Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3454komentarzy: 0

Niepokojące statystyki policyjne

24-10-2017 10:30

Niepokojące statystyki policyjne, dotyczą minionego weekendu. W dniach 21-22.10 w regionie znacznie wzrosła liczba kolizji i wypadków. Ma to związek nie tylko z pogarszającą się wciąż pogodą, ale również ze wzmożonym ruchem na drogach, który jest dopiero preludium, tego co czeka nas w okresie Wszystkich Świętych.

- W miniony weekend odnotowaliśmy 20 kolizji w regionie. Biorąc pod uwagę, że dane te dotyczą tylko dwóch dni, jest to bardzo duża liczba. Łącznie nałożono 42 mandaty, między innymi za przekroczenia prędkości. W tej liczbie zawarte są dwie osoby, które przekroczyły prędkość w sposób znaczny, ponad 50 km/h. Miało to miejsce w terenie niezabudowanym, w związku z czym prawo jazdy nie zostało odebrane na okres 3 miesięcy. Zatrzymaliśmy również dwóch pijanych kierowców – mówi st. asp. Tomasz Pszczółka, pełniący obowiązki rzecznika prasowego cieszyńskiej policji.

Jak podaje policja, liczba ta jest większa, niż zwykle. Większość kolizji, to tak zwane najechania, które jak najbardziej w wielu przypadkach można uznać za wynik złej pogody, czy też raczej niedopasowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Problemem może być również zły stan opon – jeżeli są one zbyt zużyte samochód zdecydowanie łatwiej traci trakcję.

- W związku ze zbliżającym się okresem 1. Listopada, kiedy to zawsze obserwujemy wzmożony ruch na drogach, biorąc pod uwagę prognozy pogody, zakładające znaczne obniżenie temperatury, kierowcy powinny zachować szczególną ostrożność – ostrzega Tomasz Pszczółka – Cieszyńska policja przede wszystkim zaleca zmianę opon na zimowe.

Złe warunki pogodowe, w połączeniu ze wzmożonym ruchem mogą stworzyć naprawdę wiele problemów – Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze. Jak już wspominałem zalecana jest zmiana opon. Dodatkowo trzeba dopasować prędkość i styl jazdy do panujących na drodze warunków – radzi Tomasz Pszczółka – dodatkowo zwróćmy uwagę na fakt, że liście znajdujące się na drodze również mogą powodować wpadanie w poślizg. Newralgicznymi punktami są również okolice cmentarzy, gdzie zmiana organizacji ruchu może nastąpić jeszcze końcem tego tygodnia.

 

Zła pogoda, nagłe ochłodzenie, czy też wzmożony ruch na drogach zawsze pociągają za sobą wiele nieprzyjemnych sytuacji drogowych. Koniec października, czy początek listopada dodatkowo sprzyja problemom, ze względu na odkładanie wymiany opon, częste deszcze, czy też nawet marznące opady deszczu, czy też przymrozki, które już w tym okresie mogą się pojawiać.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 24-10-2017 10:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Msze i nabożeństwa online

25-03-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 48komentarzy: 0

Trudny początek sezonu braci Szejów

24-03-2018 22:40

Swój czwarty sezon startów na czeskich oesach, a drugi w samochodzie klasy R5, bracia Szejowie rozpoczęli od obiecującego tempa, mimo że od ich ostatniego startu minęło już blisko pół roku. Na otwierającej tegoroczną edycję Rajdu Valasska próbie Fulnek Polacy finiszowali na siódmej pozycji na 23 załogi w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC.

wyświetleń: 152komentarzy: 0

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 1276komentarzy: 0

PŚ: Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok, był 43.

24-03-2018 17:49

W Schonach zaplanowano zakończenie sezonu w kombinacji norweskiej. Do Niemiec udało się czterech polskich kombinatorów, w tym dwóch z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar. Ale o wynikach biało-czerwonych ciężko powiedzieć coś dobrego.

wyświetleń: 58komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 651komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 1113komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 265komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 337komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 3778komentarzy: 4

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1549komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .