Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 406komentarzy: 5

Powróć do lata z książką ''Lato Eden''

31-10-2017 13:00

Choć lato zostało tylko wspomnieniem, warto sięgnąć po książkę ''Lato Eden'', szczególnie teraz, kiedy za oknami zimno i plucha.
Ksiązka ''Lato Eden'' do wygrania w konkursie, fot.ox.pl Ksiązka ''Lato Eden'' do wygrania w konkursie, fot.ox.pl

„Lato Eden” jest dobrą książką, niezależnie od pory roku. Choć okładka przedstawiająca dziewczynę w zwiewnej sukience, kwiaty i utrzymana w letniej kolorystyce, sugeruje nam lekką powieść i wakacyjne przygody, nie dajmy się zwieść. Powieść Liz Flanagan nie jest jedną z serii bezstresowych książek dla nastolatków. Powieść próbuje dotknąć ważnych problemów i motywów ważnych dla każdego, nie tylko dla nastolatków, jak poczucie winy, przyjaźń, żałoba, miłość. Jak się jej to udaje? Oceńcie sami!

Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły. Brzmi znajomo?
Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień
Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko. Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało
Przed Jess coraz więcej znaków zapytania, a zegar tyka prawdopodobieństwo odnalezienia Eden żywej spada z minuty na minutę.
Czy zdąży na czas?

[Opis wydawcy]

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was jeden egzemplarz powieści „Lato Eden”. Wygra ją osoba, która napisze nam w komentarzy poniżej, z czym kojarzy się jej lato (z uzasadnieniem). Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 6 listopada br.

Konkurs zakończony!

Ach, rozmażyliśmy się, czytając Wasze odpowiedzi. Też kochamy lato! :) Niestety, mamy tylko jeden egzemplarz książki i postanowiliśmy oddać go: "malamiko123". Gratulujemy! Po odbiór ksiażki zapraszamy do siedziby redakcji (Skoczów, Wałowa 3) do końca listopada br.


Lato Eden
Autor: Liz Flanagan
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 312
Wydawnictwi: IUVI
Książkę można zakupić za 22,96 na stronie aksiazka.pl

 

red

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 31-10-2017 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

agawa16
01-11-2017 09:29
agawa16
Pierwszy znak, że to już lato to dla mnie audycja "Lato z Radiem". Towarzyszy mi od dzieciństwa rok w rok. Latem uwielbiam biegać boso po trawie, czuję wtedy wolność. Letnia sukienka, rozwiana na wietrze. W powietrzu czuć skoszoną trawę. To jeden z najcudowniejszych zapachów lata. Lato lubię jeszcze za długie dni i ciepłe noce, za cykanie świerszczy, za mgłę nad jeziorem. Za rower, który niesie mnie w świat.
Yaro80
01-11-2017 10:32
Yaro80
Lato przede wszystkim kojarzy mi się Polką Dziadek kultowym dżinglem rozpoczynającym kultową audycję "Lato z Radiem" w programie pierwszym Polskiego Radia - nie wyobrażam sobie Lata bez tej audycji! A poza tym nie wyobrażam sobie Lata bez obowiązkowego wyjścia w Nasze Beskidy, popływania Żaglówką po jeziorze Żywieckim, grillem na działce z rodzinką i znajomymi! I jeszcze jedna sprawa bez której Lato by nie mogło być uznane za udane chodzi o kąpiel w naszej kochanej rzece Wiśle - Królowej Polskich Rzek!
Yaro80
01-11-2017 10:34
Yaro80
Lato przede wszystkim kojarzy mi się z Polką Dziadek kultowym dżinglem rozpoczynającym kultową audycję "Lato z Radiem" w programie pierwszym Polskiego Radia - nie wyobrażam sobie Lata bez tej audycji! A poza tym nie wyobrażam sobie Lata bez obowiązkowego wyjścia w Nasze Beskidy, popływania Żaglówką po jeziorze Żywieckim, grillem na działce z rodzinką i znajomymi! I jeszcze jedna sprawa bez której Lato by nie mogło być uznane za udane chodzi o kąpiel w naszej kochanej rzece Wiśle - Królowej Polskich Rzek!
malamiko123
01-11-2017 16:16
malamiko123
Lato- przede wszystkim kojarzy mi sie z odrobina teraz, a w dzieciństwie z dwoma miesiącami czasu wolnego. Wtedy też namiętnie czytałam książki, teraz w każdą wolną chwilę jeśli sie taka znajdzie czytam choć po kilka stron. Każda wolna chwila i czas tylko dla siebie przypomina mi lato i błogie dzieciństwo: brak trosk i smutków, bycia odpowiedzialną za wszystko i wszystkich. Wracam do bycia dzieckiem w lecie ciesząc sie zabawa na powietrzu. Marze znów o lecie- wolnej chwili by choc na chwile oderwać sie od rzeczywistości od problemów. Każde lato kojarzy sie z książką, każda książka z latem, bo wtedy znajduje sie czasami po nocach chwila na marzenia.
nickinny
02-11-2017 22:19
nickinny
Lato to bzycząca łąka pośrodku lasu. Piegi na twarzy dziewczyny, która szuka brązu szczerze wdzięcząc się słońcu. I splecione ręce, którym żar z nieba nie przeszkadza.
Także wtedy, gdy zapach deszczu przełamuje gorąc nagrzanej ziemi.
Lato to intensywność, do której wracamy myślami przez długie słotne dni nadchodzące po nim.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 811komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 395komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 387komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 319komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1613komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 544komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa.