Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 484komentarzy: 5

Powróć do lata z książką ''Lato Eden''

31-10-2017 13:00

Choć lato zostało tylko wspomnieniem, warto sięgnąć po książkę ''Lato Eden'', szczególnie teraz, kiedy za oknami zimno i plucha.
Ksiązka ''Lato Eden'' do wygrania w konkursie, fot.ox.pl Ksiązka ''Lato Eden'' do wygrania w konkursie, fot.ox.pl

„Lato Eden” jest dobrą książką, niezależnie od pory roku. Choć okładka przedstawiająca dziewczynę w zwiewnej sukience, kwiaty i utrzymana w letniej kolorystyce, sugeruje nam lekką powieść i wakacyjne przygody, nie dajmy się zwieść. Powieść Liz Flanagan nie jest jedną z serii bezstresowych książek dla nastolatków. Powieść próbuje dotknąć ważnych problemów i motywów ważnych dla każdego, nie tylko dla nastolatków, jak poczucie winy, przyjaźń, żałoba, miłość. Jak się jej to udaje? Oceńcie sami!

Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły. Brzmi znajomo?
Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień
Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko. Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało
Przed Jess coraz więcej znaków zapytania, a zegar tyka prawdopodobieństwo odnalezienia Eden żywej spada z minuty na minutę.
Czy zdąży na czas?

[Opis wydawcy]

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was jeden egzemplarz powieści „Lato Eden”. Wygra ją osoba, która napisze nam w komentarzy poniżej, z czym kojarzy się jej lato (z uzasadnieniem). Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 6 listopada br.

Konkurs zakończony!

Ach, rozmażyliśmy się, czytając Wasze odpowiedzi. Też kochamy lato! :) Niestety, mamy tylko jeden egzemplarz książki i postanowiliśmy oddać go: "malamiko123". Gratulujemy! Po odbiór ksiażki zapraszamy do siedziby redakcji (Skoczów, Wałowa 3) do końca listopada br.


Lato Eden
Autor: Liz Flanagan
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 312
Wydawnictwi: IUVI
Książkę można zakupić za 22,96 na stronie aksiazka.pl

 

red

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 31-10-2017 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

agawa16
01-11-2017 09:29
agawa16
Pierwszy znak, że to już lato to dla mnie audycja "Lato z Radiem". Towarzyszy mi od dzieciństwa rok w rok. Latem uwielbiam biegać boso po trawie, czuję wtedy wolność. Letnia sukienka, rozwiana na wietrze. W powietrzu czuć skoszoną trawę. To jeden z najcudowniejszych zapachów lata. Lato lubię jeszcze za długie dni i ciepłe noce, za cykanie świerszczy, za mgłę nad jeziorem. Za rower, który niesie mnie w świat.
Yaro80
01-11-2017 10:32
Yaro80
Lato przede wszystkim kojarzy mi się Polką Dziadek kultowym dżinglem rozpoczynającym kultową audycję "Lato z Radiem" w programie pierwszym Polskiego Radia - nie wyobrażam sobie Lata bez tej audycji! A poza tym nie wyobrażam sobie Lata bez obowiązkowego wyjścia w Nasze Beskidy, popływania Żaglówką po jeziorze Żywieckim, grillem na działce z rodzinką i znajomymi! I jeszcze jedna sprawa bez której Lato by nie mogło być uznane za udane chodzi o kąpiel w naszej kochanej rzece Wiśle - Królowej Polskich Rzek!
Yaro80
01-11-2017 10:34
Yaro80
Lato przede wszystkim kojarzy mi się z Polką Dziadek kultowym dżinglem rozpoczynającym kultową audycję "Lato z Radiem" w programie pierwszym Polskiego Radia - nie wyobrażam sobie Lata bez tej audycji! A poza tym nie wyobrażam sobie Lata bez obowiązkowego wyjścia w Nasze Beskidy, popływania Żaglówką po jeziorze Żywieckim, grillem na działce z rodzinką i znajomymi! I jeszcze jedna sprawa bez której Lato by nie mogło być uznane za udane chodzi o kąpiel w naszej kochanej rzece Wiśle - Królowej Polskich Rzek!
malamiko123
01-11-2017 16:16
malamiko123
Lato- przede wszystkim kojarzy mi sie z odrobina teraz, a w dzieciństwie z dwoma miesiącami czasu wolnego. Wtedy też namiętnie czytałam książki, teraz w każdą wolną chwilę jeśli sie taka znajdzie czytam choć po kilka stron. Każda wolna chwila i czas tylko dla siebie przypomina mi lato i błogie dzieciństwo: brak trosk i smutków, bycia odpowiedzialną za wszystko i wszystkich. Wracam do bycia dzieckiem w lecie ciesząc sie zabawa na powietrzu. Marze znów o lecie- wolnej chwili by choc na chwile oderwać sie od rzeczywistości od problemów. Każde lato kojarzy sie z książką, każda książka z latem, bo wtedy znajduje sie czasami po nocach chwila na marzenia.
nickinny
02-11-2017 22:19
nickinny
Lato to bzycząca łąka pośrodku lasu. Piegi na twarzy dziewczyny, która szuka brązu szczerze wdzięcząc się słońcu. I splecione ręce, którym żar z nieba nie przeszkadza.
Także wtedy, gdy zapach deszczu przełamuje gorąc nagrzanej ziemi.
Lato to intensywność, do której wracamy myślami przez długie słotne dni nadchodzące po nim.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 91komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 149komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.

wyświetleń: 358komentarzy: 0

Fryderyka bez większych szkód

19-01-2018 08:45

Kilka wyjazdów strażaków do połamanych konarów, to efekt działań orkanu Fryderyka, którego podmuchy odczuwaliśmy przez całą noc.

wyświetleń: 1719komentarzy: 1

Kwalifikacja wojskowa

19-01-2018 07:30

Mimo że obowiązkowa służba wojskowa w naszym kraju już nie obowiązuje, to kwalifikacja wojskowa tak i jest obowiązkowa.  Tegoroczna "Kwalifikacja wojskowa" na terenie kraju rozpocznie się 30 stycznia 2018 r. i potrwa do 28 kwietnia 2018 r.

wyświetleń: 902komentarzy: 0

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 1214komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 1233komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 2121komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 1150komentarzy: 3

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.