Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2055komentarzy: 4

Co szpeci Ustroń?

23-10-2017 12:00

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że z każdej strony atakują nas reklamy. Bilbordy, banery, tablice świetlne, strzałki, powiewające flagi czy różne inne formy prezentowania firm, usług, produktów zalewają nasze otoczenie. Czasami wpasowane w krajobraz, w większości jednak przypadków szpecące i same w sobie będące antyreklamą.
Czy nadmiar reklam nam przeszkadza? fot. Miasto Ustroń Czy nadmiar reklam nam przeszkadza? fot. Miasto Ustroń

Krzykliwe tła, niechlujne reklamy na przyczepach czy wręcz często zniszczone przez wiatr, powiewające banery. Daleko ich nie trzeba szukać. Szczególnie widoczna jest przy trasach prowadzących w górskie miejscowości. Reklama, choć konieczna, nie może stać w konflikcie z krajobrazem w miejscowościach turystycznych. Powoli ten problem zaczęły dostrzegać samorządy. Ustroń właśnie rozpoczyna cykl spotkań poświęconych estetyce przestrzeni miejskiej. Odbywać się one będą pod nazwą - "Jestem piękny i uroczy, ale mnie nie widać".

- To wstępny etap, chcemy zmierzyć się z problemem. Wprowadzenie takich zmian w przestrzeni nie jest proste. Chcemy poznać opinie mieszkańców, czy w ogóle zauważają taki problem
– mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, naczelnik wydziału promocji, kultury, sportu i turystyki UM Ustroń.

Spotkanie i kolejne akcje mają być wprowadzeniem do wprowadzenia odpowiedniej uchwały dbającej o estetykę w mieście. - Do tego to zmierza, będziemy wysłuchiwali opinii i propozycji na ten temat. Chcemy czerpać też z doświadczeń innych miast. Ale temat jest ciężki, bo przepisy prawa łatwo wprowadzić, gorzej z ich egzekwowaniem. Nie możemy też zapominać, że reklama ma przynieść dochód lokalnym przedsiębiorcom – podkreśla Kaźmierczak.

Wszystko jednak musi być wyważone, stąd pomysł na akcję reklamowa i konsultacje z mieszkańcami, jaką formę powinny mieć reklamy w miejscowości turystycznej. Spotkanie odbędzie się jutro, 24 października o godzinie 17:30 w Bibliotece Miejskiej w Ustroniu. W planach są jeszcze kolejne spotkania poświęcone temu tematowi.

Równolegle do spotkań, gmina zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej estetyki miasta. W tym i usytuowania reklam na jego terenie. Ankietę można pobrać on-line pod tym linkiem i wysłac ją na adres ankieta@ustron.pl
 

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 23-10-2017 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
23-10-2017 12:58
Przepierón
Tak z grupsza to :
Wysypisko śmieci przy ul. Krzywej 6, oraz cały teren przemysłowy wzdłuż ul. Sportowej. Tam powinna być promenada do spacerowania a nie brudne betoniary i śmieciary jeździć. Takie tereny przemysłowe powinny znajdować się po za miastem.
Wzdłuż rzeki Wisły powinny być porobione plaże oraz parkingi dla turystów.
Szpeci brak basenu kąpielowego oraz niedokończony basen przy hotelu Olympic
Szpecą menele ciągle siedzące na ławkach w parkach , wzdłuż głównej drogi, chleją w najlepsze a puszki po piwie wyrzucają na trawnik.
O drogach i chodnikach i oświetleniu to już szkoda pisać bo zadbane jest tylko Rynek i okolice w promieniu 500 metrów oraz droga prowadząca na Zawodzie.
STEVEabc
23-10-2017 14:07
STEVEabc
Z gru'p'sza się z tobą zgadzam.
bronek91
23-10-2017 14:33
bronek91
Na samych spotkaniach to wiela nie osiągnięcie, po piyrsze, nie każdy mo czas, zatem nawet jakby chcioł to nie przyjdzie. Ankiety, ok, ale ile ludzi to potraktuje w ten sposób- "jutro" wyśle, przy czym to "jutro" to jest w każdy dzień. No chyba, że te spotkania potraktuje się jako konsultacje społeczne pod projekt np. stworzenia parku kulturowego. Nie wiem, nie znam się, ale myślę, że nad tym rozwiązaniem trzeba pomyśleć albo przynajmniej się pochylić. Jak się nie da, to trudno...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_kulturowy

Co to treści komentarza Przepieróna, święto prowda. Jak tu zaglądnie jaki pracownik z UM z Ustronia, weźcie, zmieńcie w tym terenie plan zagospodarowania przestrzennego, albo ukryjcie jako te niedoskonałości. To gańba mieć taki potencjał i nie korzystać z niego. To marnotrawstwo!
Przepierón
23-10-2017 19:32
Przepierón
Ze swej strony chciałbym jeszcze dodać, że rzeka Wisła zarasta. Nie słuchajcie pier-dol-niętych pierdologów bo poziom dna Wisły się podnosi i nic tylko czekać kiedy rzeka wyleje, szkoda, że nie może zalać tylko tych ebniętych pierdologów. Kiedyś pomiędzy tamami były plosa, można było popływać, teraz są wyspy pokryte haszczami. Rozumiem że pierdologów z eco to podnieca, ale z naturą i turystyką nie ma to nic wspólnego. Stańcie sobie w Ustroniu, obojętnie na którym moście i zobaczcie sobie zarośniętą Wisłe, takiego syfu to nie było nawet za czasów komuny.
PS
W rejonie wiaduktu na Skalice z wiosny widziałem w rzece koparke, ale wiele nie zdziałała, podobno pierdolodzy protestowali bo cenne zabytki kultury zarośniętej Wisły zdemolowali.
Gdzie byli eco-pierdolodzy jak ustrońską młynówke w centrum miasta, w której rybki pływały zamieniono w beton i płynie sobie koło rynku taki ojscany ściek.
Jo wierzóncy ni ma, ale jeżech gotowy zónś do kościoła i popytać ponbócka co by tym eco-pierdologóm doł kapke rozumu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 200komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 807komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 395komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 387komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 319komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1612komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 543komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 540komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .