Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2261komentarzy: 4

Co szpeci Ustroń?

23-10-2017 12:00

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że z każdej strony atakują nas reklamy. Bilbordy, banery, tablice świetlne, strzałki, powiewające flagi czy różne inne formy prezentowania firm, usług, produktów zalewają nasze otoczenie. Czasami wpasowane w krajobraz, w większości jednak przypadków szpecące i same w sobie będące antyreklamą.
Czy nadmiar reklam nam przeszkadza? fot. Miasto Ustroń Czy nadmiar reklam nam przeszkadza? fot. Miasto Ustroń

Krzykliwe tła, niechlujne reklamy na przyczepach czy wręcz często zniszczone przez wiatr, powiewające banery. Daleko ich nie trzeba szukać. Szczególnie widoczna jest przy trasach prowadzących w górskie miejscowości. Reklama, choć konieczna, nie może stać w konflikcie z krajobrazem w miejscowościach turystycznych. Powoli ten problem zaczęły dostrzegać samorządy. Ustroń właśnie rozpoczyna cykl spotkań poświęconych estetyce przestrzeni miejskiej. Odbywać się one będą pod nazwą - "Jestem piękny i uroczy, ale mnie nie widać".

- To wstępny etap, chcemy zmierzyć się z problemem. Wprowadzenie takich zmian w przestrzeni nie jest proste. Chcemy poznać opinie mieszkańców, czy w ogóle zauważają taki problem
– mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, naczelnik wydziału promocji, kultury, sportu i turystyki UM Ustroń.

Spotkanie i kolejne akcje mają być wprowadzeniem do wprowadzenia odpowiedniej uchwały dbającej o estetykę w mieście. - Do tego to zmierza, będziemy wysłuchiwali opinii i propozycji na ten temat. Chcemy czerpać też z doświadczeń innych miast. Ale temat jest ciężki, bo przepisy prawa łatwo wprowadzić, gorzej z ich egzekwowaniem. Nie możemy też zapominać, że reklama ma przynieść dochód lokalnym przedsiębiorcom – podkreśla Kaźmierczak.

Wszystko jednak musi być wyważone, stąd pomysł na akcję reklamowa i konsultacje z mieszkańcami, jaką formę powinny mieć reklamy w miejscowości turystycznej. Spotkanie odbędzie się jutro, 24 października o godzinie 17:30 w Bibliotece Miejskiej w Ustroniu. W planach są jeszcze kolejne spotkania poświęcone temu tematowi.

Równolegle do spotkań, gmina zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej estetyki miasta. W tym i usytuowania reklam na jego terenie. Ankietę można pobrać on-line pod tym linkiem i wysłac ją na adres ankieta@ustron.pl
 

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 23-10-2017 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
23-10-2017 12:58
Przepierón
Tak z grupsza to :
Wysypisko śmieci przy ul. Krzywej 6, oraz cały teren przemysłowy wzdłuż ul. Sportowej. Tam powinna być promenada do spacerowania a nie brudne betoniary i śmieciary jeździć. Takie tereny przemysłowe powinny znajdować się po za miastem.
Wzdłuż rzeki Wisły powinny być porobione plaże oraz parkingi dla turystów.
Szpeci brak basenu kąpielowego oraz niedokończony basen przy hotelu Olympic
Szpecą menele ciągle siedzące na ławkach w parkach , wzdłuż głównej drogi, chleją w najlepsze a puszki po piwie wyrzucają na trawnik.
O drogach i chodnikach i oświetleniu to już szkoda pisać bo zadbane jest tylko Rynek i okolice w promieniu 500 metrów oraz droga prowadząca na Zawodzie.
STEVEabc
23-10-2017 14:07
STEVEabc
Z gru'p'sza się z tobą zgadzam.
bronek91
23-10-2017 14:33
bronek91
Na samych spotkaniach to wiela nie osiągnięcie, po piyrsze, nie każdy mo czas, zatem nawet jakby chcioł to nie przyjdzie. Ankiety, ok, ale ile ludzi to potraktuje w ten sposób- "jutro" wyśle, przy czym to "jutro" to jest w każdy dzień. No chyba, że te spotkania potraktuje się jako konsultacje społeczne pod projekt np. stworzenia parku kulturowego. Nie wiem, nie znam się, ale myślę, że nad tym rozwiązaniem trzeba pomyśleć albo przynajmniej się pochylić. Jak się nie da, to trudno...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_kulturowy

Co to treści komentarza Przepieróna, święto prowda. Jak tu zaglądnie jaki pracownik z UM z Ustronia, weźcie, zmieńcie w tym terenie plan zagospodarowania przestrzennego, albo ukryjcie jako te niedoskonałości. To gańba mieć taki potencjał i nie korzystać z niego. To marnotrawstwo!
Przepierón
23-10-2017 19:32
Przepierón
Ze swej strony chciałbym jeszcze dodać, że rzeka Wisła zarasta. Nie słuchajcie pier-dol-niętych pierdologów bo poziom dna Wisły się podnosi i nic tylko czekać kiedy rzeka wyleje, szkoda, że nie może zalać tylko tych ebniętych pierdologów. Kiedyś pomiędzy tamami były plosa, można było popływać, teraz są wyspy pokryte haszczami. Rozumiem że pierdologów z eco to podnieca, ale z naturą i turystyką nie ma to nic wspólnego. Stańcie sobie w Ustroniu, obojętnie na którym moście i zobaczcie sobie zarośniętą Wisłe, takiego syfu to nie było nawet za czasów komuny.
PS
W rejonie wiaduktu na Skalice z wiosny widziałem w rzece koparke, ale wiele nie zdziałała, podobno pierdolodzy protestowali bo cenne zabytki kultury zarośniętej Wisły zdemolowali.
Gdzie byli eco-pierdolodzy jak ustrońską młynówke w centrum miasta, w której rybki pływały zamieniono w beton i płynie sobie koło rynku taki ojscany ściek.
Jo wierzóncy ni ma, ale jeżech gotowy zónś do kościoła i popytać ponbócka co by tym eco-pierdologóm doł kapke rozumu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Msze i nabożeństwa online

25-03-2018 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 50komentarzy: 0

Trudny początek sezonu braci Szejów

24-03-2018 22:40

Swój czwarty sezon startów na czeskich oesach, a drugi w samochodzie klasy R5, bracia Szejowie rozpoczęli od obiecującego tempa, mimo że od ich ostatniego startu minęło już blisko pół roku. Na otwierającej tegoroczną edycję Rajdu Valasska próbie Fulnek Polacy finiszowali na siódmej pozycji na 23 załogi w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC.

wyświetleń: 154komentarzy: 0

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 1284komentarzy: 0

PŚ: Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok, był 43.

24-03-2018 17:49

W Schonach zaplanowano zakończenie sezonu w kombinacji norweskiej. Do Niemiec udało się czterech polskich kombinatorów, w tym dwóch z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar. Ale o wynikach biało-czerwonych ciężko powiedzieć coś dobrego.

wyświetleń: 58komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 653komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 1114komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 265komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 3797komentarzy: 4

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1550komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .