Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3187komentarzy: 0

Niepokojące statystyki policyjne

24-10-2017 10:30

Niepokojące statystyki policyjne, dotyczą minionego weekendu. W dniach 21-22.10 w regionie znacznie wzrosła liczba kolizji i wypadków. Ma to związek nie tylko z pogarszającą się wciąż pogodą, ale również ze wzmożonym ruchem na drogach, który jest dopiero preludium, tego co czeka nas w okresie Wszystkich Świętych.

- W miniony weekend odnotowaliśmy 20 kolizji w regionie. Biorąc pod uwagę, że dane te dotyczą tylko dwóch dni, jest to bardzo duża liczba. Łącznie nałożono 42 mandaty, między innymi za przekroczenia prędkości. W tej liczbie zawarte są dwie osoby, które przekroczyły prędkość w sposób znaczny, ponad 50 km/h. Miało to miejsce w terenie niezabudowanym, w związku z czym prawo jazdy nie zostało odebrane na okres 3 miesięcy. Zatrzymaliśmy również dwóch pijanych kierowców – mówi st. asp. Tomasz Pszczółka, pełniący obowiązki rzecznika prasowego cieszyńskiej policji.

Jak podaje policja, liczba ta jest większa, niż zwykle. Większość kolizji, to tak zwane najechania, które jak najbardziej w wielu przypadkach można uznać za wynik złej pogody, czy też raczej niedopasowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Problemem może być również zły stan opon – jeżeli są one zbyt zużyte samochód zdecydowanie łatwiej traci trakcję.

- W związku ze zbliżającym się okresem 1. Listopada, kiedy to zawsze obserwujemy wzmożony ruch na drogach, biorąc pod uwagę prognozy pogody, zakładające znaczne obniżenie temperatury, kierowcy powinny zachować szczególną ostrożność – ostrzega Tomasz Pszczółka – Cieszyńska policja przede wszystkim zaleca zmianę opon na zimowe.

Złe warunki pogodowe, w połączeniu ze wzmożonym ruchem mogą stworzyć naprawdę wiele problemów – Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze. Jak już wspominałem zalecana jest zmiana opon. Dodatkowo trzeba dopasować prędkość i styl jazdy do panujących na drodze warunków – radzi Tomasz Pszczółka – dodatkowo zwróćmy uwagę na fakt, że liście znajdujące się na drodze również mogą powodować wpadanie w poślizg. Newralgicznymi punktami są również okolice cmentarzy, gdzie zmiana organizacji ruchu może nastąpić jeszcze końcem tego tygodnia.

 

Zła pogoda, nagłe ochłodzenie, czy też wzmożony ruch na drogach zawsze pociągają za sobą wiele nieprzyjemnych sytuacji drogowych. Koniec października, czy początek listopada dodatkowo sprzyja problemom, ze względu na odkładanie wymiany opon, częste deszcze, czy też nawet marznące opady deszczu, czy też przymrozki, które już w tym okresie mogą się pojawiać.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS 24-10-2017 10:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 200komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 806komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 395komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 387komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 319komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1612komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 543komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 540komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .