Kolejny lider pokonany!

We wtorek Stalownicy pokonali Kometę Brno, która wówczas była na czele Tisport Extraligi. Na fotelu lidera zamieniła ją HC Škoda Plzeň, ale i ona poległa w WERK Arenie.

Pierwszą, większą okazję do strzelenia gola miał na hokejce Martin Růžička. Dravecky świetnie znalazł napastnika Stalowników przed bramką, strzeżoną przez Svobodę, ale 31-latek przestrzelił. Třinec grał w pierwszej tercji aż czterokrotnie z przewagą jednego zawodnika, ale żadnej nie wykorzystał. W dodatku, po zakończeniu trzeciej przewagi, Plzeň objęła prowadzenie. Dominik Kubalík włączył się z ławki kar do kontry, otrzymał podanie od Jana Schleissa i nie dał większych szans Hrubcowi. Po pierwszej tercji prowadzili goście.

Sporo zamieszania w defensywie lidera Tipsport Extraligi tworzył Aron Chmielewski. Polak w jednej akcji znalazł wolnego Michala Kovařčíka, ale młodemu hokeiście nie wyszło uderzenie. Gospodarze wyraźnie przycisnęli rywali i skutkiem tego była wyrównująca bramka w 31. minucie. Jank strzelił z okolic niebieskiej linii, a Polanský zmienił po drodze tor lotu krążka i kibice w WERK Arenie mogli się cieszyć. Radość nie trwała za długo, bo po niecałych czterech minutach Plzeň znowu uderzyła, a tym razem strzelcem okazał się Stach.

Na początku trzeciej tercji goście grali przewagę 5 na 3, ale nie zdołali pokonać trzynieckiej defensywy i jak się później okazało, mieli czego żałować. Martin Růžička stanął sam na sam z bramkarzem gości i skuteczniejszy okazał się zawodnik gospodarzy. W regulaminowym czasie gry już więcej bramek nie padło i spora w tym zasługa Hrubca, który nieraz ratował swój zespół przed utratą gola.

Dogrywka, która miała przesądzić o zwycięzcy, zakończyła się kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem. Tomáš Marcinko z bliskiej odległości pokonał Svobodę i zapewnił swej drużynie dwa punkty.

Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni Václav Varadi pozostali na trzeciej pozycji, ale w czołówce jest spory ścisk. Lidera i czwrtą drużynę dzieli tylko punkt. Stalownicy kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę z Jihlavą. Transmisję z neczu przeprowadzi CT Sport. Pierwsze wznowienie o 15:20.

Tipsport Extraliga, 15. kolejka

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 po dogrywce (0:1, 1:2, 1:0)

31' Polanský, 47' Martin Růžička, 65' Marcinko – 18' D. Kubalík, 34' Stach