Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2167komentarzy: 4

Co szpeci Ustroń?

23-10-2017 12:00

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że z każdej strony atakują nas reklamy. Bilbordy, banery, tablice świetlne, strzałki, powiewające flagi czy różne inne formy prezentowania firm, usług, produktów zalewają nasze otoczenie. Czasami wpasowane w krajobraz, w większości jednak przypadków szpecące i same w sobie będące antyreklamą.
Czy nadmiar reklam nam przeszkadza? fot. Miasto Ustroń Czy nadmiar reklam nam przeszkadza? fot. Miasto Ustroń

Krzykliwe tła, niechlujne reklamy na przyczepach czy wręcz często zniszczone przez wiatr, powiewające banery. Daleko ich nie trzeba szukać. Szczególnie widoczna jest przy trasach prowadzących w górskie miejscowości. Reklama, choć konieczna, nie może stać w konflikcie z krajobrazem w miejscowościach turystycznych. Powoli ten problem zaczęły dostrzegać samorządy. Ustroń właśnie rozpoczyna cykl spotkań poświęconych estetyce przestrzeni miejskiej. Odbywać się one będą pod nazwą - "Jestem piękny i uroczy, ale mnie nie widać".

- To wstępny etap, chcemy zmierzyć się z problemem. Wprowadzenie takich zmian w przestrzeni nie jest proste. Chcemy poznać opinie mieszkańców, czy w ogóle zauważają taki problem
– mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, naczelnik wydziału promocji, kultury, sportu i turystyki UM Ustroń.

Spotkanie i kolejne akcje mają być wprowadzeniem do wprowadzenia odpowiedniej uchwały dbającej o estetykę w mieście. - Do tego to zmierza, będziemy wysłuchiwali opinii i propozycji na ten temat. Chcemy czerpać też z doświadczeń innych miast. Ale temat jest ciężki, bo przepisy prawa łatwo wprowadzić, gorzej z ich egzekwowaniem. Nie możemy też zapominać, że reklama ma przynieść dochód lokalnym przedsiębiorcom – podkreśla Kaźmierczak.

Wszystko jednak musi być wyważone, stąd pomysł na akcję reklamowa i konsultacje z mieszkańcami, jaką formę powinny mieć reklamy w miejscowości turystycznej. Spotkanie odbędzie się jutro, 24 października o godzinie 17:30 w Bibliotece Miejskiej w Ustroniu. W planach są jeszcze kolejne spotkania poświęcone temu tematowi.

Równolegle do spotkań, gmina zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej estetyki miasta. W tym i usytuowania reklam na jego terenie. Ankietę można pobrać on-line pod tym linkiem i wysłac ją na adres ankieta@ustron.pl
 

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 23-10-2017 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
23-10-2017 12:58
Przepierón
Tak z grupsza to :
Wysypisko śmieci przy ul. Krzywej 6, oraz cały teren przemysłowy wzdłuż ul. Sportowej. Tam powinna być promenada do spacerowania a nie brudne betoniary i śmieciary jeździć. Takie tereny przemysłowe powinny znajdować się po za miastem.
Wzdłuż rzeki Wisły powinny być porobione plaże oraz parkingi dla turystów.
Szpeci brak basenu kąpielowego oraz niedokończony basen przy hotelu Olympic
Szpecą menele ciągle siedzące na ławkach w parkach , wzdłuż głównej drogi, chleją w najlepsze a puszki po piwie wyrzucają na trawnik.
O drogach i chodnikach i oświetleniu to już szkoda pisać bo zadbane jest tylko Rynek i okolice w promieniu 500 metrów oraz droga prowadząca na Zawodzie.
STEVEabc
23-10-2017 14:07
STEVEabc
Z gru'p'sza się z tobą zgadzam.
bronek91
23-10-2017 14:33
bronek91
Na samych spotkaniach to wiela nie osiągnięcie, po piyrsze, nie każdy mo czas, zatem nawet jakby chcioł to nie przyjdzie. Ankiety, ok, ale ile ludzi to potraktuje w ten sposób- "jutro" wyśle, przy czym to "jutro" to jest w każdy dzień. No chyba, że te spotkania potraktuje się jako konsultacje społeczne pod projekt np. stworzenia parku kulturowego. Nie wiem, nie znam się, ale myślę, że nad tym rozwiązaniem trzeba pomyśleć albo przynajmniej się pochylić. Jak się nie da, to trudno...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_kulturowy

Co to treści komentarza Przepieróna, święto prowda. Jak tu zaglądnie jaki pracownik z UM z Ustronia, weźcie, zmieńcie w tym terenie plan zagospodarowania przestrzennego, albo ukryjcie jako te niedoskonałości. To gańba mieć taki potencjał i nie korzystać z niego. To marnotrawstwo!
Przepierón
23-10-2017 19:32
Przepierón
Ze swej strony chciałbym jeszcze dodać, że rzeka Wisła zarasta. Nie słuchajcie pier-dol-niętych pierdologów bo poziom dna Wisły się podnosi i nic tylko czekać kiedy rzeka wyleje, szkoda, że nie może zalać tylko tych ebniętych pierdologów. Kiedyś pomiędzy tamami były plosa, można było popływać, teraz są wyspy pokryte haszczami. Rozumiem że pierdologów z eco to podnieca, ale z naturą i turystyką nie ma to nic wspólnego. Stańcie sobie w Ustroniu, obojętnie na którym moście i zobaczcie sobie zarośniętą Wisłe, takiego syfu to nie było nawet za czasów komuny.
PS
W rejonie wiaduktu na Skalice z wiosny widziałem w rzece koparke, ale wiele nie zdziałała, podobno pierdolodzy protestowali bo cenne zabytki kultury zarośniętej Wisły zdemolowali.
Gdzie byli eco-pierdolodzy jak ustrońską młynówke w centrum miasta, w której rybki pływały zamieniono w beton i płynie sobie koło rynku taki ojscany ściek.
Jo wierzóncy ni ma, ale jeżech gotowy zónś do kościoła i popytać ponbócka co by tym eco-pierdologóm doł kapke rozumu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 53komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 337komentarzy: 0

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 496komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3377komentarzy: 5

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 306komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3112komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 880komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 768komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

wyświetleń: 2044komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .