kryminałów a przy okazji bardzo dobrym człowiekiem.
malamiko123
13-11-2017 20:31
malamiko123
Książkę podarowałabym 15-sto letniemu synowi, aby zachęcić go do czytania. W dzieciństwie pochłaniałam książki J. Chmielewskiej, które świetnie rozbawiały i zmuszały do myślenia - jak rozwikłać zagadkę jakiegoś porwania, czy zaginięcia. Teraz z przykrością patrzę jak syn siedzi i gapi sie w TV lub komórkę, mimo moich zachęt i mnóstwa fantastycznych książek w domu. Zdarza sie, że jednak coś przeczyta, ale chyba tylko kilka str. tych książek na podstawie, których nakręcono filmy, ale to i tak sukces
mika19
13-11-2017 22:33
mika19
Mamusi Danusi:)
Jest dziewczyną
z wesołą miną, która poznaje ten dziwny świat już parę ładnych lat.
I tak o sobie może mówić cytuję:
Energii mi nie brakuje,
sporo czasem podróżuję.
Lubię wesołą zabawę
bardziej niż mocną kawę.
Otwarta jestem na ludzi,
chcę pomóc każdemu w trudzie.
Moim marzeniem jest,
by ludziom żyło się the best.
Umiem się bawić ze wszystkimi,
przy każdej muzyce.
Nade wszystko jednak chcę
brać od życia jak najwięcej.
Nadzieję mam, że to co złe
szybko na dobre
odmieni się.
Wierzcie mi,
przyznaję Wam skrycie,
że bardzo kocham życie!!!!
i dzieci wychowała, a nie doglądała!
tamlin111
15-11-2017 12:22
tamlin111
Serio Wam powiem, że lubię takie książki ;) Mam ponad 35 lat a gdy czytam o nastolatkach to czerpię z tego prawdziwą frajdę. Może dlatego, że moja córka wejdzie zaraz w etap nastoletni i próbuję poznać ten przerażający świat? Bardzo możliwie, że jest to u mnie spowodowane taka podświadomą profilaktyką :) Dlatego książkę bym sprezentowała sobie, a pewnie następnie trafiłaby w ręce mojej córy. Drugi powód to taki, ze uwielbiam kryminały, a już szczególnie w jesienne wieczory, gdy potrzebuje mój zestaw walki z chandrą - kocyk, książkę i herbatkę. A no i kot, zapomniałam o czwartej częsci zestawu walki ze złymi jesiennymi mocami. "Kłamca i szpieg" na pewno szybko pomogliby uporać się z szarugą za oknem i poczuc gorąco na karku :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 204komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 814komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 395komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 387komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 319komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1615komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 544komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa.