Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 537komentarzy: 5

Powróć do lata z książką ''Lato Eden''

31-10-2017 13:00

Choć lato zostało tylko wspomnieniem, warto sięgnąć po książkę ''Lato Eden'', szczególnie teraz, kiedy za oknami zimno i plucha.
Ksiązka ''Lato Eden'' do wygrania w konkursie, fot.ox.pl Ksiązka ''Lato Eden'' do wygrania w konkursie, fot.ox.pl

„Lato Eden” jest dobrą książką, niezależnie od pory roku. Choć okładka przedstawiająca dziewczynę w zwiewnej sukience, kwiaty i utrzymana w letniej kolorystyce, sugeruje nam lekką powieść i wakacyjne przygody, nie dajmy się zwieść. Powieść Liz Flanagan nie jest jedną z serii bezstresowych książek dla nastolatków. Powieść próbuje dotknąć ważnych problemów i motywów ważnych dla każdego, nie tylko dla nastolatków, jak poczucie winy, przyjaźń, żałoba, miłość. Jak się jej to udaje? Oceńcie sami!

Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły. Brzmi znajomo?
Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień
Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko. Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało
Przed Jess coraz więcej znaków zapytania, a zegar tyka prawdopodobieństwo odnalezienia Eden żywej spada z minuty na minutę.
Czy zdąży na czas?

[Opis wydawcy]

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was jeden egzemplarz powieści „Lato Eden”. Wygra ją osoba, która napisze nam w komentarzy poniżej, z czym kojarzy się jej lato (z uzasadnieniem). Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 6 listopada br.

Konkurs zakończony!

Ach, rozmażyliśmy się, czytając Wasze odpowiedzi. Też kochamy lato! :) Niestety, mamy tylko jeden egzemplarz książki i postanowiliśmy oddać go: "malamiko123". Gratulujemy! Po odbiór ksiażki zapraszamy do siedziby redakcji (Skoczów, Wałowa 3) do końca listopada br.


Lato Eden
Autor: Liz Flanagan
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 312
Wydawnictwi: IUVI
Książkę można zakupić za 22,96 na stronie aksiazka.pl

 

red

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 31-10-2017 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

agawa16
01-11-2017 09:29
agawa16
Pierwszy znak, że to już lato to dla mnie audycja "Lato z Radiem". Towarzyszy mi od dzieciństwa rok w rok. Latem uwielbiam biegać boso po trawie, czuję wtedy wolność. Letnia sukienka, rozwiana na wietrze. W powietrzu czuć skoszoną trawę. To jeden z najcudowniejszych zapachów lata. Lato lubię jeszcze za długie dni i ciepłe noce, za cykanie świerszczy, za mgłę nad jeziorem. Za rower, który niesie mnie w świat.
Yaro80
01-11-2017 10:32
Yaro80
Lato przede wszystkim kojarzy mi się Polką Dziadek kultowym dżinglem rozpoczynającym kultową audycję "Lato z Radiem" w programie pierwszym Polskiego Radia - nie wyobrażam sobie Lata bez tej audycji! A poza tym nie wyobrażam sobie Lata bez obowiązkowego wyjścia w Nasze Beskidy, popływania Żaglówką po jeziorze Żywieckim, grillem na działce z rodzinką i znajomymi! I jeszcze jedna sprawa bez której Lato by nie mogło być uznane za udane chodzi o kąpiel w naszej kochanej rzece Wiśle - Królowej Polskich Rzek!
Yaro80
01-11-2017 10:34
Yaro80
Lato przede wszystkim kojarzy mi się z Polką Dziadek kultowym dżinglem rozpoczynającym kultową audycję "Lato z Radiem" w programie pierwszym Polskiego Radia - nie wyobrażam sobie Lata bez tej audycji! A poza tym nie wyobrażam sobie Lata bez obowiązkowego wyjścia w Nasze Beskidy, popływania Żaglówką po jeziorze Żywieckim, grillem na działce z rodzinką i znajomymi! I jeszcze jedna sprawa bez której Lato by nie mogło być uznane za udane chodzi o kąpiel w naszej kochanej rzece Wiśle - Królowej Polskich Rzek!
malamiko123
01-11-2017 16:16
malamiko123
Lato- przede wszystkim kojarzy mi sie z odrobina teraz, a w dzieciństwie z dwoma miesiącami czasu wolnego. Wtedy też namiętnie czytałam książki, teraz w każdą wolną chwilę jeśli sie taka znajdzie czytam choć po kilka stron. Każda wolna chwila i czas tylko dla siebie przypomina mi lato i błogie dzieciństwo: brak trosk i smutków, bycia odpowiedzialną za wszystko i wszystkich. Wracam do bycia dzieckiem w lecie ciesząc sie zabawa na powietrzu. Marze znów o lecie- wolnej chwili by choc na chwile oderwać sie od rzeczywistości od problemów. Każde lato kojarzy sie z książką, każda książka z latem, bo wtedy znajduje sie czasami po nocach chwila na marzenia.
nickinny
02-11-2017 22:19
nickinny
Lato to bzycząca łąka pośrodku lasu. Piegi na twarzy dziewczyny, która szuka brązu szczerze wdzięcząc się słońcu. I splecione ręce, którym żar z nieba nie przeszkadza.
Także wtedy, gdy zapach deszczu przełamuje gorąc nagrzanej ziemi.
Lato to intensywność, do której wracamy myślami przez długie słotne dni nadchodzące po nim.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Bajki Robotów - wernisaż

26-04-2018 09:20

W środę (25.04) na terenie Galerii 36,6 Uniwersytetu Śląskiego, zlokalizowanej w kampusie przy ulicy Bielskiej w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy „Bajki Robotów”. Zaprezentowane zostały prace artystów, nadesłane na konkurs organizowany przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie a autorzy zwycięskich grafik otrzymali nagrody.

wyświetleń: 23komentarzy: 0

Dobiegł końca projekt ''Cieszyńska Kompania Obrony Narodowej''

26-04-2018 07:30

Wszystko zaczęło się wiosną 2015 roku. W marcu odbyło się pierwsze szkolenie w ramach Cieszyńskiej Kompanii Obrony Narodowej. W tym roku projekt dobiegł końca. Zakończenie działań ma związek z powstawaniem na terenie województwa śląskiego struktur obrony terytorialnej. 

wyświetleń: 509komentarzy: 1

Gość Ox.pl - Tom Swoboda - artysta multimedialny. [zwiastun]

25-04-2018 19:30

Gość Ox.pl - Tom Swoboda- artysta multimedialny. O zmiażdżonej czaszce, Oddziale Pediatrycznym i wizualnych przedstawieniach duchowości. Jacek Porzycki zapytał również o zapis transcendencji i ''Szkołę Sztuki i Myślenia''. Co sprawiło, że artysta został wyróżniony w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ''Sony World Photograpfy Awards 2018''?  Czy można narysować Boga? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.  Na pełną wersję wywiadu zapraszamy w niedzielę 29 kwietnia- oglądajcie!

wyświetleń: 401komentarzy: 0

MŚ 1A: Polacy przegrali z Wielką Brytanią, Chmielewski zanotował kolejny dobry występ

25-04-2018 19:25

Niestety, sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Polscy hokeiści, którzy rywalizują na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w Budapeszcie, przegrali dzisiaj z Brytyjczykami (25 kwietnia) i ich szanse na awans, zamiast wzrosnąć, to zmalały. Kolejne dobre zawody rozegrał Aron Chmielewski, który na co dzień występuje w HC Ocelari Trinec.

wyświetleń: 238komentarzy: 0

Rower w policyjnej bazie danych

25-04-2018 18:45

Rowery potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych i coraz częściej padają celem złodziei. Kupując coraz to lepsze zabezpieczenia jednośladów zmniejszamy ryzyko kradzieży, ale czy aby są one w stanie uchronić od ich kradzieży? Policjanci z cieszyńskiej komendy oraz przedstawiciele straży miejskich z naszego regionu brali udział w szkoleniu dotyczącym  znakowania rowerów syntetycznym DNA.

wyświetleń: 1146komentarzy: 1

Warsztaty UTW - tym razem o konfliktach

25-04-2018 18:10

We wtorek (24.04) na terenie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, oddziału zamiejscowego w Cieszynie odbyły się kolejne warsztaty w ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem temat dotyczył Ćwiczenia kompetencji społecznych, niezbędnych w rozwiązywaniu konfliktów i problemów, a temat przybliżyła psycholog, Wanda Papugowa.

wyświetleń: 273komentarzy: 0

Skazani wyszli z więzienia - zbierać śmieci.

25-04-2018 17:45

Osadzeni z Zakładu Karnego w Cieszynie po raz kolejny wzięli udział w tegorocznych obchodach Dnia Ziemi.

wyświetleń: 1821komentarzy: 0

Jak dbać o wzrok w wieku dojrzałym?

25-04-2018 17:20

We wtorek (24.04) na terenie sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Pro Salute". Tym razem dr n. med. Agata Plech, Ordynator Oddziału Okulistycznego w szpitalu opowiedziała, jak dbać o oczy w wieku dojrzałym.

wyświetleń: 518komentarzy: 0

Gmina dofinansuje kursy?

25-04-2018 15:30

Informujemy, że od 01.05.2018r. wszystkie kursy na terenie Kiczyc, Pierśćca, Kowali, Wieszcząt oraz Dolnego Boru zostają zlikwidowane. Taka informacja pojawiła się na internetowej stronie skoczowskiego Transkomu. Kartka z taką samą treścią zawisła również na przystankach.

wyświetleń: 2442komentarzy: 5

Wymusił i uderzył

25-04-2018 14:25

Do kolizji dwóch pojazdów doszło przed godziną czternastą w Marklowicach Górnych.